• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka za ok. 200 zł
#1
Witam i proszę o pomoc. Oto moja specyfikacja :D 
  • jaką obecnie myszkę używasz: Natec GX77
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska (1.6 w CS'ie)
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 64.9432 cm (dlaczego? bo mogę) 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): obecnie CS GO, DS3 oraz inne TPP i FPP
  • jaką masz obecnie podkładkę: SS Qck
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): jeśli myszka będzie dobra to wystarczy mi PPM, LPM i scrol
  • twój budżet: +/- 200 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1.9 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: jeśli będzie trzeba (ale raczej nie)
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400-500 ew. 800 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym spróbować czegoś nowego
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: nie musi
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): chcę spróbować myszy o bardziej ascetycznej budowie ( symetryczna/lekko profilowana, bez wodotrysków i nachalnego podświetlenia)

    Temat zakładałem z myślą o nowej myszce, ale jak już kupuję to przydałoby się zaopatrzyć również w podkładkę (stara ma już chyba rok, albo i więcej). Na oku mam w tej chwili Natec'a M12 a zależy mi na jak najlepszych osiągach w wymienionym powyżej CS'ie i nie wiem czy nie byłaby czasem za szybka dla mnie wg. recenzji test-gear'u. Max. budżet na podkładkę to coś w granicach 50-60 zł (mój jedyny wymóg to co najmniej 40-45 cm długości) a wracając do myszki moja propozycja to DM1 PRO, bo teście wypadła bardzo dobrze (tak jej słodziliście, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie). Czekam na sugestie.
Odpowiedz
#2
Zowie fk1 albo wlasnie dm1, ja jednak polecam zowie bo sam mam i miałem i nigdy nie zawiodło
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Dm1 pro albo przy takiej dloni Rival też się sprawdzi :P
Odpowiedz
#4
Z symetrycznych masz w zasadzie wybór miedzy FK1, ZA11, DM1 i Avior 7000. Z DM1 masz ten plus, że mierząc w sklepie stacjonarnym SS Senseia będziesz wiedział, czy Ci pasuje kształt DM1 czy nie. jeżeli będzie pasować, to śmiało możesz wziąć.
Odpowiedz
#5
Jakbyś się zdecydował na Aviora, to mojego mogę Ci oddać mojego za 159zł :P Idealny do palmo-clawa.

Ja na Twoim miejscu, jeśli chodzi o podkładkę do CSa, to brałbym Zowie G-SR, choć jest trochę droższa niż Twój budżet na nią. Jest średnio-szybka, z gładkim ruchem, wysoką kontrolą i momentalnym zatrzymaniem myszki tam, gdzie się chce, np. przy drag-shotowaniu. Ja ją po roku wyprałem i jest super odświeżona, prawie jak nówka :D Gdyby się nie dało jej odświeżyć pod prysznicem, to pewnie bym kupił nową tą samą :)

Nigdy, przenigdy nie bierz szybkich podkładek do CSa, wiem z doświadczenia, że to największy błąd - było tylko "przecelowywanie" wrogów (mysz tak sunęła, że zatrzymać na czas się nie chciała), wrażenie paniki przy rozglądaniu i ogólny brak kontroli. Miałem wrażenie, jak bym wszedł na lodowisko i próbował kogoś dogonić w samych butach. Na Twoim miejscu brałbym cokolwiek, co ma w tym zestawieniu - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...podkladek/ - dobry Grip i kontrolę. Przy G-SR masz też do tego gładkość ruchu, więc "all-in-one" :D

A, i witaj w klubie very low sens :D Sam mam 1.7 przy 400 dpi.
Odpowiedz
#6
(04-26-2016, 03:06 PM)Altsin napisał(a):
  • Temat zakładałem z myślą o nowej myszce, ale jak już kupuję to przydałoby się zaopatrzyć również w podkładkę (stara ma już chyba rok, albo i więcej). Na oku mam w tej chwili Natec'a M12 a zależy mi na jak najlepszych osiągach w wymienionym powyżej CS'ie i nie wiem czy nie byłaby czasem za szybka dla mnie wg. recenzji test-gear'u. Max. budżet na podkładkę to coś w granicach 50-60 zł (mój jedyny wymóg to co najmniej 40-45 cm długości) a wracając do myszki moja propozycja to DM1 PRO, bo teście wypadła bardzo dobrze (tak jej słodziliście, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie). Czekam na sugestie.

Tak, M12 to dobry wybór jeśli chodzi o podkładkę, ja nie zauważyłem, żeby na CS'a była "za szybka".
Odpowiedz
#7
Jak ktoś jest przyzwyczajony do szybkich, to może nie byłaby "za szybka", ale zauważ, że autor tematu przechodzi z wolnego QCK. A grip jest słabiutki przy niej (6.5), na ultra low sensie będzie to tylko przeszkadzać przy drag shotowaniu...
Odpowiedz
#8
Ja bym raczej został przy Qcku.
Odpowiedz
#9
Dziękuje za odpowiedzi :). Przy najbliższej okazji przymierzę sobie tego Senseia (a nawet jeśli nie to i tak większość argumentów stoi za DM1). Według mnie moja obecna podkładka jest po prostu nieco zbyt wolna i zastanawiałem się nad czymś szybszym, ale doszedłem do wniosku że moja obecna myszka to po prostu mała cegła a poza tym ślizgacze już nie te a podkładka już całkiem, całkiem zjeżdżona i to pewnie powoduje moje odczucia względem niej. Koniec, końców pewnie zdecyduje się na zestaw DM1 i QCK+ (czyli o rozmiar większa, bo posiadam zwykłą QCK), no chyba, że jeszcze ktoś chce dorzucić coś od siebie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#10
A tak właściwie to co sądzicie o Tesoro Aegis X4? Jeśli chodzi o parametry to na tle innych pad'ów również wygląda interesująco.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.