• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creative Sound Blaster Z + Roccat KAVE XTD 5.1 Analog - konfiguracja pod CS:GO
#1
Witam,

właśnie nabyłem sprzęt podany w temacie. Podłączyłem go tak jak poniżej:

[Obrazek: 1.jpg]

Posiadam również głośniki Creative 2.1 T3300, którymi także chcę sterować z poziomu Sound Blaster Pro Studio (w programie jako 'Słuchawki' mam głośniki i nie mogę ustawić ich na 'Stereo 2.1' bo przełącza mi automatycznie tryb na 'Głośniki' - czy nie idzie tego inaczej ustawić?).

Czy prawidłowo podłączyłem jacki od słuchawek i jacka od głośników? 

Następna kwestia dotyczy ustawień w karcie dźwiękowej dla słuchawek + mikrofonu. W jaki sposób powinienem je ustawić, aby były skonfigurowane pod CSa? Na pilocie ustawiłem wszystkie kanały na 2 oraz tryb GAME.

Obecnie mam tak:

1. [Obrazek: 1.jpg]
2. [Obrazek: 1.jpg]
3. [Obrazek: 3.jpg]
4. [Obrazek: 4.jpg]
5. [Obrazek: 5.jpg]
6. [Obrazek: 6.jpg]
7. [Obrazek: 7.jpg]
8. [Obrazek: 8.jpg]
Odpowiedz
#2
9. [Obrazek: 1.jpg]
10. [Obrazek: 1.jpg]
11. [Obrazek: 2.jpg]
12. [Obrazek: 2.jpg]
13. [Obrazek: 3.jpg]
14. [Obrazek: 4.jpg]
15. [Obrazek: 5.jpg]


Ostatnią kwestią jaką chciałbym poruszyć jest ustawienie dźwięku w CS:GO. Powinienem ustawić dźwięk na 5.1 czy zostawić jako 'Słuchawki'?


Z góry dziękuję bardzo za pomoc.
Odpowiedz
#3
ja mam jako słuchawki i jest git
Odpowiedz
#4
jak ustawisz w csie tryb"słuchawki" to będzie odtwarzać dźwięk stereo
Odpowiedz
#5
Zostaw jako głośniki. Kavy działają na zasadzie głośników 5.1.

Nie pamiętam który to sub a który rare na tej karcie, ale to usłyszysz, że nie ma dźwięku z danego kanału. Klikając na test słychać dokładnie czy jest dobrze ustawione.
Odpowiedz
#6
Nie jestem własnie pewien czy pomarańczowy i czarny nie są zamienione, jednak z tego co udało mi się na necie doczytać powinno być tak jak na powyższym zdjęciu.

W CSie ustawiłem dźwięk na 5.1.

Obecnie jestem w trakcie wygrzewania ich - dziennie 4-5h przy http://jlabaudio.pl/info/50/wygrzewanie-sluchawek

Zostaje jeszcze kwestia ustawienia słuchawek w systemie oraz sterownikach (screeny wyżej).
Odpowiedz
#7
Z kabelkami to nie pamiętam, u t4co jak podpinaliśmy to też nie wiedzieliśmy który to który i na czuja trzeba, ale to wyłapiesz na teście tym z karty (zakładka głośniki/słuchawki) czy masz wszystkie kanały tam doskonale to słychać jaki kierunek gra;)

Ustawiasz na głośniki 5.1, zaznaczasz opcjonalne te 3 pozycje, na tych opcjach z niebieskim polem ma być 5.1. W kino możesz sobie dać do woli każde, wedle preferencji, ja tam jeszcze crystalizer daje na tak do połowy. Ich tam nie trzeba wygrzewać ;) Na pilocie daj wszędzie na 8-9 pokrętła. Żeby wibracje zrobić to trzeba się pobawić z przekierowaniem basu i resztą opcji basów, trochę zajęło zanim to wyczailiśmy, ale te wibracje to takie fes są jak ustawisz na maxa, ze po pewnym czasie to głowa od tego boli ;D
Odpowiedz
#8
Wibracje pod CSa mają jakiś sens?

Co do tych kabelków, to w teście wszystkie kanały po kolei słyszę i na końcu base subwoofera, więc wydaje się ok.

Nic nie zostało zmieniane oprócz poniższych zrzutów:

1. [Obrazek: 3.jpg]
2. [Obrazek: 1.jpg]
3. [Obrazek: 2.jpg]

Na pilocie zostały ustawione wszystkie pokrętła na 7 (na 8 wartości), w miarę równo oraz potencjometr prawie na max.

Coś jeszcze mogę zmienić aby uzyskać lepsze pozycjonowanie? Na tę chwilę jeszcze wydaje mi się, że czegoś mi brakuje w tym dźwięku. Może jakieś ustawienia w grze?
Odpowiedz
#9
Wiesz u mnie na Z'tce to nie ma takiej opcji, żeby na jakichkolwiek innych słuchawkach tak jasno i wyraźnie określało kierunki (nawet przez moment się nie trzeba zastanawiać, że np. tył to tył). Wystarczy podpiąć słuchawki i przełączać i wtedy zobaczysz różnicę.

Nie włączaj wibracji, sub daj 0.0, nie ma po co podkręcać go do CS'a.
Odpowiedz
#10
Tak jak mam podłączone wydaje się ok, przy innej kombinacji dziwne i nieprawdziwe kroki słyszę. Testowałem również na tym teście wbudowanym w Pro Studio (wyłączałem na pilocie dźwięki na 0 i sprawdzałem czy zgadzają się kanały) center - środkowy słychać naraz w obu słuchawkach, front lewy i prawy słychać osobno, rear lewy i prawy słychać osobno, sub również słychać osobno. Jedynie jakoś tak front od rear ciężko mi odróżnić w pozycji.

Wyłączyłem poniższą opcję (zostawić mam Sterowanie niskimi tonami / przekierowanie basu / wzmocnienie głośnika niskonotowego? [wg ostatniego postu / wg pierwszego postu]):
1.  [Obrazek: 1.jpg]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.