• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Rival 300, sensei 310
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows:6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 56-57cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):cs:go, LoL
  • jaką masz obecnie podkładkę: dream machines pad l
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 po lewej
  • twój budżet: ~250, jeśli warto to mogę dopłacić
  • jaki chwyt stosujesz: Palm,claw zależy od myszki
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1/2/2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: w jednej padł scroll, w drugiej prawy przycisk
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie musi
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak, nie musi mieć nic poza 3360 sensorem(lub lepszym), Nie chcę już kolejnej myszki z logiem SS zraziłem się do tej marki
    Rozglądałem się nad deathadder elite, ec2-b, g403
Odpowiedz
#2
Nad G402 się zastanawiałeś? Jeżeli Twoje palce nie przypominają serdelków, to przy tej długości dłoni może być niezły wybór.
Odpowiedz
#3
Hej.

Logitech G403
> https://bit.ly/2K3YlYV

Cooler Master MM530
> https://bit.ly/2HEaCSn

Cougar Revenger S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/

Notorycznie odraczam od wyboru Zowie.
Duńska marka przestała być wyznacznikiem i nestorem pośród sławetnych producentów, jak i w gronie konsumentów - zupełny brak innowacji.
Do niedawna byłem dysponentem wszystkich trzech prymarnych myszy serii; EC, ZA, FK, każda z nich posiadała szereg skaz, przede wszystkim "feeling" i skłonność przycisków głównych do chyżego ramolenia - po kilku latach, stawały się niesamowicie ospałe i mdłe, towarzyszyła temu również nieprawdopodobna chybotliwość.
Implementacja scrolla, do dziś pozostała niezmienna, optyczny enkoder jest wyjątkowo bulwarowy.
> https://bit.ly/2MB7wTG

Cougar Revenger S, jest świetnym surogatem Deathaddera, uplasowałbym go wyżej dla osób lubiących takie kontury, tym samym zalecam ponad wspomnianego.

G402 jest myszą naprawdę archaiczną, zastosowany sensor AM010 wymaga wspomożenia sterownikiem Logitecha, inaczej mysz nagminnie napastuje "spin-outami" podczas szybkich ruchów.
Zjawisko "Jitteru", doświadczyłem na własnej skórze, wygląda tak: https://bit.ly/31fJn8x
Scroll jest również optyczny, acz zupełnie subtelny, niestety posiada naprawdę bezpłciowe stopnie.
Na uznanie zasługują świetne przyciski główne, które są niesamowicie responsywne - znamienny przymiot myszy Logitecha.
Waga to 108 gramów bez przewodu, mysz podobnie jak G502, opiniować można jako produkt "casualowy".

"Nie chcę już kolejnej myszki z logiem SS zraziłem się do tej marki"
Ostatnie myszy Steelseries, to naprawdę udane produkty, z dobrymi komponentami.
Nigdy nie przywiązuj się do danej marki - niemalże wszystkie produkty, to manufaktura przeróżnych fabryk, tym samym myszy podobnej jakości mogą pochodzić z jednej fabryki-matki, pod witryną przeróżnych zleceniodawców, w tym Steelseries czy Logitecha.
Szczególnie cucę przed monumentalnymi udziałowcami rynku IT, jak Corsair, który absolutnie nie jest w stanie wyprodukować każdego swojego produktu - zasilacze są zazwyczaj produkcji CWT, który wykonuje PSU również dla Cooler Mastera tudzież Thermaltake, klawiatury pochodzą z fabryki iOne, która wyprodukowała model Quickfire Pro dla Cooler Mastera, czy ogromną ilość klawiatur dla Razera.
Odgórnie zalecam nabywać produkty marek, które specjalizują się w konkretnym wątku; Noctua, Beyerdynamic czy Fractal Design.

"jaki chwyt stosujesz: Palm,claw zależy od myszki"
Sprawdzić radziłbym Kone Pure Owl-Eye, zdaje się być naprawdę walną możliwością chwytu claw-grip.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
"G402 jest myszą naprawdę archaiczną, zastosowany sensor AM010 wymaga wspomożenia sterownikiem Logitecha, inaczej mysz nagminnie napastuje "spin-outami" podczas szybkich ruchów.
Zjawisko "Jitteru", doświadczyłem na własnej skórze, wygląda tak: https://bit.ly/31fJn8x"
Grałem na G402, senistivity: 40cm na obrót o 360 stopni, nigdy nie miałem żadnego spin-outa, jak ktos nie gra na bardzo niskiej czułości, nie będzie problemu. Jitter też do 1600dpi mało lub wogóle brak. Może miałeś jakiś wadliwy sensor.

Wybór myszki, to na pierwszym miejscu wybór kształtu, więc zależy co ci bardziej pasowało z dotychczasowych myszek Sensei czy Rival.
Odpowiedz
#5
Nie mogę doszukać się soczewki AM010, coby go finalnie sprawdzić, w każdym razie, zmierzam do braku opłacalności samego sensora, który na dzień dzisiejszy, nie ma racji bytu w żadnym segmencie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
(06-08-2019, 02:45 PM)XeXu napisał(a): G402 jest myszą naprawdę archaiczną, zastosowany sensor AM010 wymaga wspomożenia sterownikiem Logitecha, inaczej mysz nagminnie napastuje "spin-outami" podczas szybkich ruchów.
Zjawisko "Jitteru", doświadczyłem na własnej skórze, wygląda tak: https://bit.ly/31fJn8x
Scroll jest również optyczny, acz zupełnie subtelny, niestety posiada naprawdę bezpłciowe stopnie.
Na uznanie zasługują świetne przyciski główne, które są niesamowicie responsywne - znamienny przymiot myszy Logitecha.
Waga to 108 gramów bez przewodu, mysz podobnie jak G502, opiniować można jako produkt "casualowy".

Wprzódy trzeba się zapytać, czy stosowanie sterowników producenta byłoby problemem dla OP'a.
Jeżeli ktoś nie ma potrzeby korzystania z tej samej mychy na różnych komputerach, problem przestaje istnieć zanim się pojawił. Kilka razy korzystałem z G402 bez odpalonych sterów Logitecha, nie doświadczyłem żadnego z opisywanych przez Ciebie zjawisk. Choć przyznaję, "próba" nie była imponująco duża, być moze na jakimś etapie tego bym doświadczył.
G402, jak sam wspomniałeś, ma świetnie pracujące przyciski, sensor d... nie urywa, ale nie zawsze potrzebujemy najwyższej półki. Zwłaszcza, że w przypadku tego konkretnie produktu ograniczenie dotyczy głównie max DPI.
Z własnego doświadczenia wiem, że kluczowym aspektem wygodnego używania myszy jest jej kształt, jeżeli dobrze czuć ją w dłoni, to potencjalne niedoskonałości sensora, zwłaszcza jeżeli natury głównie teoretycznej, przestają być istotne.

Znasz moją historię - ze względu na problemy z komfortowym uchwytem zakupiłem sugerowane przez Ciebie Kone Aimo. Mycha świetna, ale gdyby nie wymagania mojej monstrualnej łapy, z rozkoszą zostałbym przy G402, którego właśnie responsywność przycisków pozostaje trudna do doścignięcia, nawet przez Roccata.
Odpowiedz
#7
Ech, no nie mogę znaleźć tej soczewki, a byłaby to sympatyczna empiria - również użytkuję DM Pada.
Dodatkowy przycisk "sniper" od zawsze był cholernie irytujący dla osób korzystających z niskiej czułości - również tego się obawiam.
Sumując wszystkie skazy, G402 nie jest godna zalecenia, na dzień dzisiejszy konkurencja jest niestety bezlitosna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Przycisk Sniper irytujący w ogóle, czy tylko w tym modelu (no i oczywiście w M65 ;) )?
Nie twierdzę, że G402 jest myszką wybitną, ale biorąc pod uwagę cenę (kupiłem na promocji za niecałe 140 PLN) i kilka niepodważalnych zalet, nie skreślałbym jej tak łatwo. Mam momenty, że tęsknie na nią zerkam, mimo, że Kone Aimo to sprzęt wybitny.
Czy te wspomniane problemy z AM010 występują wyłącznie przy braku sterowników Logitecha w systemie? Bo trudno uznać za wadę nieprawidłowe działanie przy celowym niestosowaniu się do zaleceń producenta.

Oczywiście, jeżeli OP jest twardo zdecydowany na sensor >= 3360, to naturalnie G402 w tej materii nie zaimponuje.
Odpowiedz
#9
Zdecydowana większość osób grających w gry FPS, narzeka na dodatkowy przycisk - zazwyczaj używają niskiej czułości, co prowadzi do niechcianych kliknięć.
G402 ma niestety zbyt dużą ilość substytutów, w jej kwocie pojawiają się myszy na sensorach PMW3330 oraz PMW3360, które są absolutnie fenomenalne.
"Czy te wspomniane problemy z AM010 występują wyłącznie przy braku sterowników Logitecha w systemie?"
Oczywiście "Fusion Engine" anihiluje problem związany z prędkością maksymalną, acz skaza związana z "Jitterem", zdaje się być wciąż problematyczna.

"ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 56-57cm"
To jest moje priorytetowe zmartwienie, IMHO G402, podobnie jak model G502, kierowałbym dla grona niedzielnych graczy.

Btw.
Zaleciłbym Ci również sprawdzenie G400/MX518 Legendary i poczciwego G500 - jeżeli trzymasz palec serdeczny i mały wyprostowane, są to naprawdę ergonomiczne myszy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Poczciwy G500 to dla mnie nadal niedościgniony wzór ergonomicznego gryzonia ulanego pod moją łapę. Niemniej jednak nie uznasz go chyba za lekkie urządzenie przeznaczone dla graczy nie-niedzielnych? Od G402 jest ewidentnie cięższy, nawet bez dodatkowych obciążników.

Sniper button nie musi i nie służy wyłącznie do chwilowej zmiany DPI. W zależności od gry, binduję sobie pod nim gadżet (np R6) albo push to talk (CS). Właśnie przez lata używania G500 wyrobiłem w sobie potrzebę posiadania 3 klawiszy na boku - w tej konkretnej myszce umiejscowienie trzeciego przycisku jest genialne i nie sposób go wcisnąć przypadkowo.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.