• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki CS:GO
#1
Witajcie :) chciałbym uzyskać pomoc w doborze myszki, ciężko mi się samemu rozeznać w tym temacie, a na tym forum są niewątpliwie eksperci w danej dziedzinie :)
  • jaką obecnie myszkę używasz:                                                                     Razer Orochi 1st gen.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:                                                  2000 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):                         1.7 CS:GO
  • czułość w Windows:                                                                                   średnia (równo pół suwaka)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):   ~112 mm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):                                                                     CS:GO, czasem jakieś GTA V
  • jaką masz obecnie podkładkę:                                                                      Razer Goliathus Speed (jeśli polecicie jakiegoś lepszego materiałowca w niskiej cenie, to rozważę :) )
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):                                     obu lewych bocznych używam.
  • twój budżet:                                                                                             ~250 zł (rozważę właściwie każdą propozycję)
  • jaki chwyt stosujesz:                                                                                   Wymuszony claw grip (Orochi jest mała, mocno zaciskam myszkę, aby móc precyzyjnie pograć, przez co boli ręka)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):                           raczej 1+3+1
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni:                                                                      180 mm
  • jaka jest grubość twojego palca (zmierz jak na powyższym zdjęciu)? :                     19 mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:                                                                     Na delikatny claw grip (nie zadzieram mocno palców jak nie muszę, jednak naciskam klawisze opuszkiem a nie całym palcem)
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:                         Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:                Rozmiar
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?:                                                   Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):                                                                 Brak
    Liczę na Was :) Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Zowie eca-2
Zowie za12
Odpowiedz
#3
To opcje masz dwie:
1. Iść w stronę palmo/claw gripa, jest to dosyć relaksująca odmiana claw gripa i wtedy weź coś dłuższego DM1 Pro (bez sterowników) albo Avior 7000 (ze sterownikami)
2. Claw Grip, ale nie tak szponiasty jak przy orochi. Wtedy moim zdaniem ZA12 powinna dobrze pasować. Przy 1+3+1 mogą Cię na początku denerwować przyciski po prawej stronie, z czasem raczej przestaniesz je zauważać, podobnie w Aviorze).
Odpowiedz
#4
(04-22-2016, 07:29 AM)t4co napisał(a): To opcje masz dwie:
1. Iść w stronę palmo/claw gripa, jest to dosyć relaksująca odmiana claw gripa i wtedy weź coś dłuższego DM1 Pro (bez sterowników) albo Avior 7000 (ze sterownikami)
2. Claw Grip, ale nie tak szponiasty jak przy orochi. Wtedy moim zdaniem ZA12 powinna dobrze pasować. Przy 1+3+1 mogą Cię na początku denerwować przyciski po prawej stronie, z czasem raczej przestaniesz je zauważać, podobnie w Aviorze).

świetna merytorycznie odpowiedź, dzięki wielkie :) właśnie z tym co napisałeś mam największy problem czy zrobić Palmo-claw, czy lekki claw. Z tą orochi to maksymalnie skracałem drogę do myszki, gdyż nie chcę mieć jej w fingertip, bo to przecież nic zrobić się nie da w trakcie gry, ale chciałbym żeby w jakimś stopniu jednak opierać nadgarstek. Napewno Razer Lachesis była dla mnie za wielka. Bez dwóch zdań. Co do tego 1+3+1 nie sądzę żebym był jakoś do niego przywiązany, raczej to skracanie chwytu mnie do tego w jakimś stopniu zmusza. Jest jakieś miejsce gdzie można dotknąć te myszy? W jakimś sklepie?
Odpowiedz
#5
Mozesz je sobie zamówić np do komputronika i przy kupnie oglądnac obie i wybrać :) zowie sa cieżko dostępne , tak sobie mysle jesli nie masz chwytu, i chciałbys przyoszczędzić to mógłbyś w sumie kupic Rivala 100, mi sie go swietnie trzymało 3 chwytami :) palm/ palmo/claw claw i fingertip :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
(04-22-2016, 10:49 AM)Amok napisał(a): Mozesz je sobie zamówić np do komputronika i przy kupnie oglądnac obie i wybrać :) zowie sa cieżko dostępne , tak sobie mysle jesli nie masz chwytu, i chciałbys przyoszczędzić to mógłbyś w sumie kupic Rivala 100, mi sie go swietnie trzymało 3 chwytami :) palm/ palmo/claw claw i fingertip :D

Tak, to w sumie prawda. Napewno mogę stwierdzić ze pełny Palm i pełny fingertip odpadają :) Poczekam może jeszcze ktoś się wypowie i myszach którą lepiej wybrać bo 4 do wyboru to całkiem dużo :)
Odpowiedz
#7
Jak chcesz palmo-clawa lub delikatnego clawa i poleconą przez t4co Aviora, to całkiem możliwe, że będę go miał na sprzedaż w jakiejś dobrej cenie. Ja sobie go bardzo chwalę, choć wolałbym zrezygnować z palmo-clawa na rzecz pełnego palma. Ale prócz mojej zachcianki, to mysz w końcu dała ulżenie mojemu nadgarstkowi i poprawiła wyniki w CSie, znacząco :)

Tak BTW, to 2000 dpi i 1.7? To 5x więcej niż ja :D Kiedyś też grałem na podobnej czułości. Zacząłem zniżać, polepszyła się o wiele precyzja i ogólnie kontrola - ruchy są płynne, nie ma wrażenia "paniki". Polecam zrobić to samo, powoli zacząć zmniejszać czułość, przyzwyczajać się, a nie pożałujesz :P Chyba że masz mało miejsca, ja musiałem zrobić "podpórkę" dla klawiatury, żeby zwolnić miejsce na dużą podkładkę.

A jeśli o podkładkę chodzi, to Goliathus w wersji Speed ponoć jest niezły, ja miałem Control i był okropny - szybko się zużył i ruch był "schodkowy", a nie płynny.
Jakbyś chciał zmienić, to od siebie polecam Zowie P-SR/G-SR - materiałowiec z gładkim ruchem, świetnym feelingiem, dobrą kontrolą i momentalnym zatrzymaniem kursora, jeśli potrzeba (fajnie się drag shotuje), średnio-szybki. Ja swoją mam ponad rok i o dziwo wszystko z nią w porządku, wczoraj ją wyszorowałem miękką gąbką i płynem do naczyń pod prysznicem i jak nówka :D
Odpowiedz
#8
W sklepach stacjonarnych (np. Saturn, Media) możesz przymierzyć SS Senseia, czyli ten sam kształt jaki ma DM1. Pozwoli Ci to chociaż jedną z nich wybrać/odrzucić.
Odpowiedz
#9
(04-22-2016, 12:11 PM)Zares napisał(a): Jak chcesz palmo-clawa lub delikatnego clawa i poleconą przez t4co Aviora, to całkiem możliwe, że będę go miał na sprzedaż w jakiejś dobrej cenie. Ja sobie go bardzo chwalę, choć wolałbym zrezygnować z palmo-clawa na rzecz pełnego palma. Ale prócz mojej zachcianki, to mysz w końcu dała ulżenie mojemu nadgarstkowi i poprawiła wyniki w CSie, znacząco :)

Tak BTW, to 2000 dpi i 1.7? To 5x więcej niż ja :D Kiedyś też grałem na podobnej czułości. Zacząłem zniżać, polepszyła się o wiele precyzja i ogólnie kontrola - ruchy są płynne, nie ma wrażenia "paniki". Polecam zrobić to samo, powoli zacząć zmniejszać czułość, przyzwyczajać się, a nie pożałujesz :P Chyba że masz mało miejsca, ja musiałem zrobić "podpórkę" dla klawiatury, żeby zwolnić miejsce na dużą podkładkę.

A jeśli o podkładkę chodzi, to Goliathus w wersji Speed ponoć jest niezły, ja miałem Control i był okropny - szybko się zużył i ruch był "schodkowy", a nie płynny.
Jakbyś chciał zmienić, to od siebie polecam Zowie P-SR/G-SR - materiałowiec z gładkim ruchem, świetnym feelingiem, dobrą kontrolą i momentalnym zatrzymaniem kursora, jeśli potrzeba (fajnie się drag shotuje), średnio-szybki. Ja swoją mam ponad rok i o dziwo wszystko z nią w porządku, wczoraj ją wyszorowałem miękką gąbką i płynem do naczyń pod prysznicem i jak nówka :D

Jeśli Avior bedzie to serdecznie proszę o info.  Będę zainteresowany napewno,  a jak się zdecyduje to napewno kupię. 

Tak wiem jak brzmi 2000/1.7 przyzwyczajenie z młodości,  i dużo ostatnio zmniejszyłem  (nie będę się chwalił bo za głowę się zlapiesz :)) 

Mój goliathus ma z 6 lat,  myślałem że ta podkładka będzie wysmiana dlatego napisałem o ew.  Zmianie ale jeżeli jest dobra to na tyle ja lubię że nie mam zamiaru zmieniać :)
Odpowiedz
#10
O rany, 6 lat!? Jesteś pewien, że dalej ma dobry poślizg? Myłeś ją kiedykolwiek? Moja Zowie G-SR po roku wymagała szorowania pod prysznicem, a jakoś widocznego brudu nie było. A Goliathus w wersji Control to już nie mówię, jak łatwo łapał brud i jak ciężko było to doczyścić.

Info o Aviorze poszło na maila (tego, na którego się rejestrowałeś na forum)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.