• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka o kształcie pomiędzy Roccat Kone a Mionix Castor
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Mionix Castor.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
400.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
70cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Battlefieldy, CS GO, HoTS, SC2/CoH2.

jaką masz obecnie podkładkę:
Roccat Taito 2017 XXL.

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
Główne, scrolla, bocznych minimum dwóch, jeden musi być wytrzymały, bo używany jest do mówienia na Discordzie.

twój budżet:
Max 300, choć im mniej tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palm grip.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak, byle były "podstawowe" 400, 800.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Wyższy przód, by uniknąć claw gripa. Wytrzymalszy scroll, bo padł (najpierw padł przewijak, niedawno przełącznik)

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Nie, o ile przesyłka nie jest droga.

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Jako że Mionix Castor mi się rozlatuje (aż dziwne, Mionix Avior był niezniszczalny), przymierzam się do kupna jakiejś nowej mychy.

Castor fajnie leżał w łapie, szczególnie po bokach, ale palce z przodu nieświadomie układały mi się w palmo-clawa, co mnie trochę irytowało, bo wtedy czuję "niepełną" kontrolę w grach jako 100% palmowiec. Dociskać na siłę nie lubię, bo wtedy napinam niepotrzebnie nadgarstek, co skutkuje bólem przy dłuższych sesjach.

Kiedyś miałem Roccata Kone - leżał idealnie pod tym względem (górna powierzchnia), ale nie wiem, kto wymyślił tę prawą ściankę - nie dało się ułożyć małego palca na tej kanciatej krawędzi.

Czy ktoś może polecić mychę, która ma kształt coś pomiędzy tymi dwoma? Przede wszystkim zależy mi, by przód miał trochę wyższy niż te 22mm Castora, środek dość wysoki, tak jak w Kone, tył najlepiej dość stromy, nie lubię płaskich tak jak np. w Deathadderze. No i oczywiście bez kanciatej prawej ścianki, nie wymagam już by był taki profil jak w Castorze, choć to było mega wygodne.

Łapę mam niestety małą, ale nie lubię bardzo małych, a szczególnie płaskich i wąskich.

Myślałem wstępnie nad Asus Strix Clawem, bo ma wyższy przód (choć nie tak jak w Kone), wytrzymałe boczne przyciski i można ją tanio kupić, ale nie jestem pewien, czy ta już nie będzie zbyt duża na moją dłoń.
Odpowiedz
#2
Hej.

Proces elekcji, prezentuje się naprawdę eksperymentalnie.
Rozwijając ewidencję akuratnych myszy dla Twojej dłoni, otrzymujemy:

CM MM520
> https://www.youtube.com/watch?v=kc5_CGsiPjM

CM MM S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/

"Łapę mam niestety małą, ale nie lubię bardzo małych, a szczególnie płaskich i wąskich."
Pogrzebało to wiele generycznych modeli, jak G102 tudzież DM3 Mini - jesteś zupełnie tego pewien?
Zewsząd dostępne są w sklepach, zalecam finalne podejście.
Czysto teoretycznym zamiennikiem DM3 Mini, powinien być osiągalny Rival 110 - reprezentuje pospolite grono naleśników.

Ogólna reprymenda.
Asus Strix Claw, ukazuje implementację scrolla TTC oraz przełącznik SMD Tactile - jeżeli naprawdę jesteś nadgorliwy z powodu lichych scrolli, warto być świadomym.
Przełączniki SMD implementowane są ze względu oczywistych kosztów produkcyjnych, w miejscach gdzie nie będą pełniły całodobowej warty; zmiana DPI, pooling rate etc.
Boczne przyciski natomiast, to "tylko" Omrony z trwałością deklarowaną na trzy miliony kliknięć.
TTC uchodzą za dobre enkodery, jednakże ALPS chlubi się większą estymą - nie powinien to być główny asumpt wyboru myszy, różnie odbywa się usytuowanie samego scroll wheela, toteż zalecam zdrowo podchodzić do konkretnych modeli.
Warto nadmienić, że nierzadko powód niedziałającego poprawnie enkodera, to ilość brudu, która się do niego dostała.

Personalna nota, do wyselekcjonowanych picków.
> MM520
Enkoder ALPSa, cenione tworzywo PBT, separowane przyciski, mikro-przełączniki o standardowej żywotności dla bocznych przycisków - pięć milionów kliknięć, przycisk scrolla najprawdopodobniej szacowany na trzy lub również pięć.
Ze skaz, definitywnie nijaki feeling przycisków bocznych i okrutny pre-travel, z ogólną dozą "gumowatości" - SMD Tactile.

> MM S
Cóż, konstrukcja ma wiele wad, jest to czysto budżetowa mysz, nadrabiająca skalę dezaprobaty wyłącznie kształtem.
SMD Tactile dla bocznych przycisków, enkoder TTC, no-name mikro-przełącznik pod scrollem, całokształt jakościowy, jest daleki od poczucia solidności.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hej! Dzięki wielkie za tak szczegółową odpowiedź!

Cytat:"Łapę mam niestety małą, ale nie lubię bardzo małych, a szczególnie płaskich i wąskich."
Pogrzebało to wiele generycznych modeli, jak G102 tudzież DM3 Mini - jesteś zupełnie tego pewien?
Niestety chyba tak. Jak miałem Zowie ZA13, to przekonałem się do dwóch rzeczy - niski przód powodował duży dyskomfort po kilkudziesięciu minutach gry, a jej wąskość wręcz ból utrzymujący się nawet długo po grze, który zniknął dopiero po zmianie myszki na szerszą.
Co do wypróbowania myszek w sklepie, to nic nie zastąpi jednak testu w grze, gdzie robi się charakterystyczne dla low sensowców ruchy przez kilkanaście/kilkadziesiąt minut. To tak jak z butami do biegania - teoretycznie dobrane i przymierzone mogą się pozornie wydawać, że leżą dobrze, a po sesji biegowej nagle okazuje się, że jednak nie do końca :P

Może łapę mam krótką, ale dość szeroką, kwadratową z dużym odstępem pomiędzy małym palcem a serdecznym oraz kciukiem a wskazującym. Pierwsze co się dzieje, jak kładę dłoń na myszce to to, że układa się tak, jakbym chciał złapać kulę - a więc duża szerokość myszki pomaga chwycić ją pewnie i komfortowo, pozostaje kwestia wyższego środka i nie za niskiego przodu. Gdyby nie low sens, to przerzuciłbym się na claw gripa. Palm pozwala jednak na większą kontrolę, szczególnie przy flick shotach i szybkich obrotach o 45-180°.

Przeglądając recki na Test-Gearze, Asus Strix Claw mi wpadł w oko, bo jest wyższy w środkowej części o 5mm od Castora, a tyle mniej więcej wynosi luka pomiędzy palcami, a górną powierzchnią Castora. Przód Asusa też jest trochę wyższy, a większą szerokością też bym nie pogardził :P

Obawiam się, że CM MM520 odpada ze względu na to, że jest bardzo niska. Prędzej CM MM S, choć jest niższa i węższa niż Castor, więc dalej jestem najbardziej przekonany do Asus Strix Clawa. Dodatkowo niska cena pozwala przymknąć oczy na ew. awarie przycisków.

Dzięki mimo wszystko za pomoc. Przy okazji - podoba mi się Twój sposób pisania i bogaty zasób słownictwa :P
Odpowiedz
#4
Imo do twojego opisu pasowałaby myszka Gloriousa bazująca na kształcie finalmouse scream1/ultralight/air - szeroka, nie za niska i nie Deathadder: https://www.pcgamingrace.com/blogs/news/welcome-model-o
https://www.pcgamingrace.com/blogs/news/odin-is-coming
ma być dostępna w tym kwartale, więc jeszcze najwyżej miesiąc do jej wydania.
Z dostępnych może SS Sensei 310 by ci przypasował, jest szersza i ma wyższy przód niż oryginalna Sensei czy DM1.
Odpowiedz
#5
Dzięki wszystkim za pomoc.

Zdecydowałem się jednak na Asus Strix Clawa i pierwsze wrażenia są fenomenalne - w końcu łapa od razu się układa na myszce bez żadnych luk i dociskania dłoni do myszki. Te kilka mm różnicy w wysokości jednak zrobiło robotę, a że mysz jest jeszcze szersza niż Castor, to daje jeszcze pewniejszy chwyt. Na tyle pewny, że mając w miarę luźno palce mogę spokojnie oderwać mysz od podkładki. Prawa boczna ścianka wyprofilowana jak w Castorze, więc w sumie wszystko to co uwielbiałem w myszce od Mionixa jest + lepsze wymiary.

Tym bardziej, że myszkę można dorwać za 99zł na Allegro, to aż szkoda było nie kupić.

Zobaczymy, jak z trwałością, ale za taką cenę mogę wybaczyć ew. awaryjność.

Jak coś więcej potestuję, szczególnie w FPSach, to napiszę opinię w wątku o tej myszce :)
Odpowiedz
#6
Brzmi świetnie.
(02-28-2019, 03:49 PM)Zares napisał(a): Zobaczymy, jak z trwałością, ale za taką cenę mogę wybaczyć ew. awaryjność.
Obawiam się tego najbardziej, dotkliwy szkopuł.
Gdyby coś przestało funkcjonować poprawnie, skorni jesteśmy pomóc;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Z wad po pierwszym dniu co zauważyłem:
  • Twardy, sztywny kabel, który u wylotu myszki powinien być nachylony ku górze (choć na zdjęciach recki z Test Gear też tak nie jest) - to już tam nic, kablem od Castora szurałem po podkładce, ale ten od Asusa jest sztywniejszy i raz, że u wylotu myszki non stop zgina się w lewo, dwa ogólnie krępuje ruchy i "blokada" w postaci portfela na końcu biurka tu nie pomaga, bo kabel nie ma jak swobodnie się zginać, tak jak to robił ten od Mionixa. Znowu będzie kombinowanie z przyklejaniem kabla... a przy low sensie to ciężko to sensownie ustawić, bo ruchy myszką są przecież duże i szybkie.
  • Ślizgacze - po wyjęciu myszki z pudełka tylne ślizgacze były prawie w całości odklejone, ale to też szczegół. Gorsze jest to, że są takie małe, a ich ślizg, moim zdaniem, nie należy do najlepszych (co ciekawe w recce 5/5) - mam wrażenie, że ciężko wystartować, szczególnie przy małych ruchach, a mały nacisk, choćby wciśnięty przycisk powoduje, że ruch nie jest... płynny. Coś czuję, że w FPSach będzie totalna porażka :P
    W pudełku były jeszcze zapasowe ślizgacze, firmy 3M - ciekaw jestem, czy fabryczne to te same.
    Kształt tych ślizgaczy jest tak wymyślny, że przy kupnie jakichś lepszych ślizgaczy będzie problem z dopasowaniem. Chyba że bawić się w wycinanie - ktoś się orientuje, jak zaokrąglić potem po wycięciu ostre krawędzie?
  • Przycisk pod scrollem jest... okropny, ulega pod większym oporem, ma dziwny dźwięk, aż strach go wciskać, bo mam wrażenie, że się zaraz popsuje :D
  • Górna powierzchnia myszki strasznie się brudzi, zostają smugi nawet zaraz po umyciu rąk.

(02-28-2019, 03:56 PM)XeXu napisał(a): Gdyby coś przestało funkcjonować poprawnie, skorni jesteśmy pomóc;)
Super, dzięki :)
Odpowiedz
#8
(03-01-2019, 01:10 PM)Zares napisał(a): Z wad po pierwszym dniu co zauważyłem:
  • Ślizgacze - po wyjęciu myszki z pudełka tylne ślizgacze były prawie w całości odklejone, ale to też szczegół. Gorsze jest to, że są takie małe, a ich ślizg, moim zdaniem, nie należy do najlepszych (co ciekawe w recce 5/5) - mam wrażenie, że ciężko wystartować, szczególnie przy małych ruchach, a mały nacisk, choćby wciśnięty przycisk powoduje, że ruch nie jest... płynny. [...] Coś czuję, że w FPSach będzie totalna porażka :P
  • Przycisk pod scrollem jest... okropny, ulega pod większym oporem, ma dziwny dźwięk, aż strach go wciskać, bo mam wrażenie, że się zaraz popsuje :D

Daj im kilka dni, wszelakie skazy fabrykacji, jak nierówne krawędzie czy niekonsystentna powierzchnia, poddawane są pierwszemu epizodowi użytkowania, wtenczas wiele z nich mrzeje.
Przełącznik pod scrollem jak napomknąłem wcześniej, to SMD Tactile - mają wiele twarzy, ale każda z nich to niezbyt przyjemna empiria:P
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.