• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
następca dla Mysz SteelSeries Rival
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: SteelSeries Rival
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 700
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Raczej niska, staram się nie przekraczać progu 1000
  • czułość w Windows: Od 700 - 800, zależnie, teraz mam 700
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 700/800
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Ciężko powiedzieć, zależy od gier, w każdej gram na innej czułości, w niektórych na wyższej, a w niektórych na niższej.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Rozmaite tytuły, ale aktualnie czasami CS, BF4, PD2, Wiedźmin 3
  • jaką masz obecnie podkładkę: X7 Gaming
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): W zależności, w niektórych grach zdarza mi się wykorzystywać klawisze boczne.
  • twój budżet: +/- 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Jestem prawo ręczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): około 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: około 1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Raczej nie, zazwyczaj korzystam z dolnych wartości DPI.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Jeśli o wygodę, ergonomię to myszka sprawowała się bardzo dobrze, jedyne co mogę jej zarzucić to fatalna jakość wykonania, całkowicie wytarty lewy brok (do samego plastiku), przecieranie się kabla w jednym miejscu (do samego druciku), problem ze scroll'em (przy szybkich ruchach potrafi działać nieprawidłowo, np: strona skacze w górę i w dół przy szybkim przewijaniu). Tutaj pojawia się kolejne pytanie, czy taka myszka zostanie przyjęta na gwarancję?
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Niestety tak, wszystkie myszki które miałem do tej pory niestety lądował na gwarancji.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Tak jak pisałem, myszka została odesłana na gwarancję, tutaj liczę, że wszystko zostanie rozpatrzone pozytywnie i otrzymam możliwość wybrania innego modelu myszy, z ewentualną dopłatą, dlatego w miarę możliwości prosiłbym o wybieranie egzemplarzy możliwych do zakupu w tym sklepie.
    Dodam tylko, że przeglądając na szybko sklep x-kom, trafiłem na parę myszek, o których czytałem lub słyszałem z różnych źródeł, są to:
  • Logitech G502 Proteus Spectrum
  • DeathAdder Chroma
  • SteelSeries Rival 300 (Czy wersja ta faktycznie jest wykonana lepiej od wersji zwykłej?)
  • Logitech G402
  • Logitech G303 Daedalus Apex
  • Logitech G402 Hyperion Fury
    Co Sądzicie o nich, a może w tym sklepie są jakieś lepsze wybory?


Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): SS Rival (nic nie zmieniane, wszystko to samo co od nowości).
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: X7 Gaming (Podkładka sprawowała się bardzo dobrze, nie licząc rozdzierających się boków oraz lekkich zabrudzeń. Podsumowując, nie mam żadnych konkretnych wymagań).
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Brak wymagań, ale materiałowa brzmi dla mnie "najnormalniej".
  • jaki rozmiar by Cię interesował: 30 cm x 30 cm to absolutne minimum
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Wolałbym podkładkę na długi okres użytkowania.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z podkładkami, więc ciężko mi to określić, z chęcią wysłucham jakieś porady i propozycje.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: Tak.
  • maksymalna cena za podkładkę?: 100 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): Jakość wykonania przede wszystkim. Nie liczę na jakieś bajery typu obrazki(jeśli będą i nie będą przeszkadzały to również nie mam z nimi żadnego problemu).
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
    Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z podkładkami.

Jeśli państwo mieliby jakiekolwiek pytania to proszę pytać śmiało, chętnie odpowiem na wszystkie. Dziękuje za zapoznanie się za moim tematem i wszelakie porady oraz poświęcony czas.
#2
Ja id sie ie polecam gigabyte xm 300
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
#3
Moim zdaniem do casualowych gierek DM2 Comfy, jak nie grasz w CS'a na bardzo wysokim poziomie to ci w zupełności wystarczy.
#4
Moim zdaniem weź G502 powinna najdłużej przetrwać, do tego w to co grasz w zupełności wystarczy. Jej duża waga nie powinna stanowić problemu skoro grasz raczej mocno rekreacyjnie.

Do tego podkładkę Roccat Taito Control (320 x 400), wytrzymała, dosyć uniwersalna.
#5
Logitech G502 jest chyba najlepszym wyborem. Jak masz 300 zł (a tyle teraz kosztuje - chociaż w euro jest za 200 http://www.euro.com.pl/myszy/logitech-pr...g502.bhtml ) to warto
#6
To ja bym już wolał g403 choćby ze względu na wagę myszki
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.