• 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz dla architekta 2 (do 200-300 zł)
#1
Potrzebuję pomocy w doborze myszy dla architekta. 
Moją ulubioną myszką ever był Logitech G7 (świetnie mi leżała w ręce, dobra waga, i wymienne akumlatorki -rewelka)
Następnie miałem G700, która mi się zepsuła a obecnie użytkuję Logitech MX Performence (lubię scroll na łożysku)
Jednakże ostatnio, gdy trochę wróciłem do grania i mam też porównanie w pracy ze zwykłą tanią lekka myszką, stwierdzam że mój MX Performence chyba wcale tak dobrze mi nie leży, jest duży i ciężki, podczas grania w Call of Duty Black Ops III, brakuje mi precyzji.
Zastanawiam się właśnie czy nie lepiej sprawdzi się coś trochę mniejszego i lżejszego. Mam małą dłoń


- jaką obecnie myszkę używasz: Logitech MX Performence
- jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: dużo nie pamiętam ile
- czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie wiem
- w co grasz (podaj tytuły gier): Call of Duty Black Ops III, głównie jednak Photoshop i AutoCAD, SketchUp
- jaką masz obecnie podkładkę: steelseries ten klasyk, szmacianka
- ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): główne + boczne (dodatkowe mile widziane)
- twój budżet: 150-300 zł 
- jaki chwyt stosujesz: wydaje mi się, że fingertip chociaż aktualna myszka chyba mi to utrudnia, może dlatego nie do końca jest mi z nią wygodnie.
- jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2 ?
- jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny
- jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17cm
- jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)1,5 cm? 
- czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie wiem
- czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: aby miała dpi dostosowane do w/w programów
- co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym odpowiednika Logitecha G7 :)
- czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
- uwagi (np. co do wyglądu myszki):estetyka mile widziana

z góry dzieki :)

Edit: Dodam jeszcze, że z ręką na myszy spędzam do 10 godzin dziennie a czasami nawet więcej i ostatnio w krytycznych dniach odczuwam bóle w nadgarstku.
Odpowiedz
#2
Zdecydowanie Zowie EC2-A, nie wiem czemu przy dłoni 17 cm chcesz same klocki. Spróbuj coś mniejszego właśnie.
Odpowiedz
#3
Tez jest za za13 albo wlasnie ec2-a :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi i sugestie.
Właśnie, wróciłem z pracy i siedząc przy domowym komputerze pomyślałem o tym, że nawet wygodnie nie mogę objąć tej swojej MX Performence ze względu na jej rozmiar.
Także przy najbliższej okazji spróbuję sprawdzić gdzieś te myszki. Myślicie, że w jakimś centrum handlowym z saturnem/media markt będą?
Odpowiedz
#5
Zowie ma to do siebie ze nie ma ich 'do pomacania' zamów przez internet to zawsze masz 14 dni na zwrot to będziemy kombinować dalej

Edit: mozesz je tez np w komputroniku zamówić obie do sklepu podejść i wybrać 1 z nich :) jak jestes w Krakowie to jest jeden sklep gdzie sa dostępne do ręki
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
a jaką podkładkę pod nie byście polecili?
Mam steelseries qck, ale i tak muszę kupić nową, bo ta co mam jest trochę za duża
Odpowiedz
#7
Zowie p-sr
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Jak chcesz małą to może Qck mini, albo M12 mini.
Odpowiedz
#9
Moze qck heat Orange ? Fajnie wyglada ^^
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.