• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka i podkładka
#1
Od razu mówię, że nie jestem jeszcze przekonany do zakupu (możecie powiedzieć, czy mój sprzęt jest dobry :D ), raczej chcę wymienić tylko podkładkę, ale rozważam również zmianę myszki, dlatego zamieszczę tu oba wzory.
    • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder Chroma
    • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1900
    • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia w Smite, niska w Overwatch
    • czułość w Windows: 5
    • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1900 (DPI)
    • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Gram głównie w Smite, a więc podam wartość z tej oto gry:  Około 2,5-3cm
    • w co grasz (podaj tytuły gier): Głównie Smite, czasami Overwatch
    • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Speed Large (możliwa wymiana)
    • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): LPM, PPM, 2 pod kciukiem
    • twój budżet:500
    • jaki chwyt stosujesz:Claw
    • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2 (jeżeli dobrze rozumiem, kciuk po lewej stronie myszy, środkowy i wskazujący na LPM i PPM, a 2 pozostałe z boku
    • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
    • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2-2,3cm (zależy gdzie mierzę)
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Jeżeli poprawiłoby to moją kontrolę nad myszką, nie ma problemu
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Ważne, abym mógł ustawić to 1900
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Czuję lekką 'niewygodę' gdy ją trzymam, jest chyba trochę za mała.
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Żadnych uwag

    Dobór podkładki
    • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Razer Deathadder Chroma (możliwe że zostanie zmieniona (patrz wyżej)
    • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Razer Goliathus Speed Large, raczej mi ona odpowiada prędkością
    • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Kompletnie się na tym nie znam, ale chciałbym spróbować (chyba) plastikowej, czyli takiej jak np. w Razer Firefly
    • jaki rozmiar by Cię interesował: Taki jaki mam w obecnym Goliathusie, może być większy, ale raczej nie chcę aby był dużo mniejszy.
    • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Jeżeli cena takowej nie jest super wysoka - to tak.
    • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:Chyba średnio szybką, chociaż nie jestem pewny (nie wiem jaka byłaby dla mnie najlepsza)
    • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak
    • maksymalna cena za podkładkę? 400 jeżeli jej żywotność jest całkiem spora, jeżeli jest krótka, to 100, max 200
    • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Chcę, żeby sensor się nie gubił, tak, jak to się dzieje na mojej obecnej podkładce, co prawda zdarza się to rzadko, ale jednak się zdarza.
    • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: -
PS. Powiedzmy, że w Overwatcha gram równie dużo, tam obrót o 360 stopni wynosi około 11cm
Odpowiedz
#2
1 rzecz to fakt, że jeżeli gubi Ci się sensor w Chromie to albo masz zabrudzony sensor, albo wadliwy egzemplarz, bo normalnie nie powinno się to zdarzać.
2 rzecz odnośnie wygody na Chromie, przy dłoni 18 cm trochę dziwne, że wydaje Ci się za mała, ale jeżeli tak jest to spróbuj SS Rivala 300, który jest większy i nie ma tak rozwidlonego przodu, który to głównie jest powodem niewygody u wielu osób.

Odnośnie podkładki to kup Roccat Raivo, nawet jak Ci się nie spodoba to będziesz miał przynajmniej pojęcie jak to jest na plastikowych podkładkach. Niemniej jak kupisz Rivala 300 to możesz na plastikowej znacznie częściej wywoływać buga sensora 3310 przy podnoszeniu i kładzeniu myszki.

Ja bym Ci polecił przetestowanie czegoś nowego, bo chyba nie masz specjalnie ograniczeń budżetowych z tego co widzę i kupił Roccat Taito Control. Może zmiana powierzchni spodoba Ci się.

Czasem trzeba zainwestować w sprzęt, żeby wiedzieć co kolejnego w przyszłości będzie się chciało używać, mając już z czym porównywać.
Odpowiedz
#3
Fakt mój błąd, sensor gubił mi się na Razer Naga Hex, w DA może raz mi się to zdarzyło. DA jest o wiele za mały, jeżeli chciałbym użyć palm gripa, myślałem o logitech g402 hyperion fury, ale jej sensor chyba jest nie najlepszy. Warto dodać, że wcześniej miałem Goliathusa medium control i średnio mi pasował.
Odpowiedz
#4
Te siatkowate podkładki jak goliathus control nie są ogólnie zbyt dobre. G402 nie warto, lepiej weź Rivala, powinien być dobry rozmiarowo. Co do podkładki to tak jak wcześniej pisałem.
Odpowiedz
#5
Ten SS Rival mi się racej nie widzi, bo ma taki sam grzbiet jak DA, co bardzo mi przeszkadzało. A może Razer Diamondback by się nadawał?
Odpowiedz
#6
Ktoś tu ma bzika na punkcie tej "cudownej" marki :D
Poczytaj trochę o sensorach u nas na głównej stronie.
Co do Razera, musisz się przekonać, że nie jest wart tylu pieniędzy. Jedynie Deathadder jest rzeczą, nad którą warto się zastanowić, a konkurencja nie śpi i bardzo dobrze. Teraz mamy Zowie EC1-a, XM300 z myszek podobnych do niego i coraz bardziej lubiany model Gigabyte'a, który wyrabia sobie bardzo sobre opinie ;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Ten nowy Diamondback to jakiś żart jest, za ponad 300 zł dostajesz sensor philipsa... kształt również nie jest podobno najwygodniejszy. Rival ma inny grzbiet od DA, bardziej cofnięty. To może popatrz na Cougar 550M tyle, że swoje wazy i jest zrobiona z takiego śliskiego plastiku.

W zasadzie skoro trzymasz myszkę Claw gripem to może warto byłoby przetestować coś bardziej pod claw gripa czyli Mionix Avior 7000, może nie wydawać się większa, ale ma kompletnie inny profil, który być może znacznie bardziej Ci się spodoba. Moim zdaniem powinieneś mocno go wziąć pod uwagę.
Odpowiedz
#8
Generalnie chciałbym spróbować zmienić gripa na palm, a ten mionix wydaje mi się za mały na mojego palma :/
Odpowiedz
#9
Mam dłonie większe niz Ty a da trzymałem palmem.. Moze spróbuj niżej dłoń układać niz tak bo tak to każda bedzie za mała :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#10
Przyłożyłem rękę do SS Kana V2 mojego brata i mi bdb leży, to może jakaś o takim kształcie?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.