• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka pod Roccat Kone XTD + setup myszki
#1
Hej,

Mam już jakiś czas zakupioną myszkę Roccat Kone XTD. Konkretnie 3 lat a już będzie i muszę przyznać, ze to był dobry zakup bo mycha działa super. Niestety ślizgacze się mi zajechały od jak się okazało nienajlepszej Razer Vespuli. Wymieniam sobie ślizgacze i pomyślałem o nowej podkładce. Przyszedł mi do głowy Roccat Raivo, ponieważ doszły mnie słuchy, że sensory Roccata lubią się z ich podkładkami. Jednak jestem otwarty na sugestie.


Podkładka
  • jaką obecnie używasz myszkę - Roccat Kone XTD laser (nie pamiętam jaki jest sensor, chyba Avago 9800) - kupiłem do tego ślizgacze Everglide
  • jaką masz  podkładkę - Razer Vespula - nie mam zbyt dużo miejsca na podkładkę, więc raczej gram na większych czułościach, stąd nie musi być ona szybka lepiej by była bardziej precyzyjna (jestem głównie graczem FPS)
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): szczerze to nie wiem. Chciałbym by mi oszczędzała ślizgacze i była precyzyjna. Materiałowa, oszczędza ślizgacze, ale łatwo o jitter. Myślałem o szklanej (chyba mniej niszczy ślizgacze niż aluminium), ale boję się czy ją opanuję. Nigdy nie miałem z taką do czynienia. Generalnie rozważam każdą opcję.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: najważniejsze jest by głębokość nie była duża - najlepiej tak max 25 cm. Jeśli jednak będzie ciut więcej jak 27cm przy Raivo to powinienem sobie dać z tym radę. Wolałbym też by nie była gruba - cieńsza lepsza.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Chciałbym by podkładka była żywotna - im dłuższa żywotność tym lepsza - wkurzyłem się tu na Vespulę.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: - ciężko powiedzieć... taka pod FPSy:) Może być dość szybka, byleby dało się na niej opanować myszkę.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? - Najlepiej tak.
  • maksymalna cena za podkładkę? - Cena nie jest dla mnie specjalnie ważna, ale powiedzmy, że do 100 zł. Jak przekroczy to nie ma bólu.
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) - Raivo Stealth Black wygląda spoko, ale wygląd nie jest najważniejszy. Może być stonowana, może być jakiś niezbyt krzykliwy wzorek.  Myślę o Roccacie, bo do mychy pasuje;P Jednak nie odrzucam innych firm. Grubość raczej cienka.

    Mam takie dodatkowe pytanie, przy okazji: Jakieś ustawienia Roccata Kone XTD laser są szczególnie dobre, czy ustawiać wedle widzimisię? Nie jestem specem od ustawień, a gdy widzę DPI, sensitivity w programie i czułość pod Windowsem a do tego akceleracja w Windowsie to trochę głupieję bo wszystko działa podobnie (szybkość ruchu kursora). Interpolacja też kilka ustawień.. niby wydaje się, że 1000 najlepiej, ale... niby niekoniecznie.

    Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
W windowsie 6/11, odznacz precyzję wskaźnika. W sterownikach myszki na połowę i dpi do woli. 1000Hz czy 500hz to już kwestia indywidualna, jeśli nie czujesz różnicy to zostaw 1000.

Odnośnie podkładki to jeżeli grałeś na plastikowej (Vespula to jedna z najgorszych podkładek jakie było mi dane widzieć) to Raivo powinien być na pewno lepszym wyborem. jeżeli grasz na dpi powiedzmy do 3000 (przy ustawieniach jw.) to możesz rozważyć materiałowe. Na początek polecałbym wybrać hybrydę, zowie p-tfx.
Odpowiedz
#3
(04-04-2016, 08:13 AM)t4co napisał(a): W windowsie 6/11, odznacz precyzję wskaźnika. W sterownikach myszki na połowę i dpi do woli. 1000Hz czy 500hz to już kwestia indywidualna, jeśli nie czujesz różnicy to zostaw 1000.

Odnośnie podkładki to jeżeli grałeś na plastikowej (Vespula to jedna z najgorszych podkładek jakie było mi dane widzieć) to Raivo powinien być na pewno lepszym wyborem. jeżeli grasz na dpi powiedzmy do 3000 (przy ustawieniach jw.) to możesz rozważyć materiałowe. Na początek polecałbym wybrać hybrydę, zowie p-tfx.

Pięknie dziękuję za pomoc:)
Odpowiedz
#4
ughhh vespula... ze to gówno w sklepach jeszcze jest i ktoś to kupuje ;D a reszta jak t4co napisał ;p
Odpowiedz
#5
(04-04-2016, 07:53 PM)Hya napisał(a): ughhh vespula... ze to gówno w sklepach jeszcze jest i ktoś to kupuje ;D a reszta jak t4co napisał ;p

Kupiłem co najmniej 5 lat temu... tuż po premierze. Kto by przypuszczał, że tak będzie. Podobała mi się podpórka pod nadgarstek:) Przywykłem do niej, bo dosłownie nie widziałem, że jest taka dziadowska:D ale po tym jak się niszczyła czułem, że coś w tym jest nie tak. Być może wykorzystam samą podpórkę przy innej podkładce, bo jej nie można nic zarzucić i jest to chyba najmocniejszy punkt Vespuli. Chyba każdy się zgodzi:)
Odpowiedz
#6
Podpórka jest ok, przynajmniej ładnie wykonana, tylko trzeba pominąć fakt, że nie jest to zdrowe rozwiązanie, gdyż nacisk w miejscu łączenia dłoni z przedramieniem jest bardzo niewskazany.
Odpowiedz
#7
(04-05-2016, 07:33 AM)t4co napisał(a): Podpórka jest ok, przynajmniej ładnie wykonana, tylko trzeba pominąć fakt, że nie jest to zdrowe rozwiązanie, gdyż nacisk w miejscu łączenia dłoni z przedramieniem jest bardzo niewskazany.

Ooo to nie wiedziałem o tym. No to może z tego zrezygnuję, bo nabawię się jakiś zwyrodnień.
Odpowiedz
#8
Jak zaczną Ci się pojawiać zdrętwienia w ręce to będziesz wiedział, że to przez to.
Odpowiedz
#9
Mam Roccat Kone XTD grubo ponad 2 lata.
Już jej nie używam, ale przeżyła 4 podkładki i n każdej z nich działała bardzo dobrze:
- Razer Goliathus Control
- Steelseries QcK (z obrazkiem z Diablo 3)
- Roccat Sense
- HyperX Fury

Na wszystkich pracowała bez zarzutu, LOD nieodczuwalny.
Żadna z nich nie zajeżdżała ślizgaczy.
Tak naprawdę zmieniałem podkładki, ponieważ zmieniały się gry w które grałem i każda kolejna była też większa, ponieważ do FPSów używałem z czasem coraz mniejszego sensa.
Jak na razie z tych 4 najlepiej grało mi się na HyperX Fury, ale dlatego że ślizg na niej jest bardzo równomierny i jej powierzchnia jest dla mnie przyjemna w dotyku.
Do tego ostatnio myłem ją metodą prysznic + żel pod prysznic i ma powierzchnie jak nowa, jedyna wada, to że przez rok leciutko wystrzępiła się krawędź w miejscu gdzie kabel z oplotem się o nią ocierał.
Oplot myszki też ucierpiał i trochę się zmechacił.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.