• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór klawiatury mechanicznej ~400zł
#1
  • twój budżet: maksymalna górna granica to 400 zł.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury: mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – Na pewno odrzucam Cherry MX Black, zostają do wyboru Blue, Red, Brown (testowałem jak na razie tylko Kailh Blue co do głośności)
    •  jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? - Nie, mam dość długie palce ale dłonie mam lekkie.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - Tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - Nie, ma być uniwersalna
  • czy chcesz podświetlenie? - Niekoniecznie
  • czy chcesz makra? - Byłby mile widziane ale obędę się bez.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? - Do odtwarzacza mogłyby się przydać ale rozwiązanie z klawiszem funkcyjnym + F1-12 jako sterowanie multimediami mi nie przeszkadza.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - Tak, najlepiej by była możliwa do odmontowania
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? - Zależy mi na pełnej klawiaturze.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Kolor czarny, najlepiej z jak najmniejszą liczbą detali (logosów i innych bzdur) i aby jak na klawiaturę mechaniczną była cicha (tak wiem one wszystkie są głośne ale chce to ograniczyć do minimum) oraz aby była dostępna w polsce bym nie musiał jej sprowadzać z innego kraju.
Odpowiedz
#2
Wybierz w takim razie CM Storm QuickFire Ultimate na MX Brown i dokup do niego o-ringi z ebaya (zawsze to troszkę ciszej będzie ;P). Podpórkę pod nadgarstki też dokup osobno na ebayu, ale połóż sobie z 2 podkładki pod myszkę przed nią i będzie nawet wygodniej ;)
Odpowiedz
#3
Średnio podoba mi się jej czerwone podświetlenie. Pojawia się pytanie. Czy CMStorm QuickFire XT będzie dobrym odpowiednikiem zaproponowanej klawiaturki? Jest również na MX Brown.

A i tak btw poszperałem na ebayu za o-ringami o których wspominałeś i ciekawy jestem czy poszczególne się od siebie jakoś znacznie różnią? Jaka ich grubość jest odpowiednia? Czy kolory (tak jak w przypadku przełączników) mają jakiekolwiek znacznie?
Odpowiedz
#4
mamy u nas z trzy rodzaje (białe i 2x czarne) grubość chyba ta sama, ale miały być jedne miększe, drugie twardsze i powiem Ci, że nie da się zauważyć różnicy w kliku i głośności, być może gdzieś tam są o-ringu które zauważalnie się różnią od pozostałych. bez oringów jest odrobinę głośniej bo keypacs uderza o obudowę przełącznika co generuje dodatkowy dźwięk.

XT też może być, skoro nie potrzebujesz podświetlenia.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.