• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Kone AIMO - 350 PLN
#1
Hey, mój gryzoń odszedł używam starej zastępczej myszki i szukam czegoś nowego. Mam zamiar złożyć cały set Roccat (mysz, podkładka, słuchawki, klawiatura).
Zacznę może od wzoru.
1. A4tech x-710FS, ale do niedawna używałem Gigabyte Aivia Krypton z pełnym obciążeniem.
2. DPI na full obecnie 2k, a wcześniej 8,2k
3. Wysoka
4. Wysoka
5. Obecna nie posiada, krypton full
6. Nie wiem, grałem głównie w RPG, sporadycznie w FPSy teraz będzie pewnie częściej
7. Witchery, Skyrimy, Fallouty, BF, CS i podobne do niego (jak crossfire)
8. Gigabyte Aivia Krypton Mat i chwalę sobie
9. tak
10. ~250zł 
11. palm/ fingero-palm nie jestem w stanie do końca ocenić
12. 1+2+2
13. prawo
14. 19 cm
15. 2cm
16. nie
17. tak
18. a4tech ma słaby sensor, jest nie do końca wygodna, krypton był mega niewygodny, ale czuły i ciężki
19. dobrze by było
20. Myślałem, nad Konem xtd bo posiada obciążniki, ale udało mi się w Płocku przymierzyć tylko Kiro i Lua. Lua troch za mała, kiro leżała fanie, ale nie podobają mi się odpinane boczki. Do całego setu chce zakupić podkładkę Alumic, którąś z klawiatur Ryos, słuchawki Kave XTD 5.1. Całość dopełni Apuri którego używam od dawna. Szczerze nie jestem fanem światełek RGB i tęczowych biurek, ale jakoś tak Roccaty mi sie spodobały i zachciałem mieć wszystko jednej firmy. Wydaje mi się również, że oprogramowanie będzie dobre.
Jak myślicie zda to egzamin do w miarę często grania i dużej ilości pisania?
Odpowiedz
#2
hmm da radę, ale imo nie warto brać wszystkiego jednej firmy.... ;/

- myszka roccata ok, KONE EMP by Ci siadł myślę, fajna, wygodna, funkcjonalna
- podkładka od roccata jak najbardziej, nie bierz alumica bo co 2 miechy będzieś ślizgacze kupował do tego nei wiem czy sensor 3360 i jego odmiany działa na niej bo na niej z kompatybilnoscią ciężko bylo ;p , weź lepiej Taito 2017 XXL i sobie położysz na niej klawkę jak już o wygląd tak dbasz :) taka mata zawsze fajnie wygląda, a sama podkładka jak zaczynasz bardziej w fpsy to docenisz ją
- klawki od roccata nie polece bo łatwo o bubla, ciągle im w sklepach zalegały i wiecznie na promocjach były te ryosy.... a wiem, że sporo zwrotów ich mieli. Lepiej weź coś bez żadnego logo na obudowie to Ci będzie pasować do Roccata, np. Cm MasterKeys Pro S lub L (zależy czy wolisz tenkeylessa czy fullsiza)
- słuchawki to weź ISK HD 9999 lub Somic V2 i lepiej na tym wyjdziesz niż na kavach jeżeli słuchasz też muzyki. Kavy tylko do CSa bym Ci polecił a ty widzę, że grasz we wszystko. W takim skyrimiem wieśku czy BFie to żal używać Kavy.
Odpowiedz
#3
Wiem, że jest to nieopłacalne, ale gdyby tak, to skoro roccat ma słabe klawiatury (ostatnio sekltr były po 250zł w x-kom szkoda, że membrana i nie można pisać na tel z PL literami) to może jakaś inna marka?
Tak ogromnej podkładki nie chcę, obawiam się, że ciężko będzie to myć. Chcę małą sztywną podkładkę z podpórką najlepiej.
Co do słuchawek to będą one do gier, do muzyki mam głośniki i inne słuchawki.
Może z innej firmy udało by się złożyć coś sensownego?
Odpowiedz
#4
z klawiatur to posłuchaj propozycji Hya czyli masterkeys'a
z myszek no to ten Kone EMP będzie odpowiedni
z podkładek to taka świeta trójca będzie legitna czyli natec m12 maxi, dm pad XL lub taito 2017 xxl ale jeśli obawiasz sie o czyszczenie to zawsze możesz ich mniejsze wersje kupić
z słuchawek nie mam co polecać bo hya dobrze napisał i nie mam jak sie z tym kłócić.
Odpowiedz
#5
No dobra przekonaliście mnie w takim razie zmiana koncepcji.
Mysz chyba najlepiej z obciążeniem bo jestem przyzwyczajony do ciężkich myszek do ok 250zł. Coś wartego uwagi z dobrym oprogramowaniem, z makrami w tej cenie możecie zaproponować? Ew poczekać na promocje jakiejś?
Podkładka zostaje, mouse bungee (Roccat Apuri) też, przydała by się tylko podpórka do podkładki. Ktoś może polecić dobrą, nie brudzącą się za szybko?
Co do podkładek szmacianek, dużych, długich nie chcę, nie pasują mi. Wolę małe sztywne podkładki.
Może nie będę zakładał nowego tematu i zapytam w takim razie również o słuchawki i klawiaturę.
Poleciliście ogólnie dobre słuchawki ISK HD 9999 lub Somic V2, ale jak z pozycjonowaniem w grach FPS? Może coś z mikrofonem? A gdyby do słuchawek dokupić coś takiego jak "Karta dźwiękowa Sharkoon Shark X-Rest 7.1 USB" ma to jakiś sens (oprócz tego, że to stojak xD )? Cena słuchawek też ok 250zł.
No i klawiaturka mechaniczna. Z mechanikiem nie miałem styczności nie wiem czy chce przełączniki red. blue. brown. Chciałbym coś rozsądnie cichego, fajnie gdyby miała porty usb (nie koniecznie), regulowane podświetlenie (nie obowiązkowe) i była programowalna. Tutaj również jeśli będzie taka "okrojona" z obudowy to możecie polecić wygodną podkładkę pod nadgarstek? Tutaj nie wiem ile, ale myślę że max 500zł, im mniej lepiej.
Odpowiedz
#6
wez myszke roccat kone emp, siądzie ci

podkładke, mala ala dosyc sztywna to https://sklep.hard-pc.pl/p8148,podkladka...-tf-x.html zowie ptfx

klawka to jak mechanik to nie moze byc cicha, nie ma takich. Pytanie czy dalej chcesz mechanika?

w isk lub somicach bedzie lepiej albo nie gorzej jak w dowolnych typowo gamingowych.... kiedys dokupisz sobie z prawdziwego zdarzenia karte (np. aim sc808, audiotrak cube black, jakis dobry xonar), nie bierz zadnyc hwynalazkó jak ten sharkoon 7.1 pod zadnym pozorem! Zobacz nasz przyklejony post - http://www.test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=1694
Odpowiedz
#7
Który Xonar?
Tak chcę mechanika.
Podjadę do MM i zobaczę czy mają ISK lub Somici wezmę bardziej pasujące, nie będzie miało znaczenia które?
Odpowiedz
#8
mógłbyś spróbować nowego xonar AE podobno udany

no to wez corsair k70 - https://www.x-kom.pl/p/321264-klawiatura...d-led.html

nie maja w media tych słuchawek, jezeli do muzyki tez chcesz to wex somic, jezeli w 90% gry to wez isk
Odpowiedz
#9
Dobra to tak z grubsza już wiem co kupić. Ewentualnie jeszcze jakieś propozycje co do klawiaturki i karty?

@edit
Czy ew mogę poszukać zamiast EMP wersji XTD? Posiada dodatkowe obciążenie co nie ukrywam, może być fajne bo lubię czuć mychę w dłoni (Krypton był zawsze wypchany na maxa).
Odpowiedz
#10
Niestety, ale w XTD siedzi laser.
Wersja XTD Optical jest niedostępna, a jak jest, to cena przekracza prawie dwa razy kwotę którą trzeba zapłacić za EMPa - limitowana edycja.
Nie mówię, że A9800 to coś złego, szczególnie przy takim DPI, jednakże w dzisiejszych czasach XTD jest cholernie nieopłacalny.
Nie wiem dlaczego te Roccaty trzymają tak cenę, podstawowa wersja XTD to technicznie nic specjalnego.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.