• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor pod CS
#1
Witam,

może miał ktoś do czynienia z poniższymi monitorami i podzieli się opinią:

BenQ XL2430T - 1699 zł
BenQ XL2411Z - 1249 zł
Asus VG248QE - 1219 zł
AOC G2460FQ - 999 zł

Powyższą listę udało mi się stworzyć po zbadaniu rynku. Parametry monitorów są bardzo podobne. Bardzo interesującym rozwiązaniem wydaje się monitor firmy AOC, jednak za dużo mi ona nie mówi, stąd te wahania. Najwięcej ludzi wybiera XL2430T i XL2411Z, których kwota jest większa. Zastanawia mnie to, czy to płaci się za markę czy za najlepsze podzespoły. Może monitor za 999 zł jest tym samym sprzętem co monitor za 1699 zł, a dopłata wynika z większej popularności marki

PS. Może jeszcze jakieś inne monitory są warte uwagi?
Odpowiedz
#2
Ja używam Benq XL2411Z 24" kolega ma tego asusa i nie zauważyliśmy żadnej znaczącej różnicy podczas grania, mieszkamy kawałek od siebie więc bezpośrednio nie porównam, ale imo gra się tak samo na tym i na tym, kolory są raczej podobno, chociaż jakoś pod tym względem benq wydaje mi się lepszy troszeczkę (może to przez to, ze na co dzień z niego korzystam), co prawda każdy ma swoje ustawienia. Ja używam wersji takiej mega matowej wyblakłej, bo oczu nie męczy to. Nie lubię zbyt dużej głębi kolorów. W grach 120/144 Hz dobrze się sprawdzają, widać różnicę, jest płynniej w stosunku do 60Hz i pewnie nigdy bym nie wrócił do 60Hz. Podejrzewam, że na każdym będzie Ci się tak samo grało. Ja się decydowałem na Benq, bo nie znam osobiście nikogo co by miał z ich monitorem kiedykolwiek jakieś problemy, z asusami niestety znam, a aoca czy iiyamy to nie znam nikogo co by w ogóle miał ich monitor ;D

A tak poza tym to muszę przenieść wątek do off topic bo zgodnie z regulaminem nie tworzymy tu postów innych niż to myszki, klawki, podkładki, słuchawki/karty dźwiękowe...
Odpowiedz
#3
Dziwi mnie to, że post został przerzucony, z tego względu iż mój post pasuje do działu 'Zapytania odnośnie doboru odpowiedniego sprzętu'. Pod myszki, klawy, podkładki, słuchawki/karty dźwiękowe są odpowiednie kategorie, a w kategorii 'Inne' powinny być takie rzeczy jak mouse bungee, fotele, monitory, głośniki, biurka(?!).

Wracając do tematu, interesuje mnie kwestia, czy są jakieś lepsze/gorsze TNki, czy po prostu TNka to TNka każda taka sama + jakieś dodatkowe technologie jak AMD FreeSync i Nvidia G-Sync. Ten AOC dosyć ciekawą ofertę monitorów ma i bardzo mnie zaintrygowało to, bo cały czas monitor 144 HZ to słyszałem o BENQ
Odpowiedz
#4
Jak ja bym brał tego typu monitor to zdecydowałbym sie na AOC. Ogólnie te monitory mają ciekawy desing i zawartośc według mnie. No i jak widać cena nie zabija
Odpowiedz
#5
Przerzuciłem, bo tak jak w regulaminie pisaliśmy, staramy się unikać tematów o czymkolwiek innym niż właśnie te myszki, klawki itp.. bo zaraz narobi się tu takich całe mnóstwo a nie będę ukrywał, że nie interesujemy się tym na tyle aby móc doradzać + jest masa dobrych for które się tym zajmują. Wolimy trzymać to forum stricte pod te gamingowe peryferia :) Wolę, żeby ktoś kto tu wejdzie nie będzie musiał się przekopywać przez tematy nie dotyczące tego co robimy na stronie. O fotelach czy biurkach (to takie luźne tematy) nie ma raczej for więc można je podciągnąć pod inne, tak uznaliśmy po prostu ;) Do tego np. biurko ma dużo wspólnego z myszkami i podkładkami, więc to traktujemy jak karta dźwiękowa do słuchawek ;)

Widzisz, mam porównanie z asusem i jak dla mnie mógłbym grać i pracować na tym i na tym, bez różnicy. Wziąłem Benq bo wg mnie jest bardziej pewno pod katem jakości - nawet w necie większość ludzi sobie właśnie z tego względu chwali.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.