• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
(12-28-2019, 04:01 AM)DyndaS napisał(a):
(12-26-2019, 05:08 PM)fliperpl napisał(a): Zwracam jutro Vipera :D 

No ale którego tego vipera miałeś dokładnie?


na kabelku.

Swoją drogą - strasznie się przejmuje myszkami a nie zwracam uwagę na podkładki.. Zauważyłem, że większość "gładkich" podkładek pokroju corsair MM350, savio, SS QCK+ C9 itd mają dziwny feeling gdzie nie do końca jestem w stanie mieć wystarczającą kontrolę nad myszką. Taka Logitech G640 lub Natec Carbon 500 XL (według mnie) o wiele lepiej reaguje ze stockowymi ślizgaczami w myszkach..

Po chwili testów na ten moment wracam do Kone Pure z hyperglidesami i natec carbon 500xl. Wydaje się być najlepszym wyborem pod kątem CSGO. Jakoś po chwili grania pamięć mięśniowa działa jak powinna, gdzie wcześniej gralem na mm350 lub qck+ to czułem jakiś "mułowaty" feeling. I teraz zostawiam ten zestaw na dłużej, nie kombinując z nowymi myszkami.
Odpowiedz
Sprawdź bezprzewodowego ultra i daj znać.

Jak masz coś nowego, to jednak potrzeba czasu aby się przestawić i aby wyrobiła się ta pamięć mięśniowa. Jednym to przychodzi szybciej, a inni potrzebują więcej czasu jak ja. Chociaż o dziwo z GPW bardzo szybko się "oswoiłem" po kone pure.

Jak jeździłem na kierownicy Logitech DFGT i przesiadłem się na dużo lepszą Thrustmaster TX w wersji z fajnym kółkiem i lepszymi pedałami. Przez pierwszy miesiąc czułem się jak jakiś noob. Dodam tylko, że jeździłem profesjonalnie jako esportowiec. Strasznie długo mi się zeszło zanim wyczułem, ale fakt faktem tutaj jeszcze dochodzi kwestia silnika FFB. No ale jednak.
Odpowiedz
(12-28-2019, 11:38 PM)DyndaS napisał(a): Sprawdź bezprzewodowego ultra i daj znać.

Jak masz coś nowego, to jednak potrzeba czasu aby się przestawić i aby wyrobiła się ta pamięć mięśniowa. Jednym to przychodzi szybciej, a inni potrzebują więcej czasu jak ja. Chociaż o dziwo z GPW bardzo szybko się "oswoiłem" po kone pure.

Jak jeździłem na kierownicy Logitech DFGT i przesiadłem się na dużo lepszą Thrustmaster TX w wersji z fajnym kółkiem i lepszymi pedałami. Przez pierwszy miesiąc czułem się jak jakiś noob. Dodam tylko, że jeździłem profesjonalnie jako esportowiec. Strasznie długo mi się zeszło zanim wyczułem, ale fakt faktem tutaj jeszcze dochodzi kwestia silnika FFB. No ale jednak.



nie sprawdzę, bo jest dla mnie za płaska. I ogólnie sądzę, że ta myszka jest bardzo overprice, wziąłem ją z ciekawości. 

W ogóle prowadzę cały czas rozmowę z corsairem na temat wysokiego LODa w M55 PRO. Na początku chcieli wymieniać sztukę (opłacili zwrot DHL), ale gdy napisałem że to jest problem sensora (znany na reddicie i innych forach) 

Odpisali, że rozpatrzą sprawę dodania kontroli LODu w oprogramowaniu i dadzą mi znać :D
Odpowiedz
Wreszcie zacząłem używać roccat sense vital force XXL kupionej kiedyś chyba za 69 zł, gdzie ona normalnie 120 i więcej.

Bardzo przyjemnie się jej używa, lecz jak trzyma się ją w łapach to sprawia wrażenie tandetnej. Materiał mocno się rozciąga przez swoją elastyczność, lecz nie czuję pod palcem aby się jakoś mi uginała.  No ale cienka stosunkowo jest.

Pasuje też ze względu na 85cm idealnie pod moją półkę pod klawiaturę i mysz, a normalnie one mają 90 cm i te bym musiał ciąć.

Chociaż drażni mnie  ta grafika na niej :D

Na początku miałem wrażenie, że kurde, coś od wilgoci z dłoni kolor zmieniło, a ona tak ma.

Często też się łapię, bo myślę, że mi coś leży na podkładce i chcę to podnieść, a to tylko grafika xD

Edit.
Spodnia warstwa powinna być zdecydowanie sztywniejsza, bo się bardzo łatwo zagina. Miękka jest.

[Obrazek: roccat-1000x612.jpg]
Odpowiedz
Irytowałem się, że mi zaczął trzeszczeć lewy przycisk w G703.

Próbowałem różnych rzeczy jak i smarowanie wielu miejsc itp. itd. Wymontowanie switcha i próby wciskania czy wyginania przycisku myszy nie powodują wtedy żadnych dźwięków czy dziwnego odczucia

Spróbowałem też wymienić switche z ciekawości na zwykłe huano blue. Niby sporo lepiej, ale dalej jak się celowo to próbuje wywołać, to czuć, że to jest. Oczywiście w stopniu nieznaczącym... gdybym o tym nie wiedział :P

Jednak nie daje mi spokoju co dokładnie to może powodować, bo czytałem, że to dosyć częsty problem. Zresztą w moim starym długo używanym kone pure też się to pojawiło i wymiana switchy nic w sumie nie dała.
Odpowiedz
plastik tak ma, że po pewnym czasie trzeszczy ;D też tak mieliśmy w kone pure
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
No w kone pure lewy przycisk tak, ale problem w tym, że rozbierałem mysz i po wyjęciu switcha tego nie było, cokolwiek bym nie próbował robić przy tym G703.

Wymiana switcha niby pomogła sporo, ale dalej jak się o tym wie, to można to wyczuć lekko. No ale już to w żaden sposób nie przeszkadza.

Tylko czemu wymiana switcha coś pomogła?

Wymieniałem switche wcześniej i wszystko było ok przez miesiąc, a potem to trzeszczenie. Przed wymianą też było ok.
Odpowiedz
Najwidoczniej, gdy nic nie oddziaływało z drugiej strony - brak przełącznika, plastik nie spotkał się z oporem.

"Tylko czemu wymiana switcha coś pomogła?"
Jakie na jakie wymieniłeś finalnie?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Miałem blue shell teraz zwykłe blue. Zmieniłem z ciekawości, a i też kombinowałem na różne sposoby jak wyeliminować te skrzypienie.
Odpowiedz
Gdyby nie tak problematyczny dostęp do mikro-przełączników, można byłoby żonglować wymiennym plastikiem, choćby z modelu "G403".
Chętnie wziąłbym również komplet ślizgów, o ile już się ich nie pozbyłeś, lecz najpierw muszę uporać się z modem G400s i G102 - Mercury nie ma możliwości personalizacji parametru LOD, a więc soczewka musi być naprawdę nisko.
Ostatnimi czasy, również korzystam z G400, już któryś raz powracam i chyba zostanę na dłużej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.