• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus Xonar DG szumy
#1
Witam,

Ma problem z wymieniona w temacie kartą dźwiękową. Zdecydowałem się kupić ją jako lepsze źródło dźwięku do moich HyperX Cloud, które na integrze działały bez żadnych problemów. Po zainstalowaniu karty oraz sterowników (najnowsza wersja), podczas konfiguracji ustawień po zmianie analog out na headphones w słuchawkach pojawił się jednostajny szum, który można zniwelować obniżając głośność za pomocą potencjometru na kablu słuchawek. Gdy opcje analog out zmienię na "2 speakers" szum znika. Pojawia się również trzeszczenie i buczenie podczas używania mikrofonu jednak regulacja suwakami w odpowiedniej zakładce go zniwelowała. Moja płyta główna to MSI B75-G43, a zasilacz to Corsair VS 450W. Ktoś ma pomysł czy winna leży po stronie karty dźwiękowej czy czegoś innego ?

Z góry dziękuje za pomoc,
Odpowiedz
#2
Może jakiś problem jest z uziemieniem? Obudowa, zasilacz.. ?? Ja tak miałem jak miniwieża stała na obudowie komputera:)
Odpowiedz
#3
a usunąłeś sterowniki realteka? W Biose też zobacz czy wyłączyłeś integrę.

W takich przypadkach bez podpięcia tej karty do innego komputera ciężko ocenić co jest problemem.
Odpowiedz
#4
Uziemienie powinno być ok bo instalacja elektryczna jest nowa  jutro sprawdzę karte w drugim PC. I napiszę jak w nim pracuje.

#ad.1

Wprawdzie nie sprawdziłem karty na drugim komputerze ale zdemontowałem Xonara i zainstalowałem oraz ponownie włączyłem zintegrowaną kartę i niestety problem nie leży chyba po stronie karty, ponieważ gdy włączyłem nasłuchiwanie mikrofonu pojawiło się to samo buczenie co na Xonarze. Wprawdzie nie ma szumu w słuchawkach ale podejrzewał, że jest to związane z brakiem wzmacniacza słuchawkowego, który wzmacnia te zakłócenia.

#ad.2 
Buczenie mikrofonu jednak było spowodowane brakiem uziemienia ale nie samej instalacji co listwy zasilającej po podłączeniu komputera bezpośrednio do gniazdka buczenie mikrofonu zniknęło. W słuchawkach pozostał szum. Jeszcze miałem taką sytuację, że podczas grania w Fallout 3 wyskoczył błąd, gra wyłączyła się, a w słuchawkach pojawiło się dudnienie, które zniknęło dopiero po restarcie komputera.
Odpowiedz
#5
update
Odpowiedz
#6
Z tym ostatnim co opisałeś to wygląda jakbyś miał sterowniki realteka zainstalowane razem z asusowymi bo nie raz jak testujemy coś podobnego mieliśmy a nie chce nam się usuwać innych sterów :P. Na pewno je całkowicie usunąłeś? A czemu szumi to niestety dalej nie wiem, bez sprawdzenia na innym kompie nie będziesz wiedział.
Odpowiedz
#7
Hmmm w sumie to wyregulowałem potencjometr i tego nie słyszę, a dźwięk i tak lepszy. Co do sterowników to teraz tak po formacie miałem gdzie zainstalowałem tylko asusa ;/ Poczytam w google może coś znajdę.
Odpowiedz
#8
Za tak dobry strzał należy sie dla mnie forumowy PLUS :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.