• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka+podkładka+mouse bungee za 300zł
#1
Witam,  jestem nowym użytkownikiem forum, lecz od dość dawna czytam post i tematy. Teraz dopiero nadażyła się okazja do rejestracji :).

Więc tak: zaraz po weekendzie mam zamiar zamówić wyżej wymieniony zestaw. Budżet jaki mogę na niego przeznaczyć to 300zł, dokładając te 10-20zł jeśli będzie warto. W cenę NIE wliczam wysyłki.
 
Posłużę się tu wzorem:
§  Budżet: 300 +/- 20zł
§  Jakiej myszki obecnie używasz:
A4Tech Op-3D
Myszka jest dla mnie strasznie niewygodna. Jest krótka i płaska. Wymusza claw grip, gdzie po kilku godzinnych sesjach bardzo bolą mnie palce. O stabilnym chwycie nie ma mowy, a przy szybkich ruchach kursor idzie pionowo w dół.

§  Jaką masz obecnie podkładkę: 
Large mousepad
Chciałbym się wypowiedzieć na jej temat, abyście dobrali coś pode mnie, ale nie mogę. :P Jest to moja pierwsza podkładka, więc nie mam z czym porównać. Wcześniej miałem jakieś plastikowe reklamowe podkładki, ale zdecydowanie wolę tę. Na pewno chcę obszytą podkładkę, ponieważ w tej mocno strzępią się boki. Na pewno jest dla mnie za mała.

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800, lecz nie mam możliwości jej zmiany, ponieważ myszka nie ma oprogramowania. Zdecydowanie chcę zejść do 400 DPI. W CS mam ustawiony sens na 3.5 lecz chciałbym zejść do może 2, dla zyskania precyzji. Aktualna myszka mi nie pozwala, bo musiał bym wykonywać dłuższe i szybsze ruchy, a ta się przy takich gubi.

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok. 22-23 cm
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):
Tylko CS:GO, czasami BF lub FC, ale tym się nie sugerujcie :). W resztę gier gram na padzie
 
§  Ile przycisków używasz w myszce:
3-LPM, PPM i kółko. Lecz muszę mieć jeszcze 2 dodatkowe po prawej stronie. Więcej nie chce.

§  Chwyt:
Jak pisałem myszka wymusza na mnie używanie claw gripa. Jest to dla mnie nie wygodne. Chcę przejść na palm gripa. Wcześniej miałem myszkę(kulkową) typowo pod ten chwyt i trzymało mi się ją mega wygodnie.

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 15.5 cm
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Nie wygodna, problemy z sensorem.
 
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):
W jednolitym kolorze, ew. podświetlane logo i/lub rolka. Nie muszę mieć zmienianego koloru. Najlepiej czarna. Musi mieć pewny chwyt, więc szorstki plastik lub gumowana. Co do wagi to nie znam się, ale wszyscy pro gracze cs korzystają z myszek ok. 100g. 
Jak wspominałem musi posiadać 2 przyciski dodatkowe z prawej strony. MUSI być profilowana na prawą rękę. Nie chce myszki symetrycznej.
 
Z tego co poszukałem mam 2 kandydatów(może 3):
Razer Deathadder 2013+Zowie Camade - promocja wydaje sie bardzo fajna. Za 30 zł dostaję mouse bungee od zowie, które kosztuje 80 zł. W mojej sytuacji mouse bungee jest raczej niezbędne, ponieważ kabel musi iść za biórkiem między blatem, a płytą która jest od nadbudówki biórka. Dlatego kabel bardzo łatwo spada za biurko i ruszając myszką trze o blat. Natomiast jest już za krótki by ułożyć w literę S.

Razer Deathadder Chroma - w zestawie jest jakaś lipna, duża i nic nie warta podkładka, lecz nadal jest to najniższa cena w sieci. Nie wiem czy warto dokładać. Z tego co czytałem to dodano tylko zmianę koloró myszki(nie potrzebne mi). Czytałem również, że poprawili chyba sensor i wyeliminowano dwu klik, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Kupując tą myszkę musiałbym zrezygnować z mouse bungee i podpierać się jakimiś samoróbkami.
To jest ten sam sensor co w 2013? 
 
Zowie ec1-a - nowość, nigdzie nie przetestowana i nie wiadomo jak z jej jakością. Bardzo dobry sensor. Lecz wydaje się, że profilowana bardziej pod finger gripa, ew. clawa. Do tej myszki wynegocjowałem Zowie Camade za 40 zł.
 
Jeszcze jest SS Rival, lecz nie przypadł mi do gustu swoim dziwnym kształtem oraz tandetną jakością.
 
PODKŁADKA:
 
Chcę podkładkę o średniej prędkości z bardzo dobrą precyzją. Zdecydowanie materiałową, ew. hybrydową. Rozmiar jaki mnie interesuje to ok. 35 x 30 cm. Wygląd nie jest dla mnie ważny. Moja propozycja to: Tesoro Aegis x3 - cena dość niska w tym sklepie, a czytałem o nim i ma dobre opinie. Sama podkładka, wg. mnie idealna pod moje preferencje.

WSZYSTKIE PRODUKTY MUSZĄ BYĆ ZAKUPIONE W POLSCE I Z GWARANCJĄ.

PS. Odnosząc się jeszcze do Deathaddera: czytałem 2 różne opinie co do sterowników:
1-skalibrować mysz i usunąć sterowniki bo tylko powodują lag sensora;
2-mysz nie ma pamięci zewnętrznej, dlatego wymagane są sterowniki, a ustawienia zapisywane sa w chmurze.

Usunięcie sterowników to nie problem, ponieważ nie mam zamiaru zmieniać często dpi oraz częstotliwości. Jak raz ustawię to będę się tego trzymał.

PS2. Lepiej ustawić 500 czy 1000 Hz? Powiem, że mam dobry komputer więc o jakimś zamulaniu systemu nie ma mowy.

Z góry dzięki za przeczytanie mojego referatu, a jak już tak się poświęciłeś to pomóż mi i napisz odpowiedź. Przepraszam również za błędy i dziwne zwroty myślowe, ale przy tak długim tekscie nie byłem w stanie ich wyeliminować.
#2
@refresh
#3
http://allegro.pl/mysz-mionix-avior-8200...44974.html

Budżetem idealnie wpasowujesz się w ten zestaw;)


Mając 300pln na Rivala nawet bym nie patrzył;)
Razer jest ok, jak tylko wyprodukują myszkę bez dwukliku i tym podobnych przebojów... ciągle czekam.
#4
Czytałem o nie i widzę, że bardzo dobra myszka, lecz to jest już ponad budżet. Na samą myszkę mogę wydać 260 zł. Reszta na podkładkę i ew. mouse bungee. Co prawda w zestawie co mi podałeś jest już podkładka, lecz jej nikt nie testował i nie wiadomo jak wygląda jej powierzchnia, z tego co wyczytałem w googlach jest słabej jakości, jej boki się strzępią.

Wybór muszę dokonać między tymi 3 powyższymi myszkami.

Co do razera i dwu kliku to słyszałem, że nie występuje to aż tak często, ale od tego jest gwarancja, a po niej będę mógł sam sobie wymienić przełącznik.
Jeszcze ciekawą myszką jest ta zowie, ale to nowość i wygląda mi ona bardziej pod claw gripa.
#5
Tam masz podkładkę Mionixa... nie sądzę aby był jakiś problem w połączeniu z myszką Mionixa.

Jak się zużyje to wymienisz na inną:)
#6
Zacznę od tego, byś od razu wyrzucił sobie z głowy pomysł, o mionixie aviorze 8200: mysz na sensorze laserowym avago 9800 - akceleracja pozytywna, znaczny input lag, kiepski feeling, jeśli już to mionix avior 7000
wracając do tematu...
Chroma posiada ten sam sensor co wersja 2013, ale został on lepiej skalibrowany (między innymi problemem wersji 2013 był odczuwalny smoothing). Co do pozostałych problemów, myślę, że razer trzyma „poziom” i zadba w jakiś sposób o to, by twoja mysz nie działała tak długo jakby mogła.
Co do zowie, na stronie producenta jest napisane, że mysz dostała identyczne pokrycie co fk1, w przypadku sensora, po bardzo dobrych opiniach na temat jego implementacji w fk1 (minimalna ingerencja oprogramowania – w efekcie dobry feeling i minimalny input lag), byłoby głupotą wprowadzać jakieś zmiany w jego kalibracji, więc moim zdaniem możesz się podeprzeć recenzjami zowie fk1. Typowo pod palma, pod względem kalibracji sensora gorsza od chromy nie będzie.
Implementacja sensora pwm 3310 w rivalu jest uznawana za najgorszą; duża ingerencja w pracę sensora, w efekcie gorszy feeling, większy smoothing, do tego bardzo mała akceleracja pozytywna. Poza tym, jak sam zwróciłeś uwagę, ze względu na niską jakość materiałów i spasowania elementów, wygląda wyjątkowo tandetnie.
Co do podkładki, nie musi się ona strzępić bez obszytych boków, jeżeli jest dobrej jakości jak np roccat taito.
W zasadzie nie wiem co ci polecić, możesz sobie pomóc tym:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...podkladek/
gdzie do dobrych jakościowo podkładek należą na pewno:
razer goliathus
logitech g240
roccat taito
tesoro aegis
puretrak talent/stealth
Jeżeli masz zamiar grać na low sensie, pomyśl może o trochę większych podkładkach chyba, że nie masz miejsca na biurku.
Co do problemów z kablem, spróbuj czegoś "a la" przyklejenie kabla taśmą do biurka, np przy prawej krawędzi, kierując kabel w stronę przeciwną do podkładki, zostawiając go tyle, by prawie się prostował, gdy dojeżdżasz do lewej dolnej krawędzi, mouse bungee nie jest też chyba dobrym pomysłem dla low sensa.
To czy lepiej ustawić 500 bądź 1000 hz, zalezy często od konkretnego modelu myszy. Najczęściej jest tak, że myszy raportujace niestabilnie przy wartości 1000 hz, lepiej dać na 500, może to mieć wpływ na poprawę feelingu, tak jak w przypadku myszy zowie na sensorach avago 3090. W przypadku roccata kone pure optical 500 hz obniża osiągi max speed w stosunku do 1000 hz, natomiast w niektórych myszach odwrotnie: przy 1000 hz potrafią wysłać np 128 informacji na raport, a przy 500 hz mogą wysłać 512 informacji na raport. Najlepiej poczytać o konkretnym modelu myszy.
resumując, pod względem sensora: zowie ec1-a > razer DA chroma > mionix avior 7000 > razer 2013 = rival
#7
Jest! Wielkie dzięki za odpowiedź. Napisałem ten post na 4 większych forach i jedynie tu dostałem odpowiedź.
Myślałem, że kolega wyżej polecił mi tego wszędzie polecanego mionixa 7000, bo z wyglądu ten sam, lecz teraz dopiero porównałem nazwy i sensor :-)

Co oznacza smoothing, bo nigdzie nie mogę znaleźć definicji? Prostowanie ruchu myszki, dobrze mi się kojarzy?

Rozumiem, że ec1-a jest to poprostu niesymetryczny odpowiednik fk1?
Powiem ci, że już miałem zamawiać da 2013, ale tym postem wybiłeś mi to z głowy. Chodź Da13 i ac1-a mają identyczne wymiary to razer wygląda bardziej pod palma, chodź to chyba to złudzenie powoduje wykończenie da.

Muszę jeszcze trochę poczytać o tej zowie. Ona nie ma żadnych sterowników? W jaki sposób ustawia sie w niej dpi oraz częstotliwość? Wiem, że poprzednie modele miały na spodzie chyba jakiś guzik, ale to chyba dotyczyło tylko dpi.

Co do podkładki to jestem w 90% zdecydowany na tesoro aegis. Nie wiem tylko czy nie dołożyć do wersji x4, jako że aktualnie mouse bungee nie będę jednak kupował. Moze kiedyś zamówie coś taniego z chin. :-)
#8
"It just describes part of the process of how mouse tracking is translated to cursor movement. Where smoothing starts to become an issue is when this process noticeably affects sensor performance in the form delay. I should note that the delay associated with smoothing is not something that will be a problem for everyone, or not even something everyone will be able to notice."
wzięte stąd: https://geekhack.org/index.php?topic=56240.0
Jest to w zasadzie efekt działania oprogramowania, majacy na celu poprawę, bądź balans między innymi parametrami sensora w efekcie zwiększający czas reakcji myszy (to o czym mówisz to predykcja, możesz przeczytać wyżej czym to się różni).
Razer jest popularną myszą pod clawa, ma ostrzejsze "krągłości" od zowie z serii ec, szczyt myszy jest dalej odsunięty, przez co raczej opiera się na niej górną część ręki, a nie całą dłoń. Tak czy inaczej zowie ec1-a ma bardziej uniwersalny kształt.
#9
Zdecydowanie ec-1 lub DA dla Ciebie, według mnie to w '13 i w chromie działa ten sensor tak samo, wiec nie ma sensu dopłacać. Do tego bierz podkładkę Zowie G-SR może lekko ponad budżet i nie ma obszytych boków, ale jest warta swojej ceny bo ma rewelacyjny ślizg (zresztą nic nie wskazuje na to, by miała się szybko strzępić).

co do ec1-a a DA to posłużę się zdaniem z roboczej recenzji DA, którą widzę, że Hya zaczął już pisać " (...) Zowie w swojej serii EC1 stosuje bardzo zbliżony kształt do DeathAddera, ale ma węższy przód i i delikatniejsze nachylenie ku prawej stronie. To wystarczy, aby EC1 dużo naturalniej układała się w ręce."

w bezpośrednim teście sensory w rivalu, aviorze i ec1-a są nie do rozróżnienia. Być może u kogoś, kto widzi tam jakąś różnicę to coś innego to powoduje, albo dostał jakoś gorzej skalibrowany egzemplarz.
#10
W takim razie biorę zowie ec1-a.
Ta podkładka to już zdecydowanie poza budżet. Na cały zestaw mogę wydać max. 340 zł licząc w to przesyłkę. Więc na podkładke zostaje 80-85zł. Czytając te wszystkie recenzje i tematy o podkładkach wydaje mi się, że aegis x4 będzie dla mnie idealny.
Niestety myszka jest dostępna tylko w sklepie procpu oraz mediaarena, ktore to nie mają aktualnie w ofercie tej podkładki. Zadzwonię jutro do procpu i zapytam sie kiedy będzie dostępna. Może w przeciągu tygodnia. Tyle to mogę poczekać.
Z dostępnością tej podkładki też jest problem, bo znalazłem ją w dobrej cenie tylko na hard-pc. Skontaktowałem się z nimi i jest szansa, że sprowadzą myszkę zowie do swojej oferty. Jak się nie uda to kupię podkładkę i myszkę z dwóch innych sklepów biorąc dla podkładki wysylkę za 13 zł.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.