• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duża Mysz pod pewnego Claw Gripa
#11
EC2-a to bedzie jak laptopowa przy twojej dłoni (@up nie nie można chwycić ec2 wygodnie każdym chwytem). Kolega t4co dobrze zauważył, że skoro zmieniasz chwyt to weź coś symetrycznego i tu zastanowił bym się właśnie między aviorem (te boczne po prawej można dezaktywować) i DM1 (jedź do jakiego saturna/media i przymierz ss senseia, to będziesz wiedział czy Ci taki kształt odpowiada)
Odpowiedz
#12
Dlatego napisałem, ze przy takiej dłoni nawet eca-1 byłaby lepsza. I tak ta myszka jest profilowana.

Co do tych chwytów to jest to może kwestia dośd personalna, ale na tej recce widać, ze pod wzgledem uniwersalnosci chwytow jest dobrze.
https://www.youtube.com/watch?v=ug9ZoNB1UNk
Odpowiedz
#13
Wbrew pozorom ZA11 tez jest bardzo uniwersalna w chwycie.

Możecie nie wierzyć ale próbowałem każdym chwytem i jest dobrze zarówno Clawem jak i fingerem czy palmem :P
Odpowiedz
#14
z tego co u nas zauważyłem to ten przesunięty tył to tak ludziom 50/50 się podoba
Odpowiedz
#15
Byłem w 99% nastawiony na DM1 Pro Mouse. Waga, sensor plus przyciski ormona sprawiały że nie miałem wątpliwości że trafi to do mnie. Został jedynie kształt udałem się z tego względu centrum handlowego gdzie miałem okazję przymierzyć SS Sensei. Niestety... :/ to nie jest mój chwyt, mając obecnie G402 kurczowo trzymam się prawej stromej ścianki myszki dwoma ostatnimi palcami co powoduje dyskomfort oraz rutynowe poprawianie chwytu przy dłuższych sesjach. Do tego nie pomagają zaostrzone krawędzie.

Tutaj pojawia się problem u Sensei. Jest mocno symetryczna oraz zaokrąglona gdzie mój chwyt po prostu nie schodzi się jak należy wręcz przeciwnie uciekają mi dwa ostatnie palce w trakcie chwytu.

Natomiast największe zaskoczenie miałem później kiedy przymierzyłem DA Chroma. Ten fragment który załączam poniżej w linku robi robotę gdyż samą mysz trzyma mi się świetnie. Do tego świetny kabel mimo, że jest w oplocie. Waga mogłaby być nieco niższa.

Tutaj kluczowa sprawa. Niestety na temat mysz razera sporo nasłuchałem się złego w kontekście ich wytrzymałości i podatności na dwuklik czy też problematycznego oprogramowania. Stąd też moje pytanie czy te opinie nie są przesadzone?

Jak również czy samo EC-1 / EC-2 jest w stanie odtworzyć ten feeling jaki miałem przy DA? Gdyż zauważyłem zmieniony nieco wygląd poprzez przyprofilowanie prawego boku myszy?
Ten co jest w DA po prostu mi fenomenalnie pasuje pod chwyt

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=i5ror...wElLKSLSUk
Odpowiedz
#16
Miałem deathaddera i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć , bierz śmiało, w necie sa hejty a połowa nie miała jej w ręku nawet :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#17
jeżeli pasuje Ci DA to bierz, nie ma co kombinować, za 2 lata i tak pewnie wymienisz myszkę :P
Odpowiedz
#18
Dziękuje Wszystkim za pomoc w tym wątku ;) Odpisuje po pewnym czasie ze względu na dokonany wybór jak jest DA. Zależało mi na rzetelnej opinii dlatego spędziłem nieco czasu z tą myszką podczas gry w countera. Generalnie miewałem z nią trudniejsze chwile gdzie pomimo zachwalanego na początku kształtu później sprawiała problemu przy utrzymaniu chwytu - cięższa w czuciu aniżeli G402 gdzie jak sądzę przekładała się po prostu ich szerokość i rozłożenie ciężaru. Dlatego postanowiłem przejść bardziej w kierunku palma i przyzwyczajam rękę - generalnie jestem zadowolony, po zakupie podkładki Goliathus DA nabrał lepszego ślizgu. Jak również dla Low sensa podrywanie myszki i jej przesuwanie jest bardziej komfortowe ze względu na 3 mm w stosunku do 1 u G240 - stąd widać, że sama podkładka jest dobrze skrojona pod ten model.

Reasumując na ten moment jestem zadowolony i trzymam się tego modelu, sądzę że można na nim nieźle pośmigać. Z potencjalnych minusów to mogłaby być nieco lżejsza tak by te ruchy niekoniecznie palmem były bardziej swobodne ;)
Odpowiedz
#19
Palm FTW! Kiedyś finger, dziś palm i nic innego.

Co do dwukliku i ogólnie słabej wytrzymałości, to niestety mogę to potwierdzić. Miałem DA 3.5 kilka lat temu i dotknął ją dwuklik - wymienili mi ją na gwarancji i w nowej myszce padł boczny przycisk (w połowie wciśnięty, pewnie coś pękło, a nie waliłem w klawisze, czy coś). No ale to stary model DA, teraz może być lepiej :)
Odpowiedz
#20
Producenci boją się robić myszki poniżej 90g bo jak ktoś się nie zna i weźmie taką lekką myszkę do ręki to od razu powie, że musi być słaba jakościowo (można to niestety zauważyć w wielu recenzjach). Natomiast jak weźmie taką +100g która w ręce leży niczym cegła to od razu jest.. ooooo ta to musi być solidna!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.