• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DPI & Sensitivity w grze
#1
Moglibyście się wypowiedzieć na temat tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=NUiGkDB_48s po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=xgoZzVOZir0 , wiem że macie dużą wiedzę na temat działania myszek a to akurat jest ciekawa sprawa do obadania, tym bardziej że większość uważa iż dpi nie ma absolutnie żadnego wpływu na gameplay. (sprawdzałem u siebie i również zauważyłem sporą różnicę w płynności kursora)
Odpowiedz
#2
Dodam jeszcze, że ustawiłem wartość która nie posiada żadnego jitteringu, smoothingu, predykcji ani interpolacji.
Odpowiedz
#3
Widać, ze przy 400 dpi jesteś w stanie pokryć dokładnie każdy piksel, czyli lepiej... przy szybszym ruchu jest taka sama płynność, przy wolnym jesteś w stanie przesunąć myszkę o dowolny piksel przy 3200 jest to trudniejsze. Stąd większość zawodowych graczy gra właśnie na 400/800 dpi.

dpi jest kwestią indywidualną, każdy gra na takiej jaka mu pasuje ;) Przy 3200 po prostu nie da się ręką zrobić tak małych ruchów, żeby mogło tak schodkować, co powoduje, że ruch może wydać się smuklejszy, jednak nie koniecznie oznacza to, że jest w ten sposób lepiej.
Odpowiedz
#4
Czemu więc nikt nie decyduje się na wartości poniżej 400 dpi ? Chodzi o szybkość na pulpicie czy jeszcze o coś innego ?
Odpowiedz
#5
a myszki maja mniej niz 400dpi? :P
Odpowiedz
#6
W plug & play nie, ale we wszystkich myszkach razera np. jest możliwość ustawienia 100,200,300 a w ss nawet 50. (nie wiem czy we wszystkich ale w 90% z tego co widziałem jest taka możliwość :p)
Odpowiedz
#7
wielu graczy nigdy nie zmienia dpi czy to w grze czy to na pulpicie, przy 400 dpi spokojnie się używa w windowsie (sam nawet nigdy tego nie zmieniam) przy 200 ciężko ;) Do tego wiele sensorów ma 400 jako natywne
Odpowiedz
#8
A jeżeli komuś chciałoby się zmieniać lub po prostu by sobie ustawiał powiedzmy 8/11 200 dpi co daje tyle samo co 6/11 400dpi, to miałoby to jakikolwiek sens czy nie ma to już żadnego wpływu na działanie myszki (oczywiście z m_rawinput 1) ?
Odpowiedz
#9
raw input polega na tym, że sygnał myszy trafia bezpośrednio do silnika gry, z pominięciem filtrów windowsa, czułość w windows nie ma wtedy znaczenia. Jeżeli wyłączysz raw inputa i ustawisz 8 kresek w windowsie, to będzie to działać na tej zasadzie, że co któryś punkt będzie odczytywany jako przesunięcie o 2 punkty, w efekcie od wyższej czułości w grze będzie się różniło tym, że ruch nie będzie jednostajny, dając znacznie gorsze wyczucie ruchu myszy. Ustawianie czułości w windowsie powyżej 6 kresek bez raw inputa, zamiast zwiększenia dpi lub czułości w grze jest chyba najgorszą możliwą konfiguracją.
Odpowiedz
#10
O tym akurat wiem, zauważyłem także że wpisanie m_rawinput 1 nie działa w menu i podczas kupowania broni. Po ustawieniu 8/11 i 200 dpi feeling jest bardzo nieprzyjemny w menu natomiast podczas gry ja osobiście nie widzę żadnej różnicy
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.