• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + karta dźwiękowa za 800 zł+
#1
jakie obecnie używasz? Logitech G633
czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie
- jeśli tak – to jakiej? -
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Planuje kupić Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
--- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) -
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Chciałbym dużo słyszeć w grach (CSGO, Rainbow 6) oraz żeby muzyka była na dobrym poziomie
jakiej muzyki głównie słuchasz? Głównie elektroniczna
w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CSGO, Rainbow6 Siege
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 800 zł (mogę dopłacić jeśli okaże się, że są lepsze słuchawki, DAC itd)
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte (gram w otoczeniu gdzie ciągle coś się dzieje)
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Raczej większą
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Waga i słaba (jak dla mnie) jakość muzyki
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Myślałem nad kupnem Audio-Technica ATH-M50x + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, zastanawiam się czy znajdę coś lepszego.
Odpowiedz
#2
ATH M50X nie mają w ogóle sceny. To takie Cloudy I w wyższej jakości. Do CS i R6 fajnie będą pasować ATH MSR7 świetnie wychwytują ciche dźwięki. Scena na poziomie ISK HD9999 ale lepiej poukladana. Dodatkowo ich cechą jest ich compaktowosc. Poczytaj na audiofanatyku o nich. Inna opcja to AKG K550MKII bardzo przestrzenne jak na zamknięte z świetną separacją.

Chociaż do samego CS wydaje mi się że wystarczy w 100% właśnie ISK HD9999. Nie wiem jak z R6 bo nie grałem, ale słyszałem że nawet się przyłożyli do dźwięku.
Odpowiedz
#3
A coś na temat tych: Beyerdynamic Custom Game, Sennheiser G4ME ONE, Beyerdynamic DT 990 Pro, Audio-Technica ATH-ADG1x? Szczerze mówiąc nigdy nie słuchałem/grałem w otwartych/pół otwartych więc mogę spróbować, bo z tego co wiem otwarte będą najlepsze do FPSów.
Odpowiedz
#4
Zależy od FPS'a. W Arma czy Battlefield różnica może być odczuwalna, nie tyle co w kwestii orientacji przeciwnika i nasłuchiwania kroków(czyli szeroko rozumiane pozycjonowanie) ale zlewania się dźwięków na mniejszej scenie(czyli trochę bardziej klaustrofobia). Jako że grasz w CS'a i R6 raczej ci to nie grozi :). Ewentualnie możesz spróbować pół-otwarte AKG K240 Studio. Do gier są świetne. OGÓLNIE z mojego doświadczenia wynika że najlepiej sprawdzają się słuchawki o rozsądnej scenie(nie za dużej nie za małej) grające w stronę jasności(analityczności). Co nie zmienia faktu że różnice między słuchawkami grającymi jasno a np równo w grach są tak minimalne, że albo ich nie usłyszysz albo różnica będzie na tyle mała że obojętna :). No i każde słuchawki mają dobre i złe strony :). Uwierz mi że nie ma co szukać tych jedynych do gier bo takich nie ma :). Nie można zapominać że wiele też zależy od samej gry.
Costum Game są bardzo spoko do gier ja osobiście wole MSR7 ale każdy ma inny słuch :). Sennheisera nigdy nie słuchałem, nie lubię ich spokojnej szkoły grania :) ale opierając się na recenzjach internetowych ponoć spoko :). DT990 im wyżej Ohm tym lepsza kontrola basu takie trochę detaliczno funowe granie :) do gier bardzo spoko :), chociaż do nich bym wybrał innego DAC.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem jest AKG K550MKII, raz że łatwo się je napędza, dwa pokazują sporo detalu(w grach w zupełnie wystarczy), trzy świetna separacja, cztery sama scena jak na zamknięte jest naprawdę spoko :).

Edit: jeżeli mowa o Audio-Technica ATH-ADG1x to z ATH dedykowanym graczom słuchałem tylko https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...-ath-pdg1/ i mogę w pełni zgodzić się z recenzją :).
Odpowiedz
#5
Czyli najlepszą opcją było by kupno AKG K550 MKII lub ATH-MSR7 + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition czy może jakiś inny DAC? Chyba że nie potrzeba do tych słuchawek :P
Odpowiedz
#6
MSR możliwe że pokażą(zależy od sluchu) ujawnią trochę więcej szczegółów :). AKG na bank bardziej sceniczne w osi X Y Z. Ja bym brał AKG :). Ale tak ogólnie to obojętne, naprawdę. CUBE dobry DAC i szanowany, chociaż ja preferuję DragonFly Black.

Czy DAC potrzebny? Zależy. Te słuchawki już świetnie grają z integry. Z DAC powinno być głośniej, natomiast czy usłyszysz różnice z nim w dźwięku... Jeszcze raz preferencje słuchowe :).
Odpowiedz
#7
Raczej wezmę MSR7 i Cube, w AKG nie podobają mi się okrągłe pady. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#8
Jeżeli MSR to może jednak ISK HD9999 albo AKG K240 Studio. Różnica w dźwięku z strony gier będzie minimalna a nie wiem czy warta dopłaty 500zl. No chyba że jeszcze muza i kompaktowosc się liczy :)
Odpowiedz
#9
Zależy mi na tym żeby muzyka była dobra i żebym dobrze słyszał w CS / R6, nie wiem czy nie zaczekać na MSR7B https://www.audio-technica.com/cms/headp...index.html
Odpowiedz
#10
To są czarne z niebieskimi akcentami. Mi się bardziej podobały brązowe :) i je brałem. Zastanawiam się czemu comming soon skoro są normalnie w sprzedaży :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.