• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś podobnego do Mionix Aviora (szersza, mniej płaska) do 300zł. CS GO/Moba/RTS
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Mionix Avior 7000

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
400

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska; 1,77 sensitivity w CS GO.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
100%, czułość reguluję raczej w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
52

w co grasz (podaj tytuły gier):
CS GO, BF4, HoTS, SC2.

jaką masz obecnie podkładkę:
Zowie G-SR.

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
Używam

twój budżet:
Do 300zł.

jaki chwyt stosujesz:
Palm grip. Choć Avior zmusza mnie nieraz do Palmo-clawa.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Prawo.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Nie ma znaczenia

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Ogólnie bardzo zadowolony z Aviora, w końcu pozbyłem się bólu nadgarstka (ZA13 nie mogłem długo używać).

Mam czasami wrażenie, że mysz jest za wąska w rejonie małego palca, czyli idealnie w połowie myszki na samym dole. Ile tam może być, 59mm? Albo inaczej, po dłuższych sesjach mały palec układa mi się tak, jakby to jednak tył myszki był za wąski, tak o 5-10mm. Szerokość tyłu Aviora ma 65mm. Do tego mysz jest odrobinę za płaska, co zmusza mnie do lekkiego clawa przy moim palmie.
Przyciski po prawej stronie też trochę przeszkadzają, mam tak ułożone palce, że mi nie przeszkadzają, ale jakbym chciał przesunąć dłoń jeszcze bardziej do przodu, żeby bardziej objąć mysz, to już przeszkadzają.

Jak już wspomniałem na początku z Aviora jestem bardzo zadowolony - kształt jest w miarę ok poza kilkoma drobnostkami. Omrony na głównych super, boczne TTC też dobre (na tyle przyjemnie się ich używa, że często korzystam z bocznych do wstecz/dalej przy surfowaniu po necie, jak i do mówienia na TS podczas gry), scrollowanie bardzo "mięsiste", bez żadnych luzów.

Jednak te kilka drobnostek mnie denerwuje przy dłuższych sesjach albo w CS GO, gdzie muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik (żebym potem po błędzie/failu nie mógł zwalić tego na myszkę :D). A szczególnie to układanie palców, które leżą na głównych przyciskach, jak i małego palca pod lekkiego clawa mi przeszkadza, a nigdy żadnej nie trzymałem myszki clawem i nie chcę :P

Tak sobie oglądałem myszki, które mogłyby mi przypasować i trafiłem na Mionix Castora (jest nawet teraz na MassDropie za $65 z przesyłką).
Tył szerszy, przycisków po prawej nie ma, mniej płaska. Wiem, wiem, mam małą dłoń (16,5cm), a pisaliście w recenzji, że osobom z dłońmi 19cm+ mysz wydawała się wygodniejsza, choć sam Avior mi pasuje, ale wolałbym by był szerszy i mniej płaski. ZA13 też była za wąska.

Co myślicie?

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Nie

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Brak
Odpowiedz
#2
Miałem castora i gdyby nie to ze był dla mnie za mały dłoń 18.5cm to mega spoko myszka :) ewentualnie moze zowie ec2-a ?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Mógłby być Castor teoretycznie, jednak brałbym go z polskiego sklepu, żeby w razie potrzeby oddać do 14 dni. Kształt am zupełnie inny niż Avior. Jeszcze myślałem, że jeżeli masz możliwość przymierzenia w jakimś stacjonarnym SS Sensei to wtedy miałbyś jeszcze do wyboru DM1 Pro, który trzyma się jednak trochę inaczej jak Aviora, a ciągle miałbyś symetryczną myszkę.
Odpowiedz
#4
No właśnie wiem, że Castor nie jest symetryczny :/ Ale przecież nie aż tak mocno, z tego co widzę, co prawda prawa ścianka jest inna, ale nie ma jakiegoś mocnego pochylenia w prawą stronę.

Faktycznie lepiej zamówić z polskiego sklepu, już są w normalnych cenach, widzę. Kilka miesięcy temu były po ok. 300zł, Avior chyba też.

Rozmyślałem nad DM1, ale chyba się nie sprawdzi u mnie. Ma dość płaski tył, zbyt mocny spad z przodu i 125mm długość. Jeśli chodzi o zagięcie grzbietu myszy u góry i długość, to chyba najlepiej mi się grało na Roccat KPM.
EC2-A też ma dość płaski tył, a gdzieś słyszałem, że to taki mniej wyprofilowany DeathAdder, który mi nie leżał :P
Odpowiedz
#5
No i zdecydowałem się jednak na tego Castora. Skoro przy Aviorze do szczęścia mi niewiele brakuje, to może Castor mnie w pełni uszczęśliwi :D Boję się tylko o tę gumę po lewej, że mi nie przypasuje (nigdy nie miałem z takimi do czynienia) i o ściankę po prawej - niektórzy pisali, że nie potrafili się przyzwyczaić do narzucenia trzymania im palców na tych profilowanych miejscach po prawej.

241zł wyszło na procpu z kodem rabatowym z fb, tragedii nie ma :) Pamiętam, jak jakoś w listopadzie mychy Mionixa chodziły po ok. 300zł :O

Opiszę wrażenia, jak przyjdzie, prawdopodobnie jutro.

Mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć, używa ktoś z Was jeszcze tego Castora? :)
Odpowiedz
#6
Ja go miałem niecały miesiąc
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
A dlaczego nie używasz? Po sygnaturce widzę, że Rival na pokładzie, więc pewnie zbyt duża łapa na 120mm mychę (Castor), prawda?
Odpowiedz
#8
Tak dokładnie za mały był , zmieniłem go ma deathadder chrome ale potem trafiłem okazje kupic zowie fk2 a deathadder zamieniłem za słuchawki a aktualnie mam Rivala i jest idealnie , w końcu nie boli mnie nadgarstek po dłuższej sesji a także ten profil jest mniejszy niz w przypadku razera co mi odpowiada bo przyzwyczaiłem sie do symetrykow :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Castor jak do razu nie przypasuje, to znak, że nie dla nas, gdyż ciężko się przyzwyczaić do prawej ścianki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.