• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do RTS/MOBA
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Zowie Fk1
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
  • czułości w grach: Zazwyczaj trochę ponad 1.0 (1,2-1,5) 
  • czułość w Windows:6/11
  • czułość w sterach myszki:---
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Mniej wiecej 9cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Głównie LoL, Dota, SC, dla zabicia czasu w lobby pykam w Osu, sporadycznie CS:GO i alpha najnowszego UT, ostatnio zacząłem grać w Overwatch i chyba zostanę przy tym tytule na najbliższe kilkaset godzin, jednak z myszką celuję głównie w 3/4 pierwsze gry.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Jakaś od Zowie, 43x32cm, jestem w 99% pewny że to jest ta ,,szybsza" wersja.
  • Przyciski boczne: Są dla mnie lekko irytujące, używam tylko lewego, prawego i scrolla.
  • Budżet: 300Pln, jak mnie jakaś urzeknie to dołożę tą dychę-dwie ^^
  • Chwyt: Nie chcę zrobić błędu w nazewnictwie więc po prostu opiszę. Dłoń ,,leży" na myszce jak w Palm gripie, ale wskazujący i serdeczny są oderwane i przypominają Claw grip, palce odrywają się od myszki na końcówce ,,tego wypukłego sektora myszki" (tutaj dodam że nie przepadam za płaskimi myszkami).
  • Ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • Prawo ręczny 
  • Wielkość dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka): 19cm
  • Szerokość palca wskazującego: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Ważne żeby było 1600 lub coś w tej okolicy (1400/1800)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej: Historię z myszkami mam długą ale postaram się ją streścić do tych kilku które najlepiej zapamiętałem. Zaczęło się od DeathAddera 3.5G, korzystałem z niej przez dobre kilka lat jednak los tak chciał że ,,zgniotło" mi się wejście USB, zacząłem szukać godnego następcy, jednak chciałem przy okazji spróbować czegoś nowego, takim sposobem przebrnąłem przez SS Rival które z nieznanych mi przyczyn nie pasowało mi, G502 które z jednej strony zbyt wyprofilowane, a z drugiej delikatnie za ciężkie (nawet bez ciężarków, warto dodać że odczuwałem lekkie ,,szuranie" po podkładce, taka rada dla przyszłych pokoleń gdyby ktoś chciał taki set-up, g502+,,szybka" zowie), jakieś pół roku temu zdecydowałem się na FK1, chciałem potestować jakąś symetryczną myszkę, koniec końców była to pierwsza myszka od której ,,bolała/drętwiała mi dłoń" po kilku godzinach intensywnego grania.
    Była dla mnie za długa i zbyt wąska, by chwycić ją bardziej palm grip'owo musiałem płaszczyć na niej dłoń co jest dla mnie nienaturalne, do tego ciągle miałem ,,pustą przestrzeń" między kciukiem a myszką, myślałem że się przyzwyczaję ale ostatnio uznałem że to już najwyższa pora by zmienić gryzonia.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Mam teraz lekką traumę do symetrycznych myszek, widziałem że g303 jest szersza na środku i może mi przez to podpasować, jednak nie jestem przekonany, główne założenia to asymetryczna myszka (ale bez tak mocno wciętego profilu jak w g502), w miarę ,,wypukła" i w granicach 110g, nie przepadam za sensorami laserowymi.
  • Jak się pojawi ciekawa propozycja to pewnie najpierw poszukam właściciela takowej wśród znajomych by dał mi wymacać czy dobrze leży w dłoni, jak już stracę nadzieję na następcę mojego starego DA to po prostu kupię jego najnowszą wersję >.<
  • Z góry dzięki za wszelką pomoc!:)
Odpowiedz
#2
Myślę, że zdecydowanie powinieneś wybrać DA Chrome, jest też EC1-A czyli wygodniejszy trochę DA, ale ze względu na jego przyciski nie nadaje się tak dobrze do MOBA i RTS. Jak masz sprawdzony kształt to nie ma co kombinować.
Odpowiedz
#3
Ja bym wybrał gigabyte xm300. Dla mnie lepszy od chromy. A miałem obie i mam xm300. Z palmowych profilowanych to lepsza była by za11 lub dm1 pro od fk1 tak na przyszłośc :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
(06-18-2016, 10:36 AM)Amok napisał(a): Ja bym wybrał gigabyte xm300. Dla mnie lepszy od chromy. A miałem obie i mam xm300. Z palmowych profilowanych to lepsza była by za11 lub dm1 pro od fk1 tak na przyszłośc :)

Jak mają się przyciski xm300? Zawsze lubiłem te ,,delikatne" i szybkie przyciski DA, jak to wygląda w porównaniu?
Odpowiedz
#5
Sa duzo lzejsze niz w rivalu, cos jak w chromie. Dla mnie sa ok
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.