• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do claw gripa + podkładka.
#1
Witam!



w najbliższym czasie zamierzam wymienić moją starą myszkę... jednak mam duży problem ze zdecydowaniem się na konkretny model.. wiele osób zachwala sobie myszki logitecha, a dokładnie modele g400, g500, g500s... kierując się opinią większości kupiłem model logitech g500s, jednak okazało się, że mysz kompletnie nie pasuje do mojego chwytu (claw grip). Dopóki nie trafiłem na test-gear nie miałem pojęcia o chwytach myszy czy takich rzeczach jak high/low sens. Przypuszczałem, że z czasem się przyzwyczaje do nowego kształtu myszy, jednak po kilku dniach dałem sobie spokój i darowałem sobie grę na nowej myszce. G500s była dla mnie mega niewygodna, a granie nie sprawiało żadnej przyjemności. Myszke sprzedałem i obecnie rozglądam się za konstrukcją pod claw-gripa. Potrzebuje mniejszego gryzonia z przynajmniej dwoma przyciskami i najlepiej z możliwością nagrywania makr.

Poniżej przedstawiam podstawowe info:
  • jaką obecnie myszkę używasz: najtansza myszka firmy A4 model OP-620D
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie mam ustawionego dpi - myszka nie posiada takiej funkcji ;)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):  wysoka
  • czułość w Windows:
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): BRAK
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):  7cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie gry MOBA (HoN) czasami fps jak Half-Life 1/Opposing Force
  • jaką masz obecnie podkładkę: bez podkładki - gram na gładkim blacie biurka ;)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): brak bocznych przyciskow chociaz potrzebuje 1-2
  • twój budżet: 250zl myszka 50-80 zl podkladka
  • jaki chwyt stosujesz: claw gripj
  • akie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Praworeczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 19-20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie :) mam już za sobą nieudaną probe... najlepiej trzymam myszke Claw gripem czasami mieszam ten chwyt z fingertipem
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak :) potrzebuje czułej myszki.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: najbardziej przeszkadza mi brak bocznych klawiszy, do tego jest wykonana z plastyku, co powoduje ze po dluzszym graniu slizga sie na niej dlon
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
Jak uważacie jaka myszka sprawdzi sie w moim przypadku? powaznie rozważam zakup myszy logitech g302, jednak to stosunkowo nowa konstrukcja i nie spotkalem sie z wieloma opiniami na jej temat co o niej sadzicie? kolejna mysza, ktora bralem pod uwage to ZOWIE EC2-A i ZOWIE FK1/FK2.

Do nowej myszki chcialbym zakupic podkladke odpowiednia pod jej sensor i slizgacze, w cenie 50-80 zł. Wielkośc średnia/mała. Co do szybkosci podkladni to nie mam wyrobionego zdania ;)

pozdrawiam!
#2
a powiedz mi jeszcze czy twój claw grip jest taki bardziej, że tak powiem płaski (coś jakby palm grip ale masz przy tym lekko/średnio ugięte palce) czy też taki typowy claw, gdzie palce są jak szpony, a dół śródręcza dociska Ci tył myszki?
#3
"typowy claw, gdzie palce są jak szpony, a dół śródręcza dociska Ci tył myszki"

dokładnie tak

myszke trzymam samymi opuszkami palcow,, w sumie tylko one dotykaja myszy poza palcami moja dlon nie "styka" sie z myszka za to nadgarstek mocno spoczywa na blacie biurka, dłon jest w "powietrzu" nawet srodkową czescią dłoni nie dotykam myszy dlatego mam mocny nacisk na nadgarstek na ktorym sie opiera
#4
No to raczej lepsze będą mniejsze myszki dla Ciebie. Jeżeli możesz poświęcić sterowniki to spróbuj sobie Zowie Ec2-A i do tego podkładkę Zowie P-SR :)
#5
a co z logitech g302? moge dostac go po dobrej cenie
#6
nie znamy tej myszki, ale raz ktoś do nas pisał i mówił, że mu bardzo nie przypadł jej kształt do gustu.
#7
(03-12-2015, 06:11 PM)Hya napisał(a): nie znamy tej myszki, ale raz ktoś do nas pisał i mówił, że mu bardzo nie przypadł jej kształt do gustu.

może poczekaj na logitech g303, sensor avago pixart 3366
#8
nom, możesz poczekać na g303 w sumie ;)
#9
G303 prawdopodobnie będzie miał cenę w okolicy 300zl+/-10zl.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.