• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creative Sound Blaster Z + Roccat KAVE XTD 5.1 Analog - konfiguracja pod CS:GO
#11
Nie ma potrzeby używać przekierowania basu w CS'ie. W innych grach możesz się tym pobawić. Na innych słuchawkach łatwiej Ci odróżniać dźwięki z przodu i tyłu? Wiesz, mamy tu kolegę, który sam z siebie ma podobne problemy, ale dźwięk ma to do siebie, że każdy może go inaczej odbierać i jemu to żadne słuchawki nie pomogą. Osobiście, jestem w stanie bez najmniejszego problemu odróżnić dźwięk z tył od przodu na Kavach, zresztą na dobrych stereo (chociażby na hmc631) też nie mam z tym większych problemów, jednak na Kavach jest to trochę bardziej wyraźne jak dla mnie.
Odpowiedz
#12
Czyli zostawiam w ten sposób:

1. [Obrazek: 4.jpg]
2. [Obrazek: 6.jpg]

Wcześniej przy Superluxach 668B dosyć dobrze słyszałem wszystko, jednak rozwaliły się i myślałem, że kupię lepsze. Nie miałem nigdy 5.1 więc może jeszcze nie jestem przyzwyczajony do tego dźwięku. W tym teście wbudowanym w Pro Studio praktycznie nie słyszę różnicy między rear a front. Może poziom dźwięku powinienem zmienić, może jakoś tymi pokrętłami poustawiać na ciszej i głośniej na niektórych kanałach? Obecnie na karcie dźwiękowej mam ustawione 30%, wszystkie pokrętła na maxa i potencjometr prawie na maxa, w grze na 0,5 volume oraz dźwięk na tryb 5.1. Na 668B na początku też miałem problemy z przyzwyczajeniem się do dźwięku, jednak po dłuższym użytkowaniu + wygrzaniu przyzwyczaiłem sie. Na Kaveach dopiero 15h wygrzewałem wiec może jeszcze trochę potrzeba. Również problem tego pozycjonowania może wynikać ze zmian głośności, ponieważ powinienem znaleźć jedną wartość dźwięku i na niej cały czas siedzieć, aby uszy się przyzwyczaiły; a tutaj potencjometrem ruszę trochę i już inny dźwięk - więc może najlepiej byłoby ustawić wszystko na maxa na pilocie, a kombinować jedynie volumem w grze / karcie dźwiękowej.
Odpowiedz
#13
Ustaw sobie w KINO dolby, zamiast "brak kodera" ja z tego korzystam. Wiadomo, musisz pograć trochę i przyzwyczaić ucho do dźwięku. Na pilocie nie zmieniaj nic, ustaw jedną wartość i tyle.

Spróbuj jeszcze suwak crystalizera podnieść (zakładka SBX), moim zdaniem dźwięk mniej taki matowy się robi, wyraźniejszy.
Odpowiedz
#14
Widzę, że miałem wyłączone 'Wyjście SPDIF' w opcjach dźwięku w systemie oraz 'Wejście cyfrowe' i 'What U Hear'. Poniżej zrzuty po włączeniu:

1. [Obrazek: 1.jpg]
2. [Obrazek: 2.jpg]
3. [Obrazek: 3.jpg]
4. [Obrazek: 4.jpg]
5. [Obrazek: 5.jpg]
6. [Obrazek: 7.jpg]
7. [Obrazek: 6.jpg]
8. [Obrazek: 8.jpg]
9. [Obrazek: 1.jpg]
10. [Obrazek: 2.jpg]
Odpowiedz
#15
11. [Obrazek: 1.jpg]
12. [Obrazek: 2.jpg]

13. [Obrazek: 3.jpg]
Odpowiedz
#16
i jak Ci się słucha teraz :> ?
Odpowiedz
#17
Ogólnie słyszę przeciwników itp, jednak chodzi o to że nie jest to tak wyeksponowane jak na 668B - tak mi się wydaje. Może to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli ustawienia przedstawione przeze mnie na zrzutach ekranu są dobre, to po prostu spróbuję wygrzać je i się przyzwyczaić.
Odpowiedz
#18
(02-29-2016, 11:01 AM)t4co napisał(a): Zostaw jako głośniki. Kavy działają na zasadzie głośników 5.1.

Nie pamiętam który to sub a który rare na tej karcie, ale to usłyszysz, że nie ma dźwięku z danego kanału. Klikając na test słychać dokładnie czy jest dobrze ustawione.

Ja się podepnę, tylko że przy Xonarze DG robiłem taki teścik no i właśnie sub mi bodaże nie wykrywa, a kolorami mam dobrze podpięte.

EDIT: problem jest taki, że jak mam ustawione wszystkie opcje na 4 to tego dźwięku SUB nie słychać, na opcji 8 już słychać, ale jest on bardzo słaby
Odpowiedz
#19
bo suba ma być ta chicho słychać jak chcesz bardziej to trzeba bezpośrednio dolne pasma podkręcać
Odpowiedz
#20
Aha to w takim razie aby czegoś to nie zagłuszało ustawić głośność suba jak poprzednio czy może być na tym najwyższym poziomie?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.