• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do gier [ok. 200-250zł]
#1
jakie obecnie używasz? Steelseries Siberia v2 z ich kartą dzwiękową
czy używasz karty muzycznej/dac/amp ? Nie, ale jeśli mi polecicie, to mogę kupić - jeśli różnica tak wielka
- jeśli tak – to jakiej?

- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Tak, zależy jak wielką różnicę to daje, i jak polecicie mi, myślę coś koło 100zł/150zł max, jeśli są dobre to się zastanowię :)

słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Słuchawek będę tych używał głównie w 100% do CS:GO - do tej gry mi są potrzebne, w innych grach nie robi mi to różnicy. CSGO, a później muzyka.
jakiej muzyki głównie słuchasz? Rock, Clubowa.
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 200zł-250zł zależy od tego jakie są propozycje.
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Nie wiem jak się odnieść do tego ponieważ miałem tylko SS Siberia V2, i były one naprawdę bardzo przyjemne i komfortowe i dzwięk też wydaje mi się był dobry, niestety były 2x na gwarancji i mam dosyć ciągłego ich psucia się.
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Chyba zamknięte są najlepsze do gier?
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? To co lepsze w grach :)
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Głównie to gram w Lola i często wyjeżdzałem na lany właśnie z tego względu, ale tak, były by zabierane na lany :)
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Nie mam specjalnych wymagań prócz tego, że chciałbym by lepiej się spisywały w CS:GO niż Siberia V2 i były wygodne

Aa! I najlepiej jakby miały mikrofon!

Dzięki wielkie za pomoc z góry! :)
#2
Mój typ:
- Asus Xonar DGX lub jak się uda wylicytować DX
- SuperLux HD681 EVO - standardowo maja na wyposażeniu drugi komplet welurowych nakładek.

Moją propozycję spokojnie zamkniesz a 250zl z przesyłkami na allegro. Jakiś ziom ma karte DGX za 100pln z przesyłką + słuchawki 130pln.
#3
(02-23-2015, 05:26 PM)minciu napisał(a): Mój typ:
- Asus Xonar DGX lub jak się uda wylicytować DX
- SuperLux HD681 EVO - standardowo maja na wyposażeniu drugi komplet welurowych nakładek.

Moją propozycję spokojnie zamkniesz a 250zl z przesyłkami na allegro. Jakiś ziom ma karte DGX za 100pln z przesyłką + słuchawki 130pln.

Mogę poświęcić 250zł+ na same słuchawki + 100/150zł na kartę dzwiękową: )
#4
To chyba lepiej będzie na odwrót:)
-Xonar DX +/-250pln
-HD681 EVO 130pln

Apropo mikrofonu, możesz używać dodatkowy. Ja mam przykładowo jakiś w kamerce Microsoftu i działa rewelacyjnie bez pałki pod nosem:)
#5
(02-23-2015, 06:55 PM)minciu napisał(a): To chyba lepiej będzie na odwrót:)
-Xonar DX +/-250pln
-HD681 EVO 130pln

Apropo mikrofonu, możesz używać dodatkowy. Ja mam przykładowo jakiś w kamerce Microsoftu i działa rewelacyjnie bez pałki pod nosem:)

Aż taką różnicę robi ta karta dzwiękowa, by kupować ją za 250zł(nówki ok. 300 najtańsze jak widziałem) żeby wydawać więcej na karte dzwiękową niż na słuchawki? o_O

Te HD681 Evo MK II - wyglądają bardzo przyzwoicie, szkoda tylko że w większości tych "dobrych słuchawek" nie gamingowych nie ma niestety mikrofonu. Myślałem ostatnio nawet nad pojemnościowym więc jakoś bym przebolał. Mam mikrofon w Kamerce, nie jest cudo świata, ale jakoś działa.
#6
No właśnie z tego co się orientuję, to nie ma korzyści na + dla słuchawek droższych od HD681 EVO.. Chyba dopiero jak przekroczysz grnicę 400-500zl to mozna zacząć szukać czegoś na prawdę ciekawszego.

Natomiast karta muzyczna zintegrowana jeśli nie posziadasz integry ALC1150, to zakup oddzielnego układu bedzie na +. Chociażby dla tego, że karty są wyposażone w jakieś lepsze/ mocniejsze wzmacniacze pozwalające podpinać różne słuchawki bezpośrednio do karty. ALC1150 jest dość rzadki, przeważnie dodawany do płyt głównych za minimum 400-500zl. Jeśli takiej nie posiadasz to warto kupić normalną dźwiękówkę, przyda się na dłużej.

http://www.realtek.com.tw/products/produ...ProdID=328
#7
(02-23-2015, 10:45 PM)minciu napisał(a): No właśnie z tego co się orientuję, to nie ma korzyści na + dla słuchawek droższych od HD681 EVO.. Chyba dopiero jak przekroczysz grnicę 400-500zl to mozna zacząć szukać czegoś na prawdę ciekawszego.

Natomiast karta muzyczna zintegrowana jeśli nie posziadasz integry ALC1150, to zakup oddzielnego układu bedzie na +. Chociażby dla tego, że karty są wyposażone w jakieś lepsze/ mocniejsze wzmacniacze pozwalające podpinać różne słuchawki bezpośrednio do karty. ALC1150 jest dość rzadki, przeważnie dodawany do płyt głównych za minimum 400-500zl. Jeśli takiej nie posiadasz to warto kupić normalną dźwiękówkę, przyda się na dłużej.

http://www.realtek.com.tw/products/produ...ProdID=328

Właśnie mam ALC1150 na płycie głównej Asrock Z87 Extreme 4, i przed kupnem bardzo dużo ludzi chwaliło tą płytę główną że ma dobry dzwięk - oznakowany przez Asrock jako Purity Sound.

Link: http://www.morele.net/plyta-glowna-asroc...e4-583114/
#8
aaaa no to wypas:P Wydaje mi się, że w takim razie żadna dźwiękówka nie ma sensu.. Zmień lepiej pytanie na słuchawki do 350pln.. Może za tyle coś ciekawego się znajdzie.

Jakaś naprawdę lepsza dźwiękówka to aż 500pln, szkoda kasy. Lepiej dołożyć wówczas do Fidelio X1..
#9
myślę, że mógłbyś wziąć otwarte 668b. Za sprawą lepszej sceny powinny wypaść lepiej niż siberie. Ta integra to dla nich minimum, więc na początek powinno być ok. W CS to właśnie na otwartych gra się lepiej.
#10
(02-24-2015, 10:44 PM)ezzio napisał(a): myślę, że mógłbyś wziąć otwarte 668b. Za sprawą lepszej sceny powinny wypaść lepiej niż siberie. Ta integra to dla nich minimum, więc na początek powinno być ok. W CS to właśnie na otwartych gra się lepiej.

Bardzo tanie te wszystkie słuchawki. A myślałem też o tych HMC 631 - trochę droższe, w dodatku mają mikrofon - lepiej by się sprawdziły od tych?

Dlaczego na otwartych gra się lepiej? nie rozumiem. Jak są zamknięte to chyba nie łapią aż tak dźwięków z otoczenia, czy jak to działa?

dzieki za pomoc :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.