• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano
#11
Poniekąd jest to solucja - mikro-przełączniki optyczne, wykorzystują bratni mechanizm do generowania kliku, jednak jego faktyczna aktywacja, odbywa się drogą bezkontaktową.
Novum, to brak przedstawionego uprzednio "debouce'a" klasycznych mikro-przełączników, by zapobiec przypadkowym kliknięciom podczas upuszczania, zaaplikowano opóźnienie, które resetuje się wyłącznie po naciśnięciu jednego z przycisków głównych - każdorazowo po podniesieniu myszy, pierwsza aktywacja mikro-przełącznika jest opóźniona o ~10ms.

Poprzedzający wątek:
"Zastosowany enkoder w Razerze, to Kailh "Black core" - nieprzyjemnie chrobocze, a zastosowany pod nim mikro-przełącznik Tactile, zawsze jest niewiadomej żywotności - tutaj już zdecydowanie lepiej wypadają chińczyki, dziwaczny wybór Razera w myszy takiej klasy, ale zarzuty pod względem doboru komponentów możesz mieć do każdej ich myszy."

W testach TPU, egzemplarz Viper Mini objuczony był wadą - "sensor lens rattle", którą spowodowała luźna soczewka, potrząsając myszą autor wywołał ruch kursora.
Drugi egzemplarz pozbawiony był skazy.

Mimo wszystko, winna zapewnić odpowiedni komfort oraz bezproblemową pracę mikro-przełączników.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#12
Z tym zastrzeżeniem że Viper Mini to niska i mała mysz. Nie wiem czy nie wymusi czystego Finger gripa.
Odpowiedz
#13
Również się tego obawiam, choć do "palmo-clawa" i takiej dłoni, może się przyjąć:
> https://bit.ly/31MbVJg - Viper, "hump"bardzo podobny do FK1.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#14
Cytat:...zaaplikowano opóźnienie, które resetuje się wyłącznie po naciśnięciu jednego z przycisków głównych - każdorazowo po podniesieniu myszy, pierwsza aktywacja mikro-przełącznika jest opóźniona o ~10ms
Pierwsza aktywacja niezależnie od czasu po podniesieniu myszy? W sensie podniosę mysz, opuszczę, będę poruszał ją bez podnoszenia i przez cały czas jest opóźnienie o 10ms większe? Można to opóźnienie zresetować prawym klawiszem dla obu, czy każdy z osobna?

Przycisku od scrolla prawie w ogóle nie używam, więc może siedzieć tam nawet i Tactile. Czy Kailh Black Core oprócz nieprzyjemnego chrobotania ma bardzo krótką żywotność? Czytałem kilka recenzji użytkowników, którzy skarżyli się na szybko padający scroll.

FreeQ, mam krótką dłoń, do tego ostatnio chwytam bardziej clawem, więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Miałem styczność z również niskim i krótkim Aviorem, już niekoniecznie niskim ZA13 oraz Castorem i na żadnej z nich nie sięgałem palcami górnej krawędzi przycisków. Teraz na Castorze na palmo-clawie palce leżą na wysokości scrolla.
Odpowiedz
#15
"W sensie podniosę mysz, opuszczę, będę poruszał ją bez podnoszenia i przez cały czas jest opóźnienie o 10ms większe?"
Najprawdopodobniej tak, Razer obwieścił, iż pracuje nad "fixem" - nie wiem czy doszedł do skutku.
Myszy z mechanicznymi mikro-przełącznikami, jak produkcje Logitecha, również posiadają dodatkowy "delay" kiedy mysz podniesiemy, lecz natychmiastowo jest on usuwany po upuszczeniu - sprawniejsze rozwiązanie.

"Czy Kailh Black Core oprócz nieprzyjemnego chrobotania ma bardzo krótką żywotność?"
Enkodery Kailha, w przeciwieństwie do przełączników, mają niewielką deklarowaną żywotność, zazwyczaj 1 milion przekręceń.
Implementowane również w myszach Corsaira, Ironclaw modelem sędziwym nie jest, lecz napotkać możesz wiele wątków dotyczących niepoprawnej pracy rolki.
Z pewnością nie są tak żywotne, jak optycznie pracujące enkodery "F-Switch" czy niektóre modele TTC.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Rocketjump ninja chyba wczoraj wrzucił filmik z Razer Deathadder V2 mini. Imho za mała do palma. Ale można obczaić. Do mnie dziś przyszła Endgame xm1 gaming, wersja poprawiona, i muszę przyznać... że to dopiero kilka godzin, ale rękę mam przylepioną do tej myszy, choć też czasami przechodzę w palm/claw. Już zdążyłem wyrównać się z moimi top wynikami, a to dopiero kilka gier. Ale to przełączniki Omromn, więc cię nie interesuje... ;)
Odpowiedz
#17
W Razer Viperze Mini wszystko wydaje się być świetne za wyjątkiem szerokości. Obawiam się, że może być za wąska i powodować dziwne skurcze, jakich doświadczyłem przy Zowie ZA13. Jednak wtedy desperacko próbowałem ją palmować, teraz jest zrelaksowany palmo-claw z naciskiem na claw, w dodatku polubiłem 1+3+1. Szerokość mojej dłoni, jeśli kciuka przyłożyć do boku śródręcza to ok. 8,8-9,1 cm.

A co powiecie o Rivalu 3? Na pewno jest szerszy. Jednak 80g, a naprawdę chciałbym posmakować lekkich myszek, tym bardziej że w Apexie czasami mam problem z trackingiem oraz z szybkimi flickami na blisko i szybko poruszających się przeciwników o małym modelu, co bardziej odczuwam na cięższym Asus Strixie niż na Mionix Castorze.

Brałbym Kone Pure Ultra z zamkniętymi oczami gdyby nie te Omrony. Najlepiej wspominam jej kształt i zawsze chciałem znaleźć coś podobnego kształtem do niej. Symetryki też lubię (np. Mionix Avior), wydają się bezpieczniejsze i chyba lepsze do clawa? Na pewno do 1+3+1.

Jeśli wrócić jeszcze do Omronów, to która z tych konstrukcji byłaby najmniej podatna na dwuklik?
  • Genesis Xenon 800 - podoba mi się kształt tej myszy, niska waga oraz niewygórowana cena.
  • Cooler Master MM710 - "kwadratowy" kształt zapewne by pasował do mojej "kwadratowej" dłoni, najniższa waga, cena niższa niż Genesis.
  • Endgame Gear XM1 - szerokość, "analog technology", co daje szybszą reakcję mikroprzełączników, ale i ponoć mniejszą podatność na dwuklik? (Lub coś innego, w każdym razie gdzieś czytałem, że w XM1 coś zastosowano, co obniża ryzyko dwukliku, choć ręki sobie nie dam obciąć). Waga niestety już większa niż poprzednie. Słyszałem, że wersja biała jest pozbawiona mankamentów, m.in. przerywającego kabla?
  • Roccat Kone Ultra - tu już wiem, że feeling Omronów jest koszmarny, jak jednak z konstrukcją i podatnością na dwuklik w porównaniu do poprzednich myszek z listy?
Odpowiedz
#18
Pytanie czy chcesz zostać przy Palmo-Claw czy przejść na czysty Claw czy Palma?

MM710 na 100% wymusi czystego Clawa, jest to mała mysz z podbitym tyłkiem :). Nie chwycisz jej inaczej :).

EndGame XM1 pod Palmo-Claw będzie bardzo dobra. Jest to strasznie niedoceniona mysz na rynku, ponieważ bardzo wiele rzeczy robi naprawdę dobrze. Oczywiście piszę tu o wersji z poprawionym kablem :).

jeżeli profilowane to możesz pomyśleć o http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../xtrfy-m4/ kształtem przypomina bardzo Rivala 310. No i jest jeszcze Glorious Model D.
Odpowiedz
#19
"Claw-grip" powoduje ugięcie kciuka i inne ułożenie dłoni, toteż szerokość jest inaczej odbierana.
Dla chwytu 1+3+1, wszystkie myszy symetryczne mogą okazać się wygodne, czego nie można powiedzieć o myszach profilowanych.
Przede wszystkim, profilowane przyciski główne, mogą być problematyczne w modelu Viper, 1+3+1 nie pozostawia wolnej przestrzeni.

"Jednak 80g, a naprawdę chciałbym posmakować lekkich myszek, tym bardziej że w Apexie czasami mam problem z trackingiem oraz z szybkimi flickami..."
Wielu topowych "aimerów" w "aim-trainerach" jak KovaaK, używa myszy ważących ~80 gramów.
Obarczałbym G-SR w takim scenariuszu, prześwietna podkładka do mało dynamicznych FPS-ów, jednak jej mozolny ślizg i niejednolitość, są wadami nieakceptowalnymi w Arena FPS-ach - psuje śledzenie oraz irytuje podczas nagminnych obrotów.

"A co powiecie o Rivalu 3?"
Ponownie, martwi miejsce na trzy paluchy.

a) Xenon 800 - naprawdę nie wiem, premierę miała niedawno, a myszy na tej licencji ODM również są relatywnie nowe.
b) MM710 - wszelakie problemy dotyczące przycisków głównych, podłoże miały w ich kiepskiej implementacji, brak podwójnych kliknięć.
c) XM1 - wciąż odnajdziesz wątki dotyczące nieprawidłowego działania mikro-przełączników, wtrącić należy iż, XM1 dla 1+3+1 to chyba najakuratniejsza mysz z wymienionych modeli.
d) Kone Pure Ultra - niemalże brak zarzutów.

Z pewnością obaw przysparzają D2FC-F-K (50M), dziurawa kontrola jakości.
D2FC-F-7N winny pracować bezproblemowo przez kilka lat, D2FC-F-K mogą wykrzaczyć się po dwóch tygodniach, jeżeli trafisz na wadliwą partię.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#20
Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc! Oraz wybaczcie, że wątek tak się długo ciągnie.

Cytat:Obarczałbym G-SR w takim scenariuszu, prześwietna podkładka do mało dynamicznych FPS-ów, jednak jej mozolny ślizg i niejednolitość, są wadami nieakceptowalnymi w Arena FPS-ach - psuje śledzenie oraz irytuje podczas nagminnych obrotów.
Albo zużyte ślizgacze w Castorze (świeże 3M w Asus Strixie dały sporo gładkości), białe teflonowe w nowej myszce powinny trochę pomóc, mam nadzieję. Problem jest taki, że ja lubię wolne podkładki, miałem dłuższy epizod z Roccat Taito XXL, większość flicków przecelowywałem (nawet na niższym sensie 70cm/360), a na hybrydowej Zowie G-TF Rough była totalna porażka - zbyt szybko, niedokładnie. Z trackingiem na G-SR mam tylko problem z bliska, gdy wroga postać jest drobna (np. taka Wraith). W pozostałych przypadkach jest w porządku. Kovaka nie mam, ale na Aiming.pro przy najwyższym poziomie trudności Horizontal Reactivity (Short Fast Strafes) udało mi się wbić top40 (lepiej niż 85% ludzi i gorzej niż 15%), więc myślę, że nie jest z tą podkładką aż tak źle, a od jakiegoś czasu podkładka nadaje się do wskoczenia pod prysznic i gąbkę, więc po odświeżeniu powinno być trochę lepiej.
Z ciekawości wrócę do Taito na jakiś czas.

W każdym razie propozycję podkładki rozważę, jeśli taka się pojawi. Zależy mi na jak najłatwiejszym zatrzymywaniu myszki przy flickach ("Grip" w Waszych recenzjach podkładek), choć ciekaw jestem, czy przy lżejszych myszkach zjawisko przecelowywania będzie mniejsze lub większe. W jednej z recenzji natknąłem się na informację, że wszystko poniżej 60-70g powoduje problemy z flickami, więc pewnie można i przesadzić w drugą stronę z wagą. Genesis daje zestaw ciężarków i wymienny top, więc jest to wielki plus.

1+3+1 to wciąż świeża zmiana, najwyżej wrócę do 1+2+2. Na 1+3+1 mam wrażenie płynniejszych ruchów, choć nie wiem, czy ułożenie palców jest powodem, czy bardziej "zrelaksowany" chwyt. No i scroll jest łatwiejszy w sięgnięciu na 1+3+1, na którym od lat skaczę w grach, a w Apexie używa się slide-jumpa bardzo często w celu szybszego poruszania się po mapie (choć w Castorze scroll padł, jest luźny przy scrollowaniu na tyle, że można rozpędzić go przy jednym mocnym przesunięciu na 1s zanim się zatrzyma, nie rejestruje scrollowania, a więc skok mam zbindowany na... przycisku od zmiany DPI). Ale tak, kciuka uginam nieświadomie wręcz, więc myślę, że chcę iść bardziej w stronę clawa niż palma.

Natknąłem się na kilka recenzji, gdzie widniała informacja, że w Xenonie 800 są japońskie Omrony, a więc zgaduję, że te ze złotymi "blaszkami", a więc powinny być bardziej żywotne?

Cytat:D2FC-F-7N winny pracować bezproblemowo przez kilka lat, D2FC-F-K mogą wykrzaczyć się po dwóch tygodniach, jeżeli trafisz na wadliwą partię.
Najzabawniejsze jest to, że w moim wieeeloletnim Castorze, D2FC-F-7N postanowiły się nawrócić i przestać klikać podwójnie. Nie wiem, czy zmiana chwytu to spowodowała poprzez klikanie przycisku trochę niżej i bardziej samą opuszką niż całym palcem przez kilka dni, czy po prostu czysty przypadek.
Szkoda, że producenci myszek z Omronami nie dają możliwości zmiany mikroprzełączników bez potrzeby lutowania (chyba widziałem takie rozwiązanie w którejś myszce, choć mogę się mylić).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.