• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze słuchawki do CS:GO - HRTF on/off? Roccat Kave XTD 5.1 Analog?
#11
Przecież dźwięk stereo też oddaje przestrzeń, więc jak nie działa? :D A dźwięk dociera do nas tylko z prawej i lewej strony, tak samo jak w tych 5.1, więc nie ma takiej siły żeby była jakakolwiek różnica :D Jedynie może być w sceniczności i pozycjonowaniu dźwięku, ale jak weźmiemy słuchawki stereo z taką sama sceną i z takim samym poziomem pozycjonowania dźwięku to przecież będzie to samo mimo że stereo vs 5.1.

Zwykły test z youtube typu barbershop, film 10letni na słuchawkach stereo, a przecież normalnie słyszysz przestrzenność dźwięku stereofonicznego ;p
https://youtu.be/IUDTlvagjJA

Dźwięk 5.1 itp jest raczej do oglądania filmów i to wtedy kiedy jest to na prawdę dźwięk 5.1, czyli masz ustawione przetworniki w odpowiedni sposób w pomieszczeniu, bo to właśnie to ustawienie jest kluczowe, a nie sama ilość przetworników (też ważna, ale bez odpowiedniego ustawienia nie będzie to 5.1) ;d
Odpowiedz
#12
...
"głośniczki" z których składają się Kavy są ustawione pod kątem jak się nie mylę 12', co sprawia, że dźwięk jest odbierany przez ludzkie ucho inaczej. Zamiast 1 całego przetwornika masz 3 mniejsze, z którego każdy potrafi grać niezależnie od siebie.
Słuchawki określają w danym momencie skąd dobiegają powiedzmy strzały względem naszej pozycji i "rozkazują" głośniczkowi nr3 odwzorowanie dźwięku. Potem nagle odwracasz się w tą stronę i wtedy włączają się równomiernie pozostałe. Kumasz trochę?
Nie wiem jak to najlepiej wytłumaczyć, ale w każdym razie sprowadza się to do jednego - dźwięk 5.1/7.1 na stereo to szajs, tutaj jest on odbierany inaczej i się sprawdza, czuje się takie "kino domowe" tyle, że centralnie kolo swoich uszów.
Odpowiedz
#13
Wiem o co chodzi, ale sam układ muszli jest przecież taki, że fale akustyczne idą do ucha tym jakby "kanałem" jaki tworzy im muszla normalnie, jak w każdych słuchawkach ;P
Nie mówię że jest gorzej niż na słuchawkach stereo, ale też wątpię że lepiej. Wydaje mi się że to zwykły efekt placebo.

Co do samego ustawiania stereo na takich słuchawkach 5.1 to na pewno jest różnica, ale mi nie o to chodzi :D
Odpowiedz
#14
i tu i tu słychasz przestrzenność, ale np. w tych kavach słychać jak gra to z różnych głośniczków, dzięki temu od razu masz informację czy coś jest za tobą czy przed tobą, nie ma tego momentu zastanowienia w wielu sytuacjach, które nie są oczywiste. Coś jakby twój mózg szybciej przetwarzał dzięki takiemu zabiegowi skąd dobiega dzwięk ;p. Są ludzie o słabej percepcji dzwiękowej (bo to i u nas widzimy przy różnych testach słuchawek), którzy co byś im nie dał to słabo ogarniają kierunkowość, tyczy się to tak samo dźwięków słyszalnych w realu. Swego rodzaju jest to dosyć niesamowite jak potrafimy się pod tym względem różnić.
Ja osobiście w CS w porównaniu do wielu doskonałych słuchawek, które są zachwalane do CS (np. AKG Q701) wybieram Kavy, bo zwyczajnie lepiej mi się tam wszystko słyszy skąd dobiega dzwięk. Także jak widzisz w moim przypadku mam z czym porównywać i słyszę różnicę. Wielu kolegów ma podobnie, ale jak mówię są też osoby wśród nas, które kompletnie nie słyszą różnicy.

Dlatego recenzje słuchawek potrafią być tak różne, bo co recenzent może inaczej odbierać dźwięki. m.in. nie lubię dlatego pisać recenzji słuchawek bo mam później 5 różnych zdań na ten sam temat i ciężko mi to jakoś sensownie ująć i ujednolicić ;)
Odpowiedz
#15
No każdy inaczej słyszy, to wiadomo i się zgodzę, ale i tak trzymam się swojej wersji, że te trzy przetworniki w tej odległości od siebie i od ucha, zamknięte w jednej muszli dają i tak dźwięk niemalże tak samo jak zwykłe słuchawki stereo. Dodatkowo stereo też przecież daje dźwięk przestrzenny i to w słuchawkach z dużą sceną nawet bardzo przestrzenny, więc no :D Ale nie miałem w sumie tych Roccatów na głowie więc mogę się mylić.
Odpowiedz
#16
Witam,

odkopię temat.
Jest ktoś jeszcze użytkujący Roccat Kave'y wraz z CS:GO? Mam od paru tygodni problem z dzwiękiem w grze i wydaje mi się, że jest to spowodowane updateami gry.  Ktoś doświadczył tego uczucia?
Odpowiedz
#17
prawdę mówiąc to nigdy ich nie miałem :p
jeśli w patch notes'ach jest wzmianka o tym, że zrobili coś z systemem dźwięku to być może to wina tego
w przeciwnym razie to dziwna sprawa
jakie zmiany dokładnie zauważyłeś?
Odpowiedz
#18
Nie slysze do konca poprawnie pozycjonowania. Bardzo czesto wystepuja zawahania skad dokladnie dobiegl dzwiek. Wczesniej nie bylo w ogole z tym problemow, a wszystkie ustawienia sa teoretycznie takie same.
Odpowiedz
#19
A próbowałeś zmieniać ustawienia na HRTF czy te całe 5.1?
Odpowiedz
#20
Zmieniałem ustawienia z 5.1 Surround Sound na Stereo Headphones ale dźwięk wydaje się dziwny, gdzieś wyczytałem, że zmiana tych słuchawek na tryb stereo daje słabe efekty. Tak samo próbowałem z opcja Advanced 3D Audio Processing, ale lepszy efekt jest przy tej opcji wyłączonej.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.