• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM Storm Alcor
#1
Na wstępie zaznaczam, że nie jest to profesjonalny test, a jedynie opis wrażeń z użytkowania tej myszy po prawie dwóch tygodniach.Zdjęć nie ma, bo mam teraz tylko aparat w Lumii i zdjęcia wyszły bardzo słabe. Testu w Enotusie też nie ma.Próbowałem na nim testować 4 różne myszki i za każdym razem program pokazywał głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.Ale z tego co widziałem w internecie to nie jestem sam z tym problemem.


Przez ostatnie 2 i pół roku używałęm myszki A4Tech V-track F3 oraz przez około ostatnie 2 tygodnie mojej pierwszej starusieńkiej myszki optycznej Genius Netscroll 120 ze złączem pod PS/2. Moja F3 po jakimś czasie użytkowania zaczęła wyglądać coraz gorzej,a na dodatek sensor zaczął strasznie wariować zarówno podczas codziennej pracy,jak i podczas grania.Objawiało się to zlagowanym poruszaniem kursora przez jakiś czas i nagłym przyśpieszeniem jego poruszania albo dziwnymi teleportacjami poruszającego się kursora z jednej części ekranu w zupełnie inną jego część.Więc o jakiejkolwiek precyzji trudno było mówić.Wkrótce myszka przestała działać i zastępczo przesiadłem się na wyżej wspomnianego Netscrolla 120.
W międzyczasie widząc że mysz od A4Tech zaczyna się psuć szukałem dla siebie jakiejś innej myszy. Około 2 miesiące poszukiwań, czytania testów, opinii i macania myszy :P w sklepach i dalej nie byłem przekonany do żadnego zakupu.Wreszcie ostatecznie zaryzykowałem i kupiłem polecaną w kilku miejscach mysz od firmy Coolermaster - CM Storm Alcor, która została wypuszczona na rynek w lutym 2014 roku.

Jakie było moje pierwsze wrażenie po wyjęciu jej z pudełka? Coś w rodzaju "o cholera! Ale tandeta".Myszka za prawie 140 zł, a wykonanie prawie jak w netscrollu 120 za 15 zł.Korpus Alcora wygląda jakby był zrobiony z białego prześwitującego plastiku z natryśniętą na niego czarną farbą.W porównaniu do gładziutkiej powierzchni myszy Geniusa jest bardziej matowy i miejscami troszkę chropowaty,ale dośc dobrze zbiera odciski palców.Mysz wyprofilowana jest dla osób praworęcznych.Alcor na górze posiada dwa przyciski główne z przełącznikami Omron, scroll działający też jako trzeci przycisk oraz dwa przyciski do zmiany dpi.Z boku znajdują się dwa dość duże przyciski (2cm i 2,8 cm).Pomiędzy górą,a tyłem myszy znajdziemy podświetlane logo serii CM Storm. Mysz posiada także bardzo giętki przewód o długości prawie 2 metrów, który nie posiada żadnego oplotu.Mysz posiada wymiary 125mm długosći,60mm szerokości oraz 40mm wysokości.

Po podłączeniu myszy i zainstalowaniu przez Windows sterownika myszy (mysz nie posiada żadnych dedykowanych sterowników od firmy Coolermaster) byłem ponownie zawiedziony.Podczas poruszania myszą kursor dziwnie pływał po ekranie z takim lekkim lagiem. Dopiero ściągnięcie oprogramowania wgrywanego bezpośrednio do myszy poprawiło sytuację.

Testy:

Testy zostały wykonane na podkładce Steelseries QCk. Ustawienia myszy w windows 7 -6/11 z wyłączoną precyzją wskaźnika oraz w wgranym do myszy oprogramowaniem v2.2.1 dla gier fps.

Quake III Arena: W sumie grałem w nią bardzo mało od czasu ukazania się tej gry. Zaledwie może z 50 godzin przez te wszystkie lata.Pierwszy raz zainstalowałem ją ponad dwa lata temu przy okazji testów F3.Grało mi się szczerze mówiąc średnio.Brakowało precyzji i lepszej kontroli nad jej poruszaniem się po podkładce przy bardzo szybkich ruchach.Ogólnie z tego co pamiętam to czasami zdobywałem po zakończeniu rundy odznaczenie za ponad 50% celności.Szczerze mówiąc to po wymuszonym powrocie do Netscrolla 120, mysz Geniusa okazała się lepsza od f3.A jak wypadł Alcor? Po paru rundach poświęconych na przyzwyczajenie się do nowej myszy i dostosowaniu ustawień czułości w grze, wyniki z powyżej 80% celności pojawiały się bardzo często.Kontrola myszy na podkładce też jest o wiele lepsza niż obu poprzedniczek.UWAGA ! - Po włączeniu w ustawieniach opcji mouse smooth, mysz co kilka rund zachowywała się jakby cały czas miała wciśnięty klawisz strzału. Po wyłączeniu tej opcji wszystko wróciło do normy. W żadnej innej grze taki przypadek nie miał miejsca.

Counter strike: global offensive: Grałem wcześniej tylko na myszce od A4Tech. Podobnie jak w Quake III Arena mysz w momentach wymagających bardzo szybkich ruchów spisywała się bardzo dobrze.Strzelanie headshotów na większe odległości również nie stanowiło problemów w przeciwieństwie do grania na myszy A4Tech F3. Dodatkowo
przeprowadziłem podejrzany wcześniej w paru miejscach test na akcelerację polegający na wolnym obrocie o 180 stopni i powrocie szybkim ruchem tak aby myszka przebyła w drugą stronę tę samą odległość.Akceleracji nie stwierdziłem. Celownik powrócił dokładnie w to samo miejsce w drodze powrotnej.


W Sniper Elite V2, COD Ghosts oraz COD BO2 żadnych problemów nie doświadczyłem. Mysz reaguje na wciśnięcia przycisków błyskawicznie (mam nawet wrażenie że dużo lepiej się strzela quickscope'y w CODach niż na F3), scroll działa również bez żadnych problemów (conajmniej dobra kontrola obrotów i ciche obracanie scrolla.Jedynie wciśnięcie scrolla jest głośne  ale moim zdaniem nie odbiega głośnością od innych myszek).Boczne przysciski reagują bardzo dobrze i są dość ciche, na pewno cichsze od przycisków głownych (których odgłos też nie odbiega od normy w innych myszach). Znajdujący się w środku sensor Avago 3090 w połączeniu z podkładką Steelseries QCK ( z obrazkiem z gry MOH ) spisuje się rewelacyjnie.Zwykle używam chwytu fingertip - 1+2+2 i grało mi się bardzo wygodnie. Próbowałem też chwilę ustawienia 1+3+1 ale osobiscie brakowało mi na przyciskach głównych dodatkowych 5-10mm szerokości i cały czas musiałem pilnować żeby palce mi się nie ześlizgiwały z przycisków.  

Jak dla mnie mimo tandetnie wyglądającego na pierwszy rzut oka wykonania oraz braku jakichś sterowników pozwalających na programowanie makr, ustawienia innych wartości dpi niż te przygotowane przez producenta mysz warta swojej ceny.Jeśli ktoś nie chce lub nie może wydać na mysz więcej niż 150 zł, a szuka dobrej precyzji to myślę że CM Storm Alcor może stanowić dobrą alternatywę dla niektórych droższych myszek innych producentów.
 







 
Odpowiedz
#2
próbujemy go teraz ściągnąć na testy :)
Odpowiedz
#3
U mnie troszkę  opinia się zmieniła po tych dwóch miesiącach użytkowania. Wymieniłem podkładkę na taniego A4tech MP200 i pod względem precyzji i kontroli jest lepiej niż było na  SS Qck. Za to po jakimś czasie przyciski boczne złapały więcej luzu i zrobiły się głośniejsze niż były na początku. W niektóre gry gra mi się na niej bardzo dobrze, a  w niektórych, które wcześniej nie testowałem wolałbym albo deczko mniejszą myszkę, albo taką samą (długość i kształt) ale z niżej położonymi (z 5mm) przyciskami bocznymi. Pewnie jakiś czas sobie jej poużywam, a jak poprawi się u mnie kwestia finansów, to wtedy poszukam czegoś innego.  Ale sama kalibracja sensora jest świetna. W Payday: the heist na A4tech F3 na pierwszej mapie miałem na jakieś 120-130 zabójstw, zwykle ok. 30-50 headshotów. Na Alcorze  bez wysiłku po długiej przerwie od tej  gry (około roku) liczba HS  wynosiła 80 i więcej. Aż ciekawi mnie jak by to wypadło na jakiejś myszce z 3310 :)
Odpowiedz
#4
myślę, że tak samo, dobrze skalibrowany 3090 jest równie dobry, jedynie przy max speedzie wysiada ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.