• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zowie FK1 czy Zowie ZA11?
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech RX250 :)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000
  • czułości w grach : high sens
  • czułość w Windows: 6/11
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15 cm (pewnie dlatego, że mam włączoną akcelerację)
  • w co grasz : CS GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: grałem bez podkładki -  (wczoraj kupiłem A4 Tech X7-500MP)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): wszystkie czyli scroll plus lewy i prawy, bocznych niestety obecna mysz nie posiada
  • twój budżet: 270 pln
  • jaki chwyt stosujesz: Claw a czasami Claw z delikatnym palmem 
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2 (kciuk, palec serdeczny oraz palec mały dotykają powierzchni biurka
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? : Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego : 18 mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt? raczej pozostanę przy Claw /Claw z lekkim palmem niż palm
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: myślę, że pozostanę przy zakresie  800 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: profil/kształt oraz wielkość myszy. RX250 nie jest myszą do gier i  czasami po dłuższym graniu lekko męczy dłoń. Ręka opiera się o blat biurka. Ogólnie podczas gry ręka spoczywa na blacie biurka, ruchy wykonuję nadgarstkiem w krótkim zakresie.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
    Waham się pomiędzy wyborem Zowie FK1 a Zowie ZA11. W testach przeczytałem: "Praktycznie każda z osób testujących, o rozmiarze dłoni ~19cm przyznała, że wybrałaby odrobinę mniejszy model (ZA12)." "W ZA są miększe i szybsze przyciski główne, o podobnej sprężystości. - Scroll jest identyczny, ale w FK został niżej osadzony.- Inny kształt. Grzbiet w FK jest na środku, co naturalnie wymusza inne ułożenie dłoni. Wydaje nam się, że FK jest bardziej uniwersalna, gdyż do ZA trzeba uważniej dobierać rozmiar do swojej dłoni.- Boczne przyciski są większe i łatwiej w nie trafić niż w FK."
    Niestety nie mam możliwości osobistego porównania tych myszek (mieszkam w małym mieście) i nie wiem, który z modeli byłby najlepszym wyborem. Mysz chcę przede wszystkim do CS GO. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Odpowiedz
#2
Do clawa to raczej coś z za byłoby najlepsze ;P Mozesz jeszcze zobaczyc eca-1, ale w sumie przy takiej dłoni za11 byłaby raczej najlepsza zwłaszcza do tego chwytu :P
Odpowiedz
#3
Jesli palmo claw i claw to tylko fk1,
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
Dlaczego? Mam wrażenie, że jeśli myszka jest wyższa to lepiej się ją clawem trzyma. Zreszta sam test gear poleca za11 do clawa, a fk to racze typowo palmowa mysz. Mam w sumie wrażenie też, ze ec jest chyba najbardziej uniwersalną myszką do wszystkich chwytów od zowie :P
Odpowiedz
#5
ja mam dłoń 19,5cm, Zowie ZA11 i u mnie wychodzi palmoclaw raczej w strone clawa wygodniej

Wiec przy tych 18,5 Twoich pewnie wygodny palm bedzie
Odpowiedz
#6
Przy dłoni 18.5 na ZA11 to będzie palm. NA Fk1 i DM1 Pro będzie Palmo/claw (taki płaski, lekko szponiasty) albo możesz na płasko położyć pod palma też będzie pasować. Na tym co miałeś (kształt jak w g100) to był to kształt bardzo dobry pod claw gripa (takiego bardziej szponiastego). Przy dłoni 18.5 FK1 może być trochę za długa i będzie Ci się spłaszczać chwyt. Wydaje mi się, że ZA12 będzie bardziej odpowiednia, bo bardziej dociśniesz do tyłu śródręcze i umożliwi Ci to mocniejszego clawa, a w razie czego poluzujesz i zrobi się claw/palm. Każda z tych myszek ma zupełnie inny kształt od tego co miałeś i jest do tego dłuższa, także co nie wybierzesz będziesz musiał się trochę przyzwyczajać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.