• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do ogólnego użytku
#1
  • twój budżet: 100zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechanicznej raczej nie dostanę za 100zł :P
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? normalne, jak na faceta (19,5cm długość)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? w miarę sporo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie, przeznaczenie klawiatury ogólne, do pisania, do gier
  • czy chcesz podświetlenie? fajnie by było
  • czy chcesz makra? niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nieprzydatne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? niekoniecznie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? może być
  • twoje uwagi (wygląd, firma): używam klawiatury od laptopa(stawiam go jako PC), także jestem przyzwyczajony do niskiego profilu klawiatury i raczej takiej też szukam. Dodatkowym kryterium jest długość klawiatury- mam na biurku 38 cm wolnego miejsca(dalej leży podkładka pod mysz). Jeżeli będzie dłuższa wtedy po prostu jej część spocznie na podkładce, ale gdyby się znalazło coś o długości do 38 cm było by fajnie. O dobrym "kliku" przycisków nie wspominam nawet- oczywiście jest to konieczność.
Na szybko znalazłem takie klawiatury (obie raczej są dłuższe niż te 38cm :( )
http://www.komputronik.pl/product/143574...ight_.html
http://www.komputronik.pl/product/143597/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/A4Tech_KD_126_1_Black_USB_Blue_Light_.html

Także jeżeli jest tutaj osoba, która poleci mi fajną klawiaturę spełniającą moje wymagania to będzie super!
Odpowiedz
#2
Do 380 mm to praktycznie musiałbyś szukać tenkeylessa. Do 100 zł dobrego tenkeylessa nie dostaniesz, już nie wspominając o płaskich klawiszach. Za 120zł masz najlepsze co dostaniesz w stosunku cena/jakość czyli Cougar 200K na przełącznikach nożycowych, ma jednak standardową długość (jak te z linków).
Odpowiedz
#3
Także odpuszczam sobie te 38 cm.
Podsumowując Cougar 200K będzie lepszym wyborem niż te 2 a4tech'y, które podałem wyżej?
Mam pytanie jeszcze odnośnie tego podświetlanego paska u dołu klawiatury? Czy nie jest on zbyt rażący oczy podczas pracy w nocy? I czy ewentualnie można wyłączyć podświetlenie tylko samego paska?
Odpowiedz
#4
Nie da się wyłączyć paska, ale podświetlenie jest bardzo stonowane. Tak będzie lepsza.
Odpowiedz
#5
W takim razie zamawiam.
Odpowiedz
#6
podłącze się pod temat bo mam takie same wymagania , w miarę cicha, sama klawiatura z podświetleniem, bez dodatkowych guzików, makr etc , wymagam aby starczyła na lata :) teraz mam esperanza za 10 i ma juz prawie 2 lata ale guzki padają poklei, tak więc szukam czegoś do max 100 ( cougar 200k odpada bo taniej niż ok 140 z przesyłką nie znajdę ) dłoń 20 cm, wymiary standard, pełna klawa z numerycznymi - zastosowania jw. czyli domowe , reszta whatever
Odpowiedz
#7
(02-04-2016, 09:31 AM)alekosmos napisał(a): podłącze się pod temat bo mam takie same wymagania , w miarę cicha, sama klawiatura z podświetleniem, bez dodatkowych guzików, makr etc , wymagam aby starczyła na lata :) teraz mam esperanza za 10 i ma juz prawie 2 lata ale guzki padają poklei,  tak więc szukam czegoś do max 100 ( cougar 200k odpada bo taniej niż ok 140 z przesyłką nie znajdę ) dłoń 20 cm, wymiary standard, pełna klawa z numerycznymi - zastosowania jw. czyli domowe , reszta whatever

Tracer Mecano, lepszej nie ma serio. tylko głośna ;/
Odpowiedz
#8
nie ma szans, za głośna, potrzebuję co najwyżej średniej głośności ale w miarę cichej, nie musi być super cicha - bo żona mnie gania że spać nie może :)
Odpowiedz
#9
W tych czasach czegoś trwałego, na lata do 100 zł już nie kupisz. Na twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś sklepu i popatrzył na najtańsze klawiatury logitecha(o ile nie potrzebujesz więcej niż (3KRO).
Odpowiedz
#10
(02-05-2016, 12:30 PM)t4co napisał(a): W tych czasach czegoś trwałego, na lata do 100 zł już nie kupisz. Na twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś sklepu i popatrzył na najtańsze klawiatury logitecha(o ile nie potrzebujesz więcej niż (3KRO).

szukam z podświetleniem więc nie wiem czy coś sensownego znajdę, myślę nad rx 22 albo b120 bo nie wiem czy w rx nie za niskie klawisze są ,
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.