• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygodne słuchawki za ok 500zł
#1
Witam,

poszukuję bardzo wygodnych słuchawek za ok 500 zł
Mam bardzo wrażliwe uszy i większość słuchawek z jakimi miałem do czynienia po krótkim czasie powodowała ból

jakie obecnie używasz? Sennhaiser hd201
czy używasz karty muzycznej/dac/amp ? TAK karty muzycznej
- jeśli tak – to jakiej? ASUS Xonar Phoebus Solo

DAC nie planuje

słuchawki mają być: gry i muzyka po równo
jakiej muzyki głównie słuchasz? bardzo różnej bez szczególnie preferowanego gatunku
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? ok 500zł
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?: komfort ale dźwięk musi być także na wysokim poziomie
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte: raczej zamknięte ale nie jest to decydujące, mogę zaakceptować także otwarte
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? wolę mniejszą scenę
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie słuchawki do użytku stacjonarnego - domowego
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): wokółuszne

Gram głownie rpg/diablo/mmo ale takze fps głownie single ( strzelanki sieciowe okazjonalnie )

Zastanawiałem się nad Superlux HMC631 ale te słuchawki pomimo tego że mają doskonałe opinie są dla mnie zwyczajnie niewygodne ( miałem okazję je mieć na głowie niestety bez możliwości odsłuchu )
Testowałem także Hyprx Cloud i te są zdecydowanie wygodniejsze ale mimo wszytko muszle są nieco za małe i moje uszy to czują

Ostatecznie zdecydowałem się zwiększyć budżet do ok 500zł i w tym budżecie zastanawiam się nad Sennheiser HD 380 Pro lub Brainwavz HM5
hd 380Pro miałem na głowie i pierwsze wrazenia sa fenomenalne
ne nie wiem jak byłoby jesli bym je kupił i użytkował przez kilka godzin.
HM5 nie miałem okazji miec w rękach ( ani na głowie :))

Moze w takim budżecie jest inna ciekawsza opcja?
Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
#2
w takim przypadku ciężko polecić ci jakiś konkretny model, gdyż znacznie korzystniej dla Ciebie będzie po prostu przymierzyć kilka różnych modeli np. w saturnie, media markt. Spróbuj sobie np. akg k550.
#3
Hmm te AKG K 550 z tego co na szybko o nich wyszukałem wydają sie ciekawą propozycją.
Ciekawe czy znajdę je gdzieś abym mogł przymierzyć.
Senki hd 380pro sprawdzałem właśnie w MediaMarkt i w porównaniu do Hyperx Cloud które uchodzą za wygodne to był zupełnie inny poziom wygody
Kształt i głębokość muszli HD 380 pro bardzo mi odpowada.
Niestety nie mogę fizycznie nigdzie znaleźć Brainwavz HM5 aby sprawdzić ten model
Wyczytałem że pałąk mocno uciska podobnie jak w HD 380 ale da sie go nieco rozciągnąć.

Na chwilę odkładając kwestię wygody a skupiając sie walorach muzycznych który z modeli
- Brainwavz HM5
- Sennheiser HD 380 pro
- AKG K 550
będzie najlepszym wyborem?
Czy jakościowo są to zbliżone słuchawki? Zdaję sobie sprawę że każdy ma inne preferencje i lubi inne brzmienie dlatego najlepiej byłoby wykonac odsłuchy ale niestety takiej możliwości nie mam. Musze posiłkowac się opiniami ludzi bardziej doświadczonych.

Co do moich preferencji: lubię jak słuchawki mają dobrze zaznaczone niskie tony nawet kosztem nieco bardziej wycofajej góry.
#4
hmm wszystkie z tych słuchawek są raczej dosyć naturalne, czyli nie są specjalnie basowe, raczej wszystkie pasma równe (w grach jak CS dobrzej się sprawdzają). To co byś chciał na temat basów to powinieneś rozpatrzyć w takim wypadku ATH M50x.

Z tych trzech to osobiście wybrałbym akg k550, bo bardzo pasuje mi ich brzmienie. Jakościowo, również stawiałbym na akg, ale raczej wszystkie są na tym samym poziomie.
#5
Udało mi się obejrzeć i przymierzyć AKG K550 w MediaMarkt i moje odczucia są następujące:
bardzo eleganckie wykonanie, pałąk nie ściska głowy tak jak HD 380 PRO Nausznice duże i bardzo przyjemne w dotyku. Ogólne wrażenie obcowania ze sprzętem znacznie wyższej jakosci niż Sennheisery.
Mam natomiast obawy odnosnie głębokości padów. W Senkach dzięki zastosowaniu technologii kierowania dźwięku beposrednio do ucha ktaształt jest dopasowany do kształtu małżowiny, w HD 380 Pro nie mam absolutnie żadnego kontaktu ucha z słuchawkami, natomiast w AKG czuję, że ucho dotyka wnętrza muszli słuchawek. Boję się czy po dłuższym czasie nie wywoła to dyskomfortu.

Mimo wszytko jestem skłonny coraz bardziej zaryzykować i kupic wlasnie AKG K550

Co do ATH M50x niestety z tego co widzę będę miał problem żeby przymierzyć ten model i sprawdzić jak leżą na głowie.

Moją uwagę zwrócił także Beyerdynamic DT990 PRO ( wiem jest to model otwarty ale tak jak napisałem w pierwszym poście mimo że preferuję zamkniete konstrukcje, moge rozważyć także te otwarte )
z tego co zdjążyłem się dowiedzieć te słuchawki mają charakterystyke która może mi odpowiadać.
Mam jednak obawy co do wielkosci nausznic ( na zdjęciach wydają sie niezbyt duże - niestety podobnie jak ATH raczej ciężko będzie mi przymierzyć ten model)
Co bardziej istotne te słuchawki mają 250 Ohm i zastanawiam się czy moj Xonar Phoebus da radę napędzić te słuchawki ( karta ma wzmacniacz słuchawkowy i teoretycznie obsługuje sprzet do 600 ohm - wymaga nawet zasilania wtyczką 6pin jak karty graficzne )

Póki co AKG kuszą i to bardzo ale zanim podejmę deycję wolę rozważyć rożne opcje.

Jakieś sugestie dotycznące Beyerdynamic DT990 PRO ?
#6
ta karta powinna sobie z nimi spokojnie poradzić. beyery uchodzą raczej za wygodne słuchawki, chociaż wiele osób narzeka, że trochę uciskają (ale to kwestia jak masz dużą głowę ;p). Pod katem dźwięku to powinny być bardziej basowe niż te 3 propozycje czyli rzeczywiście może bardziej pod twoje wymagania.
#7
W dalszym ciągu czytam, analizuję i się zastanawiam.
Znalazłem w pobliżu sklep muszyczny gdzie będe miał możliwosć przymierzyć AudioTechnice i Beyery oraz prawdopodobnie także AKG k612 Pro
Własnie ten model AKG także mnie zainteresował ( wiem że istnieje możliwosć zrobienia prostego bass moda)
Jakie jest wasze zdanie an tematych tych AKG 612PRO i czy warto tracić gwarancję dla zrobienia tego moda ( chodzi mi konkretnie o odblokowanie otworu wewnątrz muszli )

Mam takze inne pytanie.
Standardowo słucham muzyki na komputerze, ale mam także Amplituner audio-video Pioneer VSX-416 i zastanawiam sie czy jakość odłuchów na takim sprzęcie będzie akcptowalna? czy ta już mająca na karku ładnych kilka lat konstrukcja nie sprawdzi sie w takim zastosowaniu?

Pozdrawiam
#8
To super, że masz taką możliwość, warto jak najwięcej różnych przesłuchać, gdyż jak usłyszysz te jedne jedyne to będziesz wiedział, że to te :). Ja to już po minucie odsłuchu wiedziałem, że muszę mieć fidelio x1 :P
ja bym nie modował, na zagranicznych forach czytałem, że nie wszystkim się ta zmiana spodobała. Po prostu lepiej wybrać słuchawki o ciemniejszym brzmieniu a nie jasne (jakie z założenia miały być) i próbować ja zmieniać ;)

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak będzie na takim pioneerze :(


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.