• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do grania 300zł
#1
Cześć i czołem!

Proszę o pomoc;)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Lachesis 3.5G 
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800dpi, 1000Hz
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO(najwięcej)
  • jaką masz obecnie podkładkę: stary razer goliathus
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): raczej nie
  • twój budżet: 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: Najbardziej przypomina to fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 1,9 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Sensor w tej myszce od phlipsa chyba nie wymaga komentarza :)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): jeszcze niedawno zależało mi na świeceniu, ale teraz to już mi to lotto.
Już od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojego gryzonia, trochę się boję, jako że przez ponad 7 lat jestem z serią Razer Lachesis. Jak na mój chwyt myszkę mam nadzwyczaj dużą, także skoro gram na fingertip to myszkę chciałbym nieco zmniejszyć by w pełni dostosować ją do mojego chwytu. Wstępnie wybrałem dwa modele od Zowie: ZA13 oraz EC2-a. I w tym momencie mam największy dylemat, która? Jedna jest symetryczna, druga już nie. Dotychczas cały czas korzystam z symetrycznej.
W recenzji na tej stronie wywnioskowałem że ZA13 to bardzo udany model, w którym poprawiono mankamenty w poprzednich gryzoniach od zowie(oprócz scrolla), a mimo to wciąż się waham ZA13 czy EC2-a.

Bardzo dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
#2
Tutaj możesz przesadzić w drugą stronę, bo lachesis przez swój dziwaczny kształt i sporą wagę wydaje się w ręce większa, niż jest w rzeczywistości, więc za13 i ec2-a mogą być z drugiej strony za małe. Przy takiej dłoni zowie ZA12 nie powinna być za duża pod fingertipa (te 5 mm różnicy długości między lachesis a za12 to i tak spora różnica), w przypadku wyboru między ec-a 1 lub 2, co najwyżej mógłbyś znaleźć i przymierzyć razera deathaddera w jakimś stacjonarnym sklepie (typu saturn), ma on podobny rozmiar i kształt co ec1-a.
Odpowiedz
#3
Dzięki za zainteresowanie! No właśnie myślałem aby nie popaść z jednej skrajności w drugą. Teraz jeszcze grając zwróciłem uwagę, że opieram rownież niewielka część dłoni na myszce, jednak większość jest uniesiona. Taki finger-palm. Czyli jak dobrze rozumiem radzisz by w Zowie celować raczej w EC1-a lub ZA12 i ponadto dodaktowo rozważyć deathaddera chrome? Czy chroma tylko by sprawdzić czy kształt mi pasuje?
Odpowiedz
#4
Ja bym celował w za12 bo ona to taki finger palm a za11 i ec1-a bedzie typowo palmowa

A moze mionix avior 7000? Ona nadaje sie do wszystkich chwytów imo. Bardzo fajna myszka za ok. 260 w komputroniku
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem kupowanie deathaddera zamiast EC-a ma sens jedynie wtedy, gdy bezwzględnie potrzebujesz innych wartości dpi, niż oferuje zowie (deathadder posiada skok co 50 dpi, zowie ma tylko 400/800/1600/3200), lub potrzebujesz szybszych przełączników do zawodowej gry typu RTS czy MOBA. Kształt i materiał wierzchni jest na plus dla zowie. Sensory, po odinstalowaniu sterowników razera znacznie pogarszających jego pracę, są uznawane za równie dobre. Zasadniczo myszy zowie, w przeciwieństwie do razerów są mało awaryjne, do tego razer kosmicznie wywindował cenę deathaddera w ostatnim czasie.
Co do chwytu EC-a pasuje równie dobrze pod palmgripa przy mniejszej dłoni i pod fingertipa przy większej.
Seria ZA, podobnie jak lachesis posiada szczyt grzbietu umiejscowiony bardziej z tyłu, co na pewno pozwoli ci szybciej się przyzwyczaić do nowej myszy, niż w przypadku całkowicie odmiennej konstrukcji jak ec-a i właśnie ze względu na podobieństwo kształtu celowałbym raczej w zowie ZA.
Odpowiedz
#6
Wlasnie z powodu awaryjności postanowiłem odrzucić Razera. Zowie ma na szczęście dpi rzędu 800, także jest w moim zasięgu.
Czyli ze względu na zbyt długą różnice długością miedzy ec1 a ec2 lepiej rozważyć właśnie ZA12, który od Lachesisa będzie nieco mniejszy, ale tez nie aż tak, a dodatkowo ma podobne wybrzuszenie na grzbiecie. W tym momencie jestem juz bliżej niż dalej wyboru mojego gryzonia:) A jak z proponowanym aviorem 7000? Czy rzeczywiście jest na tyle uniwersalna by trzymać ją finger-palmem? Bo przeglądam internety i widzę głownie palm lub claw.
Odpowiedz
#7
Cytat:Czyli ze względu na zbyt długą różnice długością miedzy ec1 a ec2 lepiej rozważyć właśnie ZA12
nie chodzi o długość, ale różnicę w kształcie, na długość ec1-a powinna być w sam raz pod fingertipa, i właśnie ze względu na kształt sugerowałbym ZA12.
Odpowiedz
#8
Wybierz za12 powinna byc podobna kształtem dodatkowo mniejsza i znacznie lzejsza :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Wszystko rozumiem :) a jeżeli mielibyście polecić coś w podobnym stylu, jednak z możliwością konfiguracji bocznych przycisków, to czy mógł by być to avior 7000 ?
Odpowiedz
#10
ja mam przy praktycznie takie samej dłoni Zowie ZA11 i nie jest typowo palmowa dla mnie ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
8 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.