• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobra myszka do pracy i gier
#1
Cześć. 
  • jaką obecnie myszkę używasz: M90 i RAT7
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000, 2000, 4600, 5700 (jednak ostatniej używałem tylko w BF4 w którego już od roku nie gram, czasami używam jeszcze 4600 ale mógłbym zamienić na 4000)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 7cm (M90), 3cm (RAT7)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Rainbow Six, Warface, Cities Skyline.
  • jaką masz obecnie podkładkę:  3M MP400LE (ew. rozważam zakup podkładki do niej 18x22cm)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6 (tak używam bocznych)
  • twój budżet: 150zł (jednak mogę podnieść)
  • jaki chwyt stosujesz: Fingergrip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: w obu zepsuł się ŚPM (więc zależy mi na takiej która będzie miała długą żywotność)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? dobrze by było
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie chce nic obecnie sugerować, ogólnie ładna i zgrabna, dobrze mi leża małe myszki i lekkie do 120g (bez kabla), 

Nie potrafię się też zdecydować czy optyk (tańszy) czy laser skoro wolę hight sens. Mam uprzedzenie do lasera z powodu RAT7 (to był mój najgorszy wybór), M90 kupiłem tymczasowo jak padł ŚPM w RAT, ale i tu również do pół roku siadł. Tak że chciałbym postawić na coś trwałego, o dużej precyzji utrzymania w punkcie. Na współczyniku "lod" mi nie zależy, nie odrywam myszy od podkładki. Zależy mi na wygodzie ponieważ do 10h dziennie mam ja w łapie, ponieważ większość tego czasu pracuje to szkoda mi kupować porządną mysz za 250zł skoro do 2 lat coś w niej siądzie.
Odpowiedz
#2
Jak ci rat pasuje to proponuje nowa rat pro S / lekka i avago3310 bedzie ok :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Patrząc na to co grasz to wybrałbym CM Alcora żeby nie przepłacać.
Odpowiedz
#4
Na RAT7 jakoś się przejechałem i nie wiem czy koniecznie chciałbym inny model tej marki, wolałbym jednak coś innego spróbować.

CM Storm Alcor  rozważałem ją ponoć jest lepsza od Stealseries Rival 100 która lepiej mi się podoba (ale rzecz gustu to drugorzędna sprawa) w tej grupie chyba jeszcze jest A4Tech A90 - tylko że nie jest to Fingergrip i mam obawy co do tego gryzonia.  A i chyba jeszcze GX75 ale widziałem kilka negatywnych opinii o nim zwłaszcza dot. scrolla

Jeszcze mam pytanie co sądzicie o myszcze Rapoo V300 lub Rapoo V900.
I jeszcze znalazłem coś takiego: Evga Torq X5 (optyczna)

Dzisiaj przyszła mi ta półka pod klawiaturę i myszkę i testowałem tą podkładkę bo nie wiedziałem do końca co to będzie i jest to jakiś szorstkie tworzywo sztuczne. Mój M90 mam wrażenie że się gubi na niej a przez to że jest lekki to się strasznie ślizga. RAT7 o dziwo śmiga mi na niej jak nigdy dotąd, chyba laser sobie dobrze radzi z tą powierzchnią. Tak że jak będę brał optyka to będę musiał szukać podkładki o wymiarach 18x22cm lub mniejszej jak są.
Odpowiedz
#5
Natec M11 mini (kawałek najwyżej będzie Ci wystawać), pod optyka weź materiałową.
Odpowiedz
#6
Zrobiłem sobie takie zestawienie, myszek pod katem tego co dla mnie ważne:
 - CM Storm Alcor - sensor A3090, przełącznik pod ŚPM jest jakiejś nieznanej firmy tak że mam obawy co do jego żywotności i tylko rok gwarancji
 - SteelSeries Rival 100 - ŚPM ma przełącznik firmy TTC model "Red dot" czyli około 8 mln kliknięć. Niestety plastiki ponoć są gorszej jakości (wycierają się zostają ślady), do tego sensor AVAGO SDNS-3059 i tu nie wiem co to jest. rok gwarancji.
 - Rapoo V900 - boczne klawisze mają 1-5 mln kliknięć więc myślę że ŚPM będzie zbliżony (jest to Firma TTC ale nie wiem jakiego typu, dostęp do wymiany przełącznika w jest trudny). Sensor Avago 9800 (czyli porównywalny do A3090  - CM Storm) - z tego co czytam świetnie wykonana choć zastanawia mnie dlaczego nie jest popularna mimo dobrych recenzji. Waży 115g i tylko jedną opinie spotkałem że jest źle wywarzona oby nie tak jak RAT7. No i oprócz tego ma obłędne podświetlanie ;) - gwarancja 2 lata.
 - Evga Torq X5L - wazy 92g, gwarancja 3 lata, sensor A9800, 8200DPI, uzyty przełącznik w ŚPM (ten czerwony) - niestety nie udało mi się go odnaleźć.
 - Evga Torq X5 - wazy 85g, sensor Pixart S3988, 6400 DPI a raszta analogicznie jak w laserze.

Macie jakieś inne uwagi do w/w myszy ?
Odpowiedz
#7
Skąd ty brałeś te gwarancje jak kazdy model ma 2 lata ?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Fakt w przypadku 2 pierwszych patrzyłem na sklepie a nie na stronie producenta ;)
Odpowiedz
#9
Morele np masz czy procpu i masz 2 lata, xcom , kup z pewnego sklepu jak juz
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.