• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + Podkładka
#1
Witam,
Nazywam się Marcin i jestem nowy na forum.
Szukam idealnej myszy dla mnie. Pomożecie? :)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Sidewinder x8
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1500 w h1z1 (snipe 250) Windows i Starcraft 2 na 4000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Default
  • czułość w Windows: Default
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Default (nie instalowałem)
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Pewnie do 10cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): h1z1, gta, lol, dota itp.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Ironclad (zimny szajs)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): LPM+PPM + Rolka + DPI + Back/Forward (w przeglądarce)
  • twój budżet: do 400zł
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1 2 2 
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Może na palm
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: 5-7lat ma i jest po zalaniach. Potrafi czasem głupieć :D. Poza tym strasznie skacze podczas precyyjnego poruszania po podkładce.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):

    Jestem raczej HSP, kto nie wejdzie mi na kompa to się mało co nie zabije na tych ustawieniach. Niestety moja Sideinder x8 nie pozwala mi na precyzyjne ruchy przy dużym dpi. Dodatkowym problem jest "skok" podczas precyzyjnego poruszania. Najprawdopodobniej mysz jest za ciężka i mam delikatne przeskoki podczas precyzyjnego przesunięcia. Już mam dość myszy bezprzewodowej. Dodatkowo proszę polećcie mi jakąś podkładkę. Generalnie chcę mieć gładki ślizg bez skoków. Aluminium też sobie daruję. Najbardziej mi zależy tak naprawdę na precyzji lasera, więc to jest priorytet w wyborze myszki. Prawda jest też taka, że nie umiem ustawić myszki. Nie mam pojęcia co ustawić w grze a co w sterownikach i ustawieniach win10, aby było idealnie. Podczas precyzyjnego strzelania na daleką odległość ratuję się zmianą dpi na 250.Grając kiedyś w Starcrafta 2 specjalnie się katowałem na dpi 4000, żeby wyciskać te 200 APMów zergami.W obecnej myszy bardzo podoba mi się ułożenie przycisków page back/forward. Wiem, że już takich nie znajdę. Nie jest to priorytetem Z dodatkowych poza standardem przycisków to powinien być przycisk do DPI i back/forward. Reszta przycisków jest zbędna, a w szczególności te choinki do gier MMO. Oprogramowanie do myszy też mam gdzieś. Jeżeli uważacie, że powinienem mieć ustawione stałe DPI to przycisk od zmiany jest zbędny.
Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) X8 + teflon
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? ironclad
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Plastik lub hybryda (raczej plastik)
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Obojętne, rozmiar ironclada mi styka.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Nie wiem.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Szybką
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • maksymalna cena za podkładkę? 250zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
Chciałbyś myszkę do "pro gamingu" czy raczej do casualowego grania?
Odpowiedz
#3
Nie do końca rozumiem pytania :) caual kojarzy mi się z graniem na padzie w fpp xD. Obecną myszkę też mogę nazwać casualową. Jest bezprzewodowa i nieprecyzyjna. Ja szukam teraz idealnego strzału. Chętnie wysłucham rad jak poustawiac czułości itp.
Odpowiedz
#4
po pierwsze myszka nie jest tak precyzyjna na 4000 dpi jak na 800 czy 400. Może dpi zmniejsz, a czułość w grze powiększ
Wpisz mouse sensitiviity calculator i tam łatwo to obliczyć
Odpowiedz
#5
4k dpi to trochę kosmos nawet na sc2 ;D

6/11 w windowsie, bez zwiększenia precyzji wskaźnika. W grze ustawiasz co chcesz, żeby Ci pasowało.

Weź zobacz na Roccat Kone Pure military, bardzo dobra pod RTS'y i fingera. Do tego hybryda Zowie G-TFX, bo po ironcladzie na zwykła materiałówkę to byłby zbyt duży szok przejść ;P
Odpowiedz
#6
(03-31-2016, 05:40 PM)Hya napisał(a): 4k dpi to trochę kosmos nawet na sc2 ;D

6/11 w windowsie, bez zwiększenia precyzji wskaźnika. W grze ustawiasz co chcesz, żeby Ci pasowało.

Weź zobacz na Roccat Kone Pure military, bardzo dobra pod RTS'y i fingera. Do tego hybryda Zowie G-TFX, bo po ironcladzie na zwykła materiałówkę to byłby zbyt duży szok przejść ;P

W RTS'y mniej gram niż w H1Z1. Generalnie strzelanki TTP FPP dominują.
Na dodatek... Kłamałem z tym fingerem... W pracy mam logitecha jakiegoś bezprzewodowego i to na nim mam fingera. Natomiast w domu na tym sidewinder x8 mam palma jak nic :). Przepraszam za zamieszanie.

Co do podkładki to tak. Na szmaciankę niema opcji...
Odpowiedz
#7
Hmm, to moze jakiś rival300/deathadder? W budzecie się zmieszczą raczej obie, a przy takiej dłoni nie powinno być problemów z rozmiarem raczej :P
Odpowiedz
#8
hmm to może DM1 Pro zoabcz, o ile na sztywno dpi ustalone będą ok
Odpowiedz
#9
A zovie fk1?

Czyli mam brać pod uwagę:
rival300
deathadder
DM1 Pro <- jak dla mnie chyba ma tą matową beznadziejną powłokę, która z czasem się zdziera?

Generalnie która mysz ma najlepszy sensor?
Odpowiedz
#10
Zowie fk1 i za11 tez sa ok ^^
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.