• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa podkładka - następca goliathusa control
#1
Witam, poszukuję obecnie nowej podkładki, ponieważ mój goliathus control troszkę już się sypie i trochę lat ma.
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Natec Genesis GX77, laser Avago 9500
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Razer Goliathus Fragged Control - najlepiej bardzo podobną, bardzo wygodnie mi się korzysta z niej
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Raczej materiał, chociaż inne opcje też biorę pod uwagę, najwyżej pochodzę po sklepach i "pomacam"
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Nie mniejsza niż 215 mm x 270 mm, mogą być podobne, mogą być opcje też większe, najlepiej by model miał po prostu kilka opcji wielkości, ale może trochę cieńszą niż 3 mm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: nie znam się, parametry, obecny goliathus sprawdza się bardzo dobrze, więc parametry podobne do niego byłyby bardzo w porządku
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
  • maksymalna cena za podkładkę? Wstępny budżet 50-100 zł, jak będzie warto dopłacić do jakiegoś dużego rozmiaru to uwzględnię to
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Czarna, może być ze wzorami, motywami z gier, byleby wyglądała dobrze dla mnie.
Odpowiedz
#2
No to masz bardzo podobną do goliathus control - E-blue MARFACE w kilku rozmiarach, do tego jest znacznie tańsza. Jest nawet wersja XL prawie metrowa za niecałe 90 zł ;)
Odpowiedz
#3
Coś jeszcze ciekawego się znajdzie? Czy ogólnie goliathus control jest dobrą podkładką? Bo na stronie w polecanych jest tylko speed.
Odpowiedz
#4
Mało kto lubi tą siateczkową powierzchnię :P Może byś np. Taito Control chciał spróbować :> ? Zupełnie inna powierzchnia, też szorstka, ale imo daje feedback podczas ruchów
Odpowiedz
#5
Znaczy się, jeśli chodzi o względy powierzchni jako odczucia na ręce, to raczej nie będzie mi to robiło większej różnicy. Chodzi o to, by była podobna dla myszki.
Odpowiedz
#6
Spróbuj sobie Taito Control w takim razie
Odpowiedz
#7
Okej, wezmę to na pewno pod uwagę. Jak zazwyczaj w praktyce wygląda grubość podkładki vs wygoda korzystania? Goliathus ma 3mm, Taito Control ma 3,5mm, a zastanawiałem się też nad czymś cieńszym. Czy grubość ma większe znaczenie na wygodę? Dodam, że zwykle trzymam na podkładce dość sporą część ręki.
Odpowiedz
#8
Przeważnie cieńsza podkładka jest twardsza i czasami powoduje to większą gładkość. Na grubszych jednak czasem łatwiej zatrzymać myszkę po jej dociśnięciu do podłoża. Czasem grubsze podkładki są miększe, co powoduje, że są przyjemniejsze w dotyku gdy trzymamy na nich dłoń - oczywiście nie zawsze tak jest. Raczej nie ma co specjalnie zwracać uwagę na grubość. Nie ma jednej reguły. Moim zdaniem ważniejsze jest jak bardzo jest podkładka elastyczna.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.