• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[myszka] pod claw / fingertip grip
#1
Jak wcześniejsze 762 tematy tak i ja bazgram do Was zapytanie, czy wybrałem dobre typy i czy mogę sugerować się już tylko wyglądem ;)
  • obecna myszka: Creative Mouse Gamer HD7600L (12 x 7 x 4,4 cm)
  • DPI: najczęściej ~2400 dpi (max dla ww.) ale okazjonalnie schodzę i do ~400 dpi (wolałbym więc zachować możliwość zmiany DPI, ew. "sniper mode")
  • czułości w grach: bardziej niskie jak średnie
  • czułość w windzie: 6/11
  • gry: BF3, okazjonalnie StarCraft
  • podkładka: blat, docelowo będzie pasująca podkładka
  • przyciski: poza klasycznymi LPM i PPM również 2 boczne i 1 do zmiany dpi (może być "sniper mode" albo 2 do zmiany dpi +/-)
  • budżet: ~200 zł - ~250 zł
  • chwyt: coś pomiędzy claw a fingertip
  • ułożenie palców: 1 + 2 + 2
  • ręczny: prawo ręczny
  • długość dłoni: 17,7 cm
  • szerokość palca: 1,9 cm
  • zmiana chwytu: wolałbym zostawić
  • inny zakres dpi: może być wyższe max dpi, z większym min dpi też sobie poradzę
  • co się zepsuło: PPM
  • kupno za granicą: wolałbym w PL
  • rozpatrywałem (wg kolejności):
  1. Corsair Gaming Sabre
  2. Asus Strix Claw
  3. Mionix Avior 7000 / SK
Odpowiedz
#2
Wolisz myszki lżejsze i mniejsze?
Odpowiedz
#3
Tak, zdecydowanie wolę lżejsze - mój Creative na ten przykład ma 100 g, te wybrane przeze mnie 100 - 110 g. To jest górna granica, dolnej nie ma ;)

Niestety nie miałem do czynienia z "małymi gamingowymi" ale jeżeli to pomoże to małe laptopowe zdecydowanie mi nie leżą. Spróbuję się odnieść może do mojego obecnego gryzonia - jego wymiary to 120 x 72 x 44. Leży mi całkiem dobrze w dłoni więc nie jestem pewien czy dużo mniejsza była by ok - musiałbym przymierzyć. Na pewno jednak nie lubię większych myszek. Nowa nie mogła by być więc zbyt długa (max 125 mm). Kciuk często trzymam blisko blatu więc z szerokością też wolałbym zbytnio nie szaleć :D. A wyższa pewnie i tak się nie znajdzie więc załóżmy, te okolice 35-45 mm.
Odpowiedz
#4
Ok, wiesz zawsze tak jest, że najlepiej gdybyś poszedł do sklepu, poprzymierzał jakieś myszki, wybrał które Ci odpowiadają kształtem i wtedy podał swoje typy. Specyfikacja myszki to jedno, ale każdy ma swoje preferencje i nie każdemu dany produkt pasuje. Nie jestem w stanie stwierdzić na 100% czy ta myszka będzie Ci pasowała. Niemniej jednak podam Ci pewne propozycje, gdyby były w sklepie to po prostu przymierz.
Ewentualnie podaj swoje i z tych, które podasz postaram Ci się wybrać najlepszą.
Skoro grasz na niskich czułościach to wypadałoby, żeby mysz miała dobre ślizgacze - to jedno. Drugie zakładam, że w twoim chwycie dominuje fingertip. Myszka lekka, z przyzwoitym sensorem, świetnymi materiałami z 2 bocznymi, niestety nie ma do DPI, ale to można zrobić poprzez oprogramowanie to Roccat Savu. Sam ją mam. Trzymam fingertipem z ,,ugiętym palmem" i dociskam środręczem i gra się dobrze.
Uważam, że ta myszka Ci przypasuje. To jedna z ,,tańszych" ja kupiłem ją równo za 100 zł.
Druga, droższa to Roccat Kone Pure Military (koniecznie 5000 DPI) - jest mniejsza, ,,lepsza" do operowania - ma lepszy sensor. Savu to taki ,,mały bydalczek" na średnią myszkę wydaje się masywna w porównaniu do tej.
Te myszki były raczej do fingertipa. Teraz takie które pasują i do tego i tamtego (zdaniem dużej grupy ludzi)
Zowie EC2-A - do clawa i fingera. Zobacz ją sobie.
Zowie FK2 - ta ewentulanie.
ZA 13 też może być, ale musiałbyś ją zmierzyć.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem FK2 lub ZA12 będą odpowiednie. Jak masz możliwość to jak pisał Czyszczu to zmierz jakieś myszki w sklepie.
Odpowiedz
#6
Faktycznie jak ktoś się uprze to znajdzie sensowne myszki do pomacania :) Miałem okazję przymierzyć FK2 i Kone Pure Military. Roccata już wcześniej rozpatrywałem i też był dla mnie wygodniejszy od Zowie jednak cena lekko wgniatała. Dlatego też... znalazłem w necie gryzonia o mega krótkiej nazwie: "Roccat Kone Pure Optical Black Edition" :D Ma sensor PMW3310DH i kosztuje tyle co reszta myszek z tej stawki. Także dzięki panowie za pomoc!

Teraz tylko zostało dobrać odpowiednią podkładkę i będzie bajera :) Hmm... nie zaśmiecając forum - co polecacie?
  • jaką masz podkładkę: do myszki dorzucali shiru mp-20 - potrzebuję szybszą i większą
  • rodzaj: skłaniam się raczej ku hybrydowej
  • rozmiar: ok/min 300 x 250 mm
  • żywotność nie przekraczająca 6 miesięcy: nie
  • prędkość: szybsza niż shiru mp-20, prawdopodobnie będzie więc to "średnia" prędkość - raczej do fpsów jak rts
  • kupno w PL: tak
  • max cena: 60 zł
  • dobrze aby się łatwo czyściła
  • uzupełniam miejsce na tekst o braku zielonego pojęcia bo nie mam zielonego pojęcia ;)
Odpowiedz
#7
weź Taito Control za 75 zł. Powinna Ci się spodobać ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.