• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Tania" mysz pod fingera + podkładka
#1
jaką obecnie myszkę używasz: A4tech al90
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):nisko-średnia  1 - 1.5 sens na 800dpi
czułość w Windows:6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):ne
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~~ 50cm
w co grasz (podaj tytuły gier): CSGO
jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7mp500. Prawdopodobnie będe zmieniał na coś szybszego,ale to się dobierze jak już będę miał nową myszkę
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): rzadko,nie muszą być
twój budżet: rozsądnie z ceną, nie musi to być myszka z wyższej półki z superhiper laserem. Byle, żeby siedziała dobrze w łapie i nie świrowała przy szybszych ruchach. W CSGO bardzo dobrze mi szło z al90 a to mysz za 100zł.  Rozważę każdą propozycję
jaki chwyt stosujesz:do tej pory myślałem,że palma. Jednakże podczas fingergrip tip-ie mam o wiele większą kontrolę - stąd zmiana myszki. Palce leżą na wysokości dziury pomiędzy scroolem a przyciskami funkcyjnymi pod scrollem 
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): do tej pory myślałem,że 1+2+2. Jednakze 1+3+1 leży lepiej - na ten moment przy al90 środkowy palec leży na przyciskach zmiany dpi
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
szerokość palca - 1.5cm
długość ręki : 17cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
czy chcesz zmienić swój chwyt?: tak,na fingergrip tip
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, sensa w grze mogę dostosować
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: totalna zmiana chwytu myszki
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): myszka ma być jak najtańsza. Co do sensora może to być laserowe avago9500/9800 które w a4techu mi odpowiadają. Optyki tez mi pasują. Zauważyłem,że przy fingerze mam większą kontrolę góra-dół oraz szybciej operuje myszką lewo prawo (dochodzi do tego ruch całą ręką/barkiem  - nadgarstek mam praktycznie przy początku biurka i dzieki czemu nie dociska mi łokieć w dół i mam większy "luz" do poruszania myszki). Testowałem ostatnimi czasy dużo myszek (g300, g303,zowie fk1,kinzu v3,roccat kone pure optical, ss rival) i do palma najlepszy wydawał się teraźniejszy al90 - ale czar ten myszki prysł po odnalezieniu lepszego chwytu..  Co do sensora wydawało mi się,że w g303 miał najlepszy feeling sensora, bo mimo słabej kontroli myszki przez złe dopasowanie w csgo grało się całkiem przyjemnie. Roccata z góry skreślamy, miałem 2 sztuki oraz w dwóch sztukach przyciski główne nie wytrzymały (w jednym zrobił się dwuklik, w drugim przycisk wpadał w myszkę) 

Co mi pasuje w teraźniejszej myszce : przyciski główne. Na duży plus jest wytrzymałość (zaliczyła już z kilkadziesiąt razy naprawdę mocne uderzenie lub rzut i ani ryski,uszkodzen mechanicznych - nic :E) oraz pleciony kabel
co mi nie pasuje : wgłębienie pod kciuk (wydaje mi sie,ze jakby myszka była w kształcie l l lub lekko ( ) zamiast ) ( to by było o wiele lepiej



jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) : j/w
jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? : x7mp500 - szybszej
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałowa
jaki rozmiar by Cię interesował: duży, szerokość minimalnie ~~350mm. Długa minimalnie 300mm
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnio szybką
czy podkładka musi być kupiona w Polsce? : tak
maksymalna cena za podkładkę? : jak najmniej 
uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) : pasująca do myszki powyżej o trochę szybszym ślizgu. Poleciliście mi kiedyś SS 4HD i jest ona super,ale chciałbym przejść na niższego sensa oraz fingergrip tipa, a przy nim nie ma szans,żebym się przyzwyczaił do aż takiej szybkiej podkładki jaką jest plastik 4hd oraz jest za mała. Mp500 jest zbyt oporowy (no przynajmniej z metalowymi ślizgaczami al90) 

halp

@edit : zapomniałem dodać,że wymagam niskiego LODu
Odpowiedz
#2
Jedyne co pasuje mi pod te wymagania to Zowie ZA13 (prawe boczne przyciski, jakby przeszkadzały to je wyciągnij), jednak najtańsza to nie jest oraz EVGA TORQ X5 (ok 200 zł) lecz trzeba trafić dobry egzemplarz i nie każdy lubi górę glossy. Z tych fingertipowych myszek nie ma w sumie nic innego do wyboru.

Podkładkę to Roccat Taito Control
Odpowiedz
#3
A kinzu v3 albo rival100? Co Ci nie pasował w kinzu pod fingera?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
(01-30-2016, 12:23 PM)Amok napisał(a): A kinzu v3 albo rival100? Co Ci nie pasował w kinzu pod fingera?


kinzu mi pod palma nie pasowała, nie wiem jak z fingerem,Ale tą myszkę odpuszczę ze względu na wysoki inputlag na przyciskach głównych.

ZA13 jak i evga troche kosztuje,zastanawiam się nad CM storm alcor/mizar. Siądzie czy cos moze mi przeszkadzać?
Odpowiedz
#5
W zasadzie będzie to taki trochę mniejszy AL90, przy 17 cm dłoni nie wiem czy chwycisz ją czystym fignerem.
Odpowiedz
#6
Okej, dzieki za informację.

Swoją drogą poszperałem ostatnio na internecie i znalazłem SS DIABLO 3 takie coś https://saturn.pl/komputery-i-tablety/my...mpaign=xml

Co to jest za model? Kinzu? Sensei?
Odpowiedz
#7
Xai, dosyć wadliwa myszka, ale kształt ma b. dobry. Sensor raczej słaby, jak w SS Sensei Raw.
Odpowiedz
#8
Własnie znalazłem,że genius maurus znowu jest dostępna i ją zamówiłem. Pamiętam kiedyś,że ją miałem przez długi okres i pasowała mi do chwytu,ale się coś w niej zepsuło i musiałem oddać na gwarancję a potem nie dało się jej nigdzie oddać,wiec kupiłem coś innego.
Odpowiedz
#9
Cytat:Byle, żeby siedziała dobrze w łapie i nie świrowała przy szybszych ruchach
Cytat:@edit : zapomniałem dodać,że wymagam niskiego LODu
W takim razie dokonałeś chyba najgorszego możliwego wyboru. Według recenzji http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-maurus-x/ myszka ma słabo skalibrowany sensor charakteryzujący się właśnie bardo niskim max speedem i dużym LOD'em.
Odpowiedz
#10
maurus x to nie to samo co maurus ;), podobno wersja bez X jest lepsza, ale cudów bym się nie spodziewał ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.