• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + możliwie podkładka (200-250zł komplet)
#1
Dobór myszki :
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech x747 Blue Fire
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 (wcześniej 1200)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): (?)
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~25
  • w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, CSGO, czasami MMO i inne
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Control (27x20cm)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2/3 (rzadko/w ogóle)
  • twój budżet: 150-200 złotych
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: jest delikatnie niewygodna; farba już schodzi; scroll do wymiany;
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak


Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): nie mam pojęcia
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: Razer Goliathus Control (27x20cm), nieco szybszą
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiał
  • jaki rozmiar by Cię interesował: średni ale większy od 27x20cm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: preferowałbym dłuższą żywotność
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnia/średnio-szybka
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 50-100 złotych
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: zdaję się na doświadczone opinie :)
Odpowiedz
#2
Roccat Kone Pure Black/Military Edition + Roccat Taito/Roccat Taito Control/SS QCK. Powinieneś się zmiescić w kwocie poniżej 250zł, nawet wybierając największy rozmiar wcześniej wymienionych podkładek. Co do myszki - trochę już myszek fingertipowych miałem w ręku i moim zdaniem Kone Pure z pmw3310 (black/military edition wlasnie) była jedną z najwygodniejszych. Jest z nimi jedynie taki problem, że dość często zdarzają się wadliwe egzemplarze, przez co możliwe, że będziesz musiał otrzymaną myszkę wymienić - niby żadna strata finansowa, ale zawsze trzeba czekać.
Odpowiedz
#3
Jeżeli to jest odpowiedni wybór to oczywiście dam mu szansę. Jednak chciałbym jeszcze usłyszeć inne możliwości. Dziękuję i tak za odpowiedź, na pewno się przyda.
Odpowiedz
#4
Jak masz łapę 20 cm to ty wszystko trzymasz fingertipem ;D

Bazując na twojej obecnej myszce to nową bym Ci zasugerował jednak symetryczną i teraz w zależności czy chcesz sterowniki czy nie to:
ze sterownikami weź budżet z podkładki i daj do myszki i kup Mionix Avior 7000 i do tego Natec M11 logo
bez sterowników DM1 Pro i do tego Natec M12 Maxi

ewentualnie to sobie tak myślę, że DM2 Comfy (ze sterownikami Naos 7000) też byś fingerem raczej całkiem wygodnie chwycił, ale to już zależy czy nie boisz się tak mocno profilowanej ;)
Odpowiedz
#5
Dziękuję za odpowiedź :).
Teraz ogólnie przyzwyczajony jestem do kładzenia palca serdecznego na boku myszki i małego na podkładce już. Mam delikatne obawy, że przy profilowanej (widziałem model DM2 Comfy) stracę "czucie" myszki.
Nie wiem jak bardzo potrzebne i wymagane są sterowniki. Czy jest jakieś rozgraniczenie?
Odpowiedz
#6
Różnicajest w możliwościach konfiguracji.
W dm1 masz dostępne 5 wartości dpi: 400/800/1600/3200/5000, jedną wartość hz:1000, stałą wartość LOD.
W mionixie w sterownikach możesz ustawić sobie dowolną wartość dpi od 50 do 5000 co 50 (niby 7000, ale powyzej 5000 jest ono interpolowane czyli sztucznie przeliczane z odczytanych 5000 dpi), hz na 125,250,500,1000 i możliwość ustawienia wartości LOD zależnie od preferencji.
Jeżeli te wartosci dostępne w dm1 ci nie przeszkadzają to sterowniki nie będą ci potrzebne.
Odpowiedz
#7
A ja bym Ci radził np za12 albo cos takiego ewentualnie ec2-a (profil) lub moze aviora albo Dm1
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Przyjąłem, zrozumiałem. Dziękuję za odpowiedź :D.
Czyli bez sterowników też się obejdzie.
Wielkie dzięki, pomoc zawsze się przyda w wyborze i teraz wiem już na co zwrócić uwagę.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.