• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Superlux HMC631 czy HyperX Cloud
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Superlux HD681
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Aktualnie używam zintegrowanej i tutaj przy okazji mam pytanie. Czy jest jakaś większa różnica jeśli chodzi o pozycjonowanie pomiędzy np Asus Xonar DG, a Maya U5 czy inną kartą na usb.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki - 
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Każdej
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? hmm no raczej tak do 300zł, więc HyperX Cloud albo SuperLux HMC631 pewnie
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Tutaj również mam pytanie. Jak to jest z wygodą użytkowania HMC631 w porównaniu chociażby do średnio wygodnych HD681.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większą scenę, bo potrzebuję słuchawki do cska.
Odczuwalna jest różnica wielkości sceny pomiędzy Cloudami, a tymi HMC631?
Odpowiedz
#2
Z tego co wiem to hypery są słabe do cs'a ze względu na małą scenę, więc lepiej weź HMC631. Co do karty dźwiękowej kup SB Z. Gdybyś mógł dołożyć 50 zł do słuchawek to weź Roccat Kave 5.1 XTD Analog póki są na promocji http://allegro.pl/sluchawki-roccat-kave-...48495.html .
Odpowiedz
#3
I co te słuchawki są takie dobre? Te roccaty? Bo też słyszałem, że któreś Kave'y są średniawe pod cska.

Co do karty dźwiękowej to w grę wchodzi tylko pci. No i tak jak pytałem, jak wygląda sprawa z dac'ami na usb?
Odpowiedz
#4
Wersja digital ma trochę wad więc nie jest polecana. Jeśli chodzi o karty dźwiękowe to poczekaj na kogoś innego bo w te klocki nie jestem wmieszany :/
Odpowiedz
#5
Wszelkie Roccaty to przereklamowane ścierwo. Jeśli chcesz super wygody i jakości wykonania to weź HyperX, a co za różnica czy będzie ci 5.1 emulować karta dźwiękowa miernej jakości w tych słuchawkach, czy też Dolby Headphone z karty dźwiękowej kompa, która jednak będzie lepszym wyborem z powodu jakości dźwięku jak i większej wszechstronności. Jak coś to pytaj ;)
Odpowiedz
#6
(03-07-2016, 10:17 PM)Gorth3X napisał(a): Wszelkie Roccaty to przereklamowane ścierwo. Jeśli chcesz super wygody i jakości wykonania to weź HyperX, a co za różnica czy będzie ci 5.1 emulować karta dźwiękowa miernej jakości w tych słuchawkach, czy też Dolby Headphone z karty dźwiękowej kompa, która jednak będzie lepszym wyborem z powodu jakości dźwięku jak i większej wszechstronności. Jak coś to pytaj ;)

no jakoś moderatorzy chwalą 5.1 Analog.
Ja mam HMC i nie narzekam. MIKRO jest zawaliste jak na ten w słuchawkach. Dźwięk spoko i pozycjonowanie 5/5.
Odpowiedz
#7
Też mieliśmy podejście, że te "gamingowe" są nic nie warte, a tu wiele z nich w grach wypada nieraz lepiej od nawet najdroższych stereo. Mamy z czym porównać, mamy bardzo dobre karty dźwiękowe i nie da się nie przyznać Kavow 5.1 Analog, że pozycjonują wybornie. Czy są uniwersalne, raczej nie bo w muzyce oczywiście np. HyperX sprawdzą się lepiej. Trochę różnych słuchawek testowaliśmy, oczywiście nie zawsze się jeden z drugim odnośnie dźwięku (jakości, czy się podoba czy nie) zgadzamy ze sobą, ale nauczyliśmy się nie popadać w skrajności i skreślać coś bo jest "gamingowe". Ja osobiście dzięki koledze Hya (które to ma i miał kilka ciekawych droższych modeli, różnych słuchawek) nauczyłem się, że nie potrzebuje nic więcej jak tanie Superluxy. Bardzo dobrze mi się grało na Q701 i ATH AD700 i zamierzałem kupić sobie nawet ATH AD900X, ale jak pograłem na 668b stwierdziłem, że ani Q701 and ATH AD700 nie dawały mi nic więcej czego w 669b bym nie miał i pewnie 900X też nic więcej nie wniosłyby. Do słuchania muzyki lubię mieć dużo basu i stwierdzam, że 681 Evo w zupełności mi wystarczają (a nie lubię zamkniętych słuchawek).
Odpowiedz
#8
Czyli Roccaty>HyperX i Superluxy (?)
No i jak z tą kartą dźwiękową? Jak jest z kartami na USB? Jaka karta dobrze współgra z tymi roccatami i superluxami (?)
Odpowiedz
#9
Roccat kave xtd 5.1 analog mają dobre pozycjonowanie lecz jeżeli masz dużą głowę to licz się z tym ze plastiki na pałąku będą pękać https://i.gyazo.com/076912abe93402408b32...2efbb0.png .
Odpowiedz
#10
(03-07-2016, 10:17 PM)Gorth3X napisał(a): Wszelkie Roccaty to przereklamowane ścierwo. Jeśli chcesz super wygody i jakości wykonania to weź HyperX

HyperX to chyba jeszcze bardziej przereklamowane słuchawki, hype na każdym evencie w CS teraz.

/ Ja mam od niedawna wymienione Roccaty, więc jeszcze kwestia ustawień, ale na Xonar DG wydaje mi się, że lepiej współgrają z tą kartą niż Superlux HD668B.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.