• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyborem myszki spośród 4 modeli
#1
Cześć! Na początku chciałbym się przywitać, bo jest to mój pierwszy post na tym forum :) Więc nazywam się Olaf, mam 20 lat  i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się trafić na TG. Mimo, że nie do końca rozumiem jeszcze wszystkie niuanse, od recenzji aż bije profesjonalizmem. Podoba mi się również bardzo, że testy uwzględniają opinie paru osób, nie zaś tylko jednej. Przejdę teraz do mojego dylematu :)

Na wstępie zaznaczę, że przez większość ostatnich 5-7 lat byłem graczem czysto konsolowym. Tak na prawdę dopiero zaczynam "poważną" zabawę z PCgamingiem. Stąd też uznałem, że powinienem szukać myszki symetrycznej, uniwersalnej o dosyć standardowych kształtach, żeby "odkryć" swój grip i wyrobić zdanie na temat preferencji. Aktualnie używam najczęściej czegoś jak finger/fingerpalm. Na razie gram samym nadgarstkiem, jednak podobno jest to dość zły nawyk, którego należy się jak najszybciej oduczyć (brak ćwiczenia pamięci mięśni, rezygnacja z precyzji jaką daje niskie dpi). Moja ręka od końca palca środkowego do zgięcia nadgarstka ma około 19,5 cm, czyli jest średnio-duża. problem polega na tym, że moje gusta co do gatunków gier są dosyć szerokie: Często gram w rpgi, jednak grając w fpsy online chcę mieć przeświadczenie, że to ja jestem słaby, a nie mój sensor. Na pewno będę też chciał spróbować się w strategiach, które z wiadomych względów nie były dla mnie do tej pory dostępne. Mam do dyspozycji max 300 zł. Oczywiście, jeżeli okaże się, że inne myszki niż te wymienione przeze mnie są lepsze, z chęcią wysłucham propozycji 

moi kandydaci to

Mionix avior 7000: w tym modelu martwi mnie jednak umieszczenie bocznych przycisków, nie wiem czy nie okażą się one przeszkadzające. Ponoć są zbyt wystające i za nisko umieszczone.

Dream machines DM1 pro: uznałem ją za lepszą od zowie fk1 ze względu na bardziej uniwersalne, lżejsze przełączniki. Problem polega na tym, że aktualnie widzę w morelach tylko wersje confy. Martwi mnie również jak będzie z trwałością tej myszki. Co prawda ufam redakcji test gear która brała udział w produkowaniu tego maleństwa, jednak ciągle mam pewne wątpliwości. W porównaniu z zowie jest to ciągle produkt niszowy. Martwi mnie również pewien błąd związany z LODem, gdzieś na jakimś forum przewiną się temat jakiegoś błędu, niestety nie pamiętam o co dokładnie chodziło. 

Logitech g402 hyperion fury: Pod względem ficzerów myszka najbogatsza, a zatem najbardziej uniwersalna pod tym względem. Boję się jednak kształtu, który jest mocno wyprofilowany i stricte palmgripowy... Obawiam się również przycisku sniper: wygląda na to, że do odpowiedniego złapania kciuk musi być podwinięty, wydaje mi się to strasznie upierdliwe.

Deathadder Chroma: tę myszkę właściwie już zdyskwalifikowałem ze względu na wątpliwą jakość wykonania, którą zaznaczono w recenzji. Nie spodobał mi się też filmik na YT, gdzie razer gubi się przy szybkich ruchach na niskim dpi, po prostu zjeżdża w dół i się zatrzymuje. Smoothing spowodowany synapse też mnie zniechęca, dla większości graczy może być nieodczuwalny, jednak gram n tv Sony 50w805. Co prawda wybierałem go specjalnie pod gry wybierając (wtedy) możliwie najniższy input lag wynoszący około 22ms, co i tak jest jednak wartością wyższą niż w monitorach gamingowych, zrozumiałym więc wydaje się, że chcę zrezygnować ze wszelkich dodatkowych opóźnień. (samo 20ms nie przeszkadza, ale 20ms plus kolejne 20 może robić problem...)

I tak drepczę w miejscu od 2 tygodni co najmniej i zamiast zawężać modele, ciągle zmieniam i rozważam nowe... Zaczęło się od rivala 300, jednak "trwałość" gum mnie mocno zniechęciła, nie wiedziałem też czy mocno wyprofilowany kształt mi podpasuje i czy myszka nie będzie za duża, więc poszedłem w kierunku zowie fk1. Tutaj miałem problem z ty, że jest to właściwie myszka do fps i w zasadzie tylko do fps za sprawą ciężkich przełączników.... Teraz jestem w tym miejscu.
Odpowiedz
#2
witaj. z tych wszystkich postawiłbym na dm1, jest np. na allegro. jeśli nie rozwali się w przeciągu 2 lat (gwarancja) to wytrzyma więcej.
Odpowiedz
#3
(03-28-2016, 03:04 PM)Czyszczu napisał(a): witaj. z tych wszystkich postawiłbym na dm1, jest np. na allegro. jeśli nie rozwali się w przeciągu 2 lat (gwarancja) to wytrzyma więcej.

Dzięki za odpowiedz! Myślałem właśnie tak samo o tym dm1, jednak trochę dziwi mnie, że na forum myszka ta nie jest za często polecana i zwykle przegrywa z zowie czy aviorem. Czy wynika to tylko z tego, że dm1 i nie jest jeszcze tak dobrze znana, czy też może jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć?
Odpowiedz
#4
DM1 jest jeszcze nowa, ale fakt, że wyprzedały się spore zapasy pierwszej partii dobrze świadczą o wzroście zainteresowania i zaufanie do tej myszki (dlatego w niektórych sklepach brakuje DM1 i czekają na następną dostawę), w sumie za granicą jest bardziej popularna niż w PL - http://www.overclock.net/t/1591152/dream...review/610

Ma najbardziej uniwersalny kształt z tych myszek i jeżeli ma to być twoja pierwsza "poważna"myszka to będzie to b. dobry wybór.
Odpowiedz
#5
(03-30-2016, 08:40 AM)t4co napisał(a): DM1 jest jeszcze nowa, ale fakt, że wyprzedały się spore zapasy pierwszej partii dobrze świadczą o wzroście zainteresowania i zaufanie do tej myszki (dlatego w niektórych sklepach brakuje DM1 i czekają na następną dostawę), w sumie za granicą jest bardziej popularna niż w PL - http://www.overclock.net/t/1591152/dream...review/610

Ma najbardziej uniwersalny kształt z tych myszek i jeżeli ma to być twoja pierwsza "poważna"myszka to będzie to b. dobry wybór.

Wow, w tym temacie przeczytałem, że za pomocą flasha udostępnionego przez twórców można zmienić 1000hz na 500, testował to już ktoś na forum? Nie ma żadnych efektów ubocznych w postaci gubienia się sensora, większego LOD'a czy zmianach w prędkości?
Odpowiedz
#6
Jeszcze za czasów przed-testowych mieliśmy wersję 500hz i było wszystko ok. Tylko pamiętaj, że nie zmienisz tego z powrotem na 1000.
Odpowiedz
#7
(03-30-2016, 01:19 PM)t4co napisał(a): Jeszcze za czasów przed-testowych mieliśmy wersję 500hz i było wszystko ok. Tylko pamiętaj, że nie zmienisz tego z powrotem na 1000.

Spoko, i tak lepiej jest mieć opcję niż jej nie mieć, zważywszy na to, że 500 hz było bardzo pożądaną wartością wśród pewnej części klienteli, to udostępnienie tego fixa mocno się ceni. Lubię kiedy firma pokazuje, że naprawdę zależy jej na klientach również po tym jak zainkasuje pieniadze: coraz mniej takich zdrowych, miłych zachowań w dzisiejszym biznesie.

Cóż, po przeczytaniu waszej recenzji rivala znów zacząłem go rozważać, bo okazał się jednak fingero-palmem, nie czystym palmem, a podobno wersja 300 ma sporo lepsze gumy boczne. Postanowiłem, że najlepiej będzie poszukać w media senseja i rivala, porównać i zadecydować między dm1 pro a rivalem 300. Jak nie znajdę tych myszek do przymiarki, to postawie na dm1 jako bezpieczniejszą i bardziej uniwersalną opcje ;) Dzięki za pomoc :)
Odpowiedz
#8
Ręke masz dość sporą, wiec raczej z rozmarem rivala nie powinno byc problemow oraz moim zdaniem na uwadze warto tez miec znaczącą róznice w kształcie Dm1 i rivala :P Ja na twoim miejscu postawiłbym raczej na rivala 300, ale najpierw oczywiscie idz przymierz :D Powinna byc w wiekszosci sklepow z elektroniką, bo to jest jedna z popularniejszych myszek :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.