• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dłuższy odpowiednik logitech g100s (do 200zł)
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: logitech g100s
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/10
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 20-25 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): quake live, csgo
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4TECH X7-500MP / QPAD CT
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dwa+scroll (przycisk)
  • twój budżet: max. 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: chwytam myszkę całą dłonią (palm grip)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2 (kciuk po  lewej, dwa na górze, reszta prawy bok)
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):18-18.5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2.5cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:tak (400-1000)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym dłuższą ok. 1-2cm)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): lekka do 90g (często podnoszę myszkę, im lżejsza tym lepiej), antypoślizgowa powłoka ( bardzo pocą mi się dłonie), symetryczna (ważne), teflonowe ślizgacze (ogólnie żeby były bardzo śliskie i wytrzymałe)  (lub możliwość ich dokupienia)
  • Obecna myszka jest bardzo dobra, ale zauważyłem że jest dla mnie za krótka, gdy chwytam ją całą dłonią 1cm palca wystaje po za myszkę
Odpowiedz
#2
Praktycznie nie ma niczego podobnego do g100s wartego uwagi, z symetrycznych, odrobinę dłuższą ale również ciut szerszą opcją będzie SS rival 100, choć pod względem sensora, grając na high sensie jest to w zasadzie malutki krok wstecz (sensor w rivalu ma tylko większe prędkości maksymalne, w innych kwestiach będzie trochę gorszy, logitechowy sensor z g100s: am010 jest publicznie dostępny jako pmw3320, przynajmniej tak się dowiedziałem). Również przełączniki w rivalu będą twardsze, co w fpsach raczej zaletą nie jest. Centymetr dłuższa, ale jednocześnie odczuwalnie szersza i wyższa będzie dreammachines dm1 pro, kształt ma identyczny co SS sensei, gdybyś chciał przymierzyć w sklepie, bo w stacjonarnym dm1 raczej nie znajdziesz.
Odpowiedz
#3
myślałem nad tymi poniższymi, czasem są dostępne używane

G100S 116 64 36 82 Avago AM010 3

dł.(mm) szer. wys. waga(g) sensor l. przycisk.
Kana V2 124 64 37 70 Avago 3090 5
FK 124 64-58-60 36 85 Avago 3090 5
FK1 128 67-60-62 37 90 PMW3310DH 5
FK2 124 64-58-60 36 85 PMW3310DH 5
która mogła by być najbardziej nie zawodna i czy są do nich dostępne sterownika pod windows 10
Odpowiedz
#4
Zowie nie maja żadnych sterowników ale sa 1000 razy lepsze od rival 100 czy kany. Pisze to jako posiadacz wielu myszek aktualnie fk2.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
kana v2 ma paskudne boczne przyciski, do tego niezbyt dobrze skalibrowany sensor, rival 100 będzie podobny pod względem kształtu (choć nie jest specjalnie dłuższy od g100s to ma bardziej cofnięty najwyższy punkt, nie chwycisz go tak głęboko jak g100s), zowie fk im starsze tym gorsze, fk'14 na a3090 i fk1/2 z żółtym logo nie są warte brania pod uwagę (bardzo twarde przyciski, duże opóźnienie przełączników), jeżeli już to wersję z białym logo z zeszłego roku, najnowszej zowie by benq raczej za 200 zł nie dostaniesz. Do zowie w ogóle nie ma sterowników (hz i LOD zmienia się za pomocą kombinacji klawiszy wciskanych podczas podłączania do portu usb przy uruchomionym komputerze, do dpi jest osobny guzik pod spodem), do rivala 100 tak.
Odpowiedz
#6
SteelSeries Rival 300 - jest do kupienia kilka tygodni używany, co sądzicie ?
Zowie fk2 - również jestem nim zainteresowany, ma białe logo, ale nie wiem, jak radzi sobie powierzchnia obudowy przy spoconych dłoniach
Odpowiedz
#7
Rival 300 jest praktycznie przeciwieństwem g100s - bardzo duży, mocno profilowany pod prawą rękę i waży ponad 100 gramów, jeżeli szukasz czegoś podobnego do g100s to rival 300 raczej nie jest dobrym wyborem.
Biała wersja z przed roku jest pokryta matowym, szorstkim twardym plastikiem, jest to raczej dość uniwersalna powierzchnia, powinno być lepiej, niż na g100s.
Odpowiedz
#8
W tej cenie możesz kupić nowego DM1 Pro, symetryczna, lekka (85g), świetny sensor, gumowana powierzchnia.
Odpowiedz
#9
Albo moze mionix avior sk 169zl na morele.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#10
DM1 Pro - wydaj się być idealna, chyba ją zakupię, dziękuję wszystkim za pomoc
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.