• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do muzyki
#1
Siemanko jako, że jestem kompletnie zielony w wyborze sprzętu mam nadzieję uzyskać dobrej odpowiedzi od ludzi, którzy są obeznani ze sprzętem. Więc potrzebuje słuchaweczek, które mi będą dobrze służyć w wyjściu na zewnątrz, podczas przejazdu autobustem lub autem. Preferuje słuchawki zamknięte ponieważ takich używam codziennie przy komputerze, ale dziwnie by wyglądało jakbym wyszedł w takich olbrzymich słuchawkach na miasto więc ujdą pół-otwarte. Mam nadzieję na komfort jak i dobry odsłuch, jak wcześniej mówiłem jestem kompletnie zielony i ciężko opisać na czym człowiekowi zależy. Budżet tak ok 200zł. A muzyka, którą preferuje to chyba wszystko po trochu czyli trance, pop, dnb, heavy metal etc. Miałem okazję skorzystać od kolegi z słuchawek sony mdr zx 310 i wydawały mi się w miarę ok tylko, że podczas chodzenia był taki efekt tupania tzn moje kroki mi trochę przeszkadzały w odsłuchu i nietłumiły dźwięków zbyt dobrze. Jak pytałem słyszałem również o słuchawkach akg k518, ale podobno uszy bolą już po jakiejś godzinie słuchania i niestety w swoim miescie nigdzie w sklepach ich nie ma więc lipa, ale będąc w sklepie w poszukiwaniu czegoś ciekawego zauważyłem również sony mdr zx 610, które wydawały mi się perfekcyjne tzn dobrze tłumiły i jakość dźwięku była bardzo dobra w moim odczuciu, ale zauważyłem również mdr xb 450, które niewiele różniły się ceną a w moim odczuciu jedynie wyglądem. Więc kończąc mam nadzieje, że ktoś mi podsunie może swoją opinie na wcześniej wymienione słuchawki i doradzi jak najlepiej i odrazu piszę, żeby nie doradzać superluxów bo szukam słuchawek bardziej na zewnątrz niż "gejmingowych". Pozdrawiam

Aaa i źródło odsłuchu to pewnie telefon obecnie sony galaxy mini 2, ale może się coś zmieni niedługo oraz mp3.
#2
powiem szczerze, że niespecjalnie interesujemy się słuchawkami do miasta, ale myślę, że w tej cenie to powinieneś poczytać o Philips citiscap downtown, Noontec zoro hd i Beyerdynamic DTX 350p, imo wszystkie spełniłyby twoje oczekiwania. Zaletą tych akg k518 jest na pewno b. dobra izolacja, są w saturnie (przynajmniej kiedyś były ;p) na odsłuch wystawione, bo jest to dosyć popularny model, ale z tego co pamiętam to tak trochę cisnęły w głowę a nie mam jej największej :P
#3
Już nie koniecznie liczę na poradę jakiś słuchawek tylko przynajmniej na opinie między tymi akg k518 a sony mdr zx 610. Bo nie wiem czy ryzykować w ciemno te akg bo nie mogę ich w mieście znaleźć czy bezpiecznie kupować te sony które miałem okazje przymierzyć w sklepie.
#4
ja to bym raczej celował w te philipsy co wymieniał hya, ale jeśli te sony masz niejako sprawdzone, to według mnie możesz spokojnie je brać gdyż w tej cenie są bardzo przyzwoite.
#5
Lightbulb 
(03-22-2015, 12:33 PM)t4co napisał(a): ja to bym raczej celował w te philipsy co wymieniał hya, ale jeśli te sony masz niejako sprawdzone, to według mnie możesz spokojnie je brać gdyż w tej cenie są bardzo przyzwoite.

Tyle superowych słuchawek a taki trudny wybór, jak zobaczyłem te philipsy to cudeńko. Prezentują się superowo i widzę, że opinie też mają dobrą, ale jak patrzyłem to niektórzy pisali, że poduszki mają słabsze niż wcześniej wymienione akg k518. Tak wg ma/miał ktoś może te akg ? Bo jestem ich ciekaw, jedni mówią, że są idealne, a inni, że zbyt ściskąją albo coś innego. Sorrki, że tak pytam, ale jeśli wybieram to chce wybrać dobrze, żeby później nie żałować.
#6
myślę, że to zależy jak kto ma dużą głowę i jak czułą. Wiele słuchawek pasuje osobie A, ale nie musi pasować B. Ze słuchawkami jest jak z ubraniem trzeba przymierzyć, a w szczególności jak chodzi o słuchawki nauszne do miasta. Wiele osób przy ich wyborze kieruje się w pierwszej kolejności wyglądem, bo co by nie mówić ludzie się patrzą na nas jak w takowych idziemy.

Niestety nikt nie jest wstanie jednoznacznie powiedzieć, czy będą dla Ciebie wygodne czy nie. Są osoby, które cisną nawet philipsy fidelio x1, co dla wielu jest nie do pomyślenia jakim cudem hehe
#7
Więc najbezpieczniej brać te mdr zx 610 ? Tylko ten kabel taki trochę no nie wiem dla was jest solidny ?
#8
http://jestkultura.pl/2013/akg-k518-dj/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluc...kg-k518dj/
Fajne testy :)

Lista polecanych słuchawek przenośnych:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...przenosne/

Sorry, że "odsyłam" do konkurencji, ale audiofanatyk.pl to taki odpowiednik Test-gear.pl tyle, że nieco bardziej ukierunkowany na muzykę niż gry. Przy okazji dość długo klepią tam reportaże co sprawia, że mają sporą bazę testów. Szukając słuchawek na ulicę, właśnie tam szukałbym podpowiedzi.

Poszukujesz słuchawek zamkniętych, o małej impedancji, takich co zasili je telefon lub przenośny odtwarzacz. Przy komputerze stacjonarnym jest odwrotnie. Zamknięte słuchawki to mniejsza scena i gorsze pozycjonowanie. Przeważnie słuchawki do grania wyposażone są w większe przetworniki 50mm+ oraz impedancja 60+ ohm.. ale na koniec i tak zasila je osobna karta muzyczna ze wzmacniaczem..
#9
te płaskie kable nie są znowu takie delikatne... myślę, że przy normalnym użytkowaniu nic się złego nie stanie.

nie ma problemów, jak na temat to można dawać linki do innych ;) Akurat audiofanatyk to fajny portal i jak ktoś ma podobne upodobania muzyczne jak autor recenzji to na pewno może dużo skorzystać z tychże recenzji.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.