• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki
#1
Chciałbym tutaj zapytać, jaka myszka byłaby dla mnie dobra
  • jaką obecnie myszkę używasz: zowie za11 oraz SteelSeries Rival
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: We wszystkich myszach mam ustawione 400dpi, których nigdy nie zmieniam.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): W grze w cs:go na rival miałem ustawione 1.95 (celowanie świetne), a w zowie zszedłem do 1.85, ale jako że jest to słaba mysz, nie ma to ustawienie większego znaczenia. Nie wiem czy ten wynik jest niski czy wysoki. 
  • czułość w Windows:        Standardowe 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): W cs:go, 45cm odrobine ponad 270°.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Oczywiście cs:go, dobra myszka do tego będzie też dobra do reszty gier.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Esperanza EA146R FLAME
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):       LPM, Scroll i PPM, aktualnie nie używam dwóch bocznych, ale prawdopodobnie będę.
  • twój budżet: 270zł
  • jaki chwyt stosujesz: Coś w stulu palm grip, tylko pierwsza część palca wskazującego i troszkę dłoni jest lekko uniesiona po lewej stronie. Większość dłoni dotyka myszy.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): Prawie 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,5cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Dla mnie może być nawet tylko 400dpi.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Zowie ZA11 jak dla mnie nie jest warta swojej ceny, słaby sensor i troszku niskiej jakości scroll. O wiele lepiej sprawdzał się sensor w SteelSeries Rival, którą posiadałem przedtem. Z rivala zrezygnowałem ze względu na kształt, gdy intuicyjnie chwytałemwy tą mysz, to myśląc, że przesuwam ją idealnie w bok, tak naprawdę kierowałem lekko na ukos. Chwyt który niwelował ten błąd był niezbyt wygodny, problemem było najprawdopodobniej to że, powierzchnia myszy u góry była za bardzo pod skosem.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? To nie jest ważne. 
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Zastanawiałem się nad Cougar 550M, lecz po przygodzie z SteelSeries Rival boję się, że nie będzie mi odpowiadała ze względu na profilowanie. Zowie za11 trzymam, jak wyżej napisałem, trochę jak lekko profilowaną na prawą, a jednak Rival (profilowana) nie była dobra. Nie mam też dobrej opini o sensorach pixarta, Rival miała avago i była genialna pod tym względem. Nie wiem dlaczego, ale wszędzie są informacje, że Za11 i Rival mają avago (bez zdjęcia), a na test gear jest informacja wraz ze zdjęciem, że mają pixarty, które nie kojarzą mi się dobrze.

       Liczę na odpowiedź, oraz z góry dziękuję. :)
Odpowiedz
#2
ja nie wiem czy ty tak serio czy to żart ;D ? Rival i Zowie mają ten sam sensor PIXART PMW3310DH (nie ma już avago od dobrych kilku lat, pixart kupił avago i całą ich technologię). Takze najwidoczniej jakieś placebo działa u Ciebie, że pixart be, a avago ok. Co jest złego w sensorze z ZA11, a co jest lepszego w RIvalu u Ciebie? Inan sprawa, ze Zowie ma najlepszą kalibrację swojego sensora, rival pod tym względem jest na pewno gorszy. Scroll to jak w każdej Zowie jest słaby ;)

Wracając do twojego posta, jeżeli serio chcesz wymienić ze względu na kształt to może spróbuj DM1 Pro, jest symetryczna i nie ma tego podniesienia w tylnej części jak ZA11, które mogło utrudniać wygodny chwyt takim sposobem (najwyraźniej twoja dłoń źle się układa na profilowanych i od takich trzymałbym się z daleka) to co opisujesz z tym przekrzywieniem dłoni to jest częsta sprawa, dużo ludzi tak trzyma ;)
Odpowiedz
#3
Nie wiem dlaczego, ale o wiele lepiej grało mi się na Rival, mimo niewygodnego uchwytu. Ukazywało się to między innymi lepszymi wynikami w grze, Rivalem łatwo trafiałem w głowy a w za11 już nawet raz trafić jest ciężko.
Dziękuję za odpowiedź. :)
Odpowiedz
#4
to może jednak nie wina sensora tylko kształt CI nie pasował (seria Za jest specyficzna, ze względu na cofniety tył), albo np. ślizg na ślizgaczach z zowie
Odpowiedz
#5
W ślizgaczach nie widzę różnicy, a w zowie chwyt jest znacznie wygodniejszy od rivala, a mimo to trafić nie mogę.
Odpowiedz
#6
wiesz czasem znaleźć tą idealną myszkę dla siebie to jak poszukiwanie świętego graala ;) pewnie gdzieś tam jest, ale szykuje się długa droga :P
Odpowiedz
#7
Spróbuj deathaddera chrome :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.