• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 400-500zł
#1
Hejo, 
  • jaką obecnie myszkę używasz: SS Rival 100
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1250
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska w CS2 jak i większości gra to jakieś 1,4 bądź max do 3.
  • czułość w Windows: 10
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Nie widziałem
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Około 21cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Tibia, CS2, LOL i signle
  • jaką masz obecnie podkładkę: Niestety nie jestem w stanie stwierdzić co do za podkładka dokładnie ale gumowo-materiałowa
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Chciałbym używać więcej niż 1 przycisku bocznego najlepiej jakby były 2/3 aktualnie posiadam dwa ale przy wygodnym chwycie mój kciuk nie sięga przycisku który znajduje się bliżej kabla.
  • twój budżet: 400-500zł
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip v2 Chyba chodź to jest dziwne przedstawię na obrazie gdzie moja ręka styka z myszką 
    https://yourimageshare.com/ib/TxB95k8zVa
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+3
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 13,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Wydaje mi się że jest najbardziej naturalny i nie potrzeba tego lecz jeśli nic nie będzie pasowało to trzeba będzie ale bardziej w Palm/Finger bo Claw w ogóle mi nie podchodzi. Chociaż w tym momencie jak dłużej grywam w csa zwłaszcza na AIM mapie pod rozgrzewkę zaczynam odczuwać ból w nadgarstku.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Jeśli zmieści mi się ruch myszy na przestrzeni 24CM to tak.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Nie łapie wszystkich klawiszy bocznych i dosyć stara jest wydaje mi się że technologia już poszła bardziej do przodu.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Najlepiej chociaż jeśli trzeba będzie ściągać ze stanów czy z chin to trudno damy radę :D 
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Fajnie jakby miała podświetlenie RGB podoba mi się to w mojej aktualnie, oraz może wygodniejsza była by profilowa. Najbardziej co bym chciał aby była wireless aby przy komputerze móc grać na kablu a w randomowym momencie ją zabrać ze sobą obok odpinając ją.


EDIT:

Dzisiaj odwiedziłem parę sklepów i problem polega na tym ze większość myszek posiada duży tył jest długi i niski co przy moim chwycie przekszadza bardzo dobrze za to leżała mi mysz logitech mx master 3s typowo biurowa profilowana.
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, ze powinna przypasować Ci ROCCAT Kone Pro Air, która powinna spełnić wszystko co oczekujesz...ale..... takie moje przeczucie podpowiada mi, że powinieneś poświęcić światełka i dać szansę po prostu większej myszce z tych bardziej bułkowatych bo jednak nie grasz tylko w single..., jako, że masz duży budżet i do Twojego chwytu używasz zdecydowanie za małej myszki obecnie to imo w pierwszej kolejności powinieneś spróbować Logitecha G Pro X. Rival 100 był z tych mocno fingertipowych, a to co pokazałeś oznacza, ze Twoja dłoń domaga się podparcie pod śródręczem i imo te takjie bardziej obłe myszki powinno lepiej CI przypasować niż te takie ścięte. martwi mnie jednak to co piszesz o bólu nadgarstka bo to oznacza, ze albo za bardzo ściskasz dłon bo myszka jest za mała albo masz problem z symetrykami i potrzebujesz delikatnie skręcić dłoń czyli potrzebujesz profilowaną bardziej i wtedy Glorious Model D (którakolwiek wersja). Niestety nie wiem która będzie trafniejszym wyborem, najlepiej jakbyś wziął te dwie i odesłał jedną bo po pierwszych 5 minutahc mając porównanie będziesz wiedział która lepiej leży.

Roccat Kona Pro Air raczej bym polecił tylko jakbyś grał w single ta myszka ma po prostu mało przyjemne przyciski i tak mało e sportowa w użytkowaniu, niby wszystko ok, ale coś nie do końca leży. Myślę, że albo G Pro X albo Model D mogą CI lepiej siąść.

Ból w nadgarstku może też wynikać ze złej pozycji przy komputerze, jak masz zwisający łokieć bez podparcia albo łokieć jest w powietrzu... . Myszki typu mx master 3s przy takim na szybko sprawdzaniu wydają się mega wygodne, ale jakbyś zaczął na niej grać to po chwili byś zobaczył, że wcale tak super nie jest. Do gry w single sięnadają ale do wszystkiego co wymaga bardziej dynamicznych ruchów to już miałbyś wrażenie że takim klocem poruszasz.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Hej,

Dzięki twoim radom zwróciłem uwagę na parę rzeczy, a mianowicie:

Tak łokieć jest w powietrzu lecz ból odczuwam tylko podczas intensywnego aim treningu i po paru "testach" stwierdzam że jest to wina zbyt mocnego ściskania myszki. Więc decyzja będzie o wzięciu bardziej obłej i większej myszy. Chociaż podczas trzymania Logitecha G502 HERO który jest aktualnie zachwalany, ta mysz była dla mnie zbyt duża więc raczej będę celował w coś 125-127mm maxymalnie. Ostatecznie pozostanie mi zwracać i próbować :)
Też zauważyłem, że mocniej lub mniej profilowane myszki odpowiadają mi bardziej więc będę szukał czegoś w ten deseń zaś jeśli chodzi o wireless jako że w temacie klawiatury poza endorfy nie ma nic sensownego mysz tez nie będzie wireless.

Pomyślę bardzo nad combo Glorious'owym tj Model D + GMMK TKL jako klawiatura lub coś z DM. Lecz dosyć obawiam się myszki aero( z dziurami) ponieważ nie wiem czy nie będzie za lekka i będzie latać mi nad biurkiem bo zdarza mi się łapać myszkę dosyć mocno jak jest dynamiczniejsza rozgrywka. Może to kwestia przyzwyczajenia.

Tak czy siak dziękuję bardzo za aktywność w obydwóch tematach Pana rady badzo mi pomogły i rozjaśniły temat. Możliwe że obniżę budżet i skupię się najpierw na próbowaniu a w późniejszym czasie na wskoczeniu na wyższa półkę jakościową.

Wesołych Świąt jeszcze raz :)
Odpowiedz
#4
Ups zjebałem w opisie.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 13,5cm
Tutaj jest do zgięcia z kciukiem w lini prostej do nadgarstka jest 19cm a szerokość dłoni to 11cm. Ciekawe że nie zauważyłem.

Dobra czas zamawiać i testować myszki :)
Odpowiedz
#5
Powodzenia ;D

imo zdecydowanie musisz parę modeli potestować, bo ewidentnie nie należysz do tych co się mogą zaadoptować do dowolnego kształtu ;)

ps. spróbuj oprzeć ten łokieć, albo chociaż część przedramienia. Z każdym rokiem będzie to procentować, nie tylko ręka ale to pogłębia również bóle barku i kręgosłupa.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.