• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor
#11
nie wiem jaki tam panel siedzi :) ale, 244Hz mają przekątną 24,5". Ten tutaj też ma taką przekątną. Do niedawna nie było ŻADNEGO innego ekranu 24,5" FullHD TN niż 244Hz. Po jakimś czasie od premiery 244Hz pojawiły się 144Hz z tą sama przekątną. Moim zdaniem pewnie ekran nie wyrabiał się w natywnym odświeżaniu 244Hz więc sprzedają je po okrojeniu do 144Hz :)

Wydaje mi się, że jak się poszczęści to okolice 200Hz mogą wyjść. O ile nie został ekran zbyt skutecznie zablokowany.
Odpowiedz
#12
(10-31-2017, 05:43 PM)plagocki napisał(a):
(10-31-2017, 05:30 PM)minciu napisał(a): Jest szansa na dobre podkręcanie ekranu, bo to chyba odpady z 244Hz :) 
Według specyfikacji panel obsługuje 244Hz - został chyba software'owo wykastrowany.

Za tę cenę zdecydowanie bierz tego Samsunga.

Gratis QuantumDot :D
Odpowiedz
#13
o ja pierdziele dzięki ;D
kosztuje on 999 zł
słuchawki to nie jest jakaś rewelka, ale są za darmo. Normalna cena jest ostro przesadzona (500 zł?!)
ten kod samsung-15 wygasł, można teraz go kupić tylko za 999 zł + słuchawki for free
I tak warto brac nie?
Odpowiedz
#14
(10-31-2017, 05:36 PM)minciu napisał(a):
(10-31-2017, 01:57 PM)Czyszczu napisał(a): wyjaśnisz mi czym różni się ten BenQ od tego LG?
Używek nie chcę :/

Lepsze kolory o opcje ustawień to RAZ.
Dwa to tryb Ultra Low Motion Blurr. Znacząco redukujący smużenie. Tak zwany CRT Style.

FreeSync też na plus jak kiedyś kupisz coś od AMD.

ULMB nie ma w tym BenQ, jest zwykły MBR, z tym że w XL2411 MBR dodaje spory input lag. Motion 240 jaki jest w LG daje 3-5ms inputlaga, a działa tak samo. Jeśli komuś na tym zależy to na pewno nie xl2411, ja w lg nie korzystam, bo tego typu redukcje ruchu są na podstawie blacklight strobing przez co ekran jest delikatnie ciemniejszy, a przyzwyczajony jestem do jasności. LG po ustawieniu 100% jasności świeci bardzo jasno (raczej grać tak ciężko), ale po włączeniu 100% jasności i motion blura jest nadal moim zdaniem zbyt ciemno ;p
No i dodatkowo kolory LG są bardzo ładne, nie widziałem benq na żywo, ale z tego co czytałem i widziałem na yt to są dość bardzo wyprane. Płacąc prawie tyle samo za te monitory to zakup xl2411 mija się kompletnie z celem i nie wiem jakim cudem te monitory schodzą ;p

W samsungu ciekawe jest tylko to że jest zakrzywiony, ale po co zakrzywiać 24" ekran to nie wiem ;d No chyba że będziesz siedział bardzo blisko.

Kupowałem monitor 3 tyg temu i po miesięcznym czytaniu i oglądaniu testów padło na LG 24GM79G. Chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość wykonania, jakość kolorów, możliwości menu/osd, jakość przycisków i zastosowane technologie.
Ze swojej strony polecam ten monitor w 100% i chyba nie mam się do czego przyczepić bo nic mi w nim nie brakuje.
Odpowiedz
#15
Ekran LS25HG50FQUXEN nie jest zakrzywiony.

Szukam informacji potwierdzających obecność technologii Quantum Dot. Powinna mu zapewnić pokrycie NTSC na poziomie 88-90%, podczas gdy dane producenta wskazują 72% - wartość typową dla większości matryc TN i budżetowych IPSów.

Nawet jeśli QD w przypadku tego monitora okaże się marketingowym bullshitem, to zakładając iż będziesz w stanie odsprzedać słuchawki za około 200zł, zakup tego monitora nadal wydaje się przyzwoitą cebulą- zwłaszcza biorąc pod uwagę rok dodatkowej gwarancji.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#16
i dziś go kupuję ;)
Odpowiedz
#17
(11-01-2017, 04:46 PM)Czyszczu napisał(a): i dziś go kupuję ;)


Daj znać jak odbierzesz. Sprawdź czy nie ma jakiś wad, paprochow, podelka itp. Pierwsze 2 tygodnie są najlepsze na testy.

No i napisz co z OC matrycy :D może mieć potencjał.
Odpowiedz
#18
wczoraj przyszedł, dziś będę go podłączał
+ siberie ;p
Odpowiedz
#19
Gdyby to był g-sync brałbym od buta, zajebisty monitorek bez zbędnego nabłyszczacza który po kilku dniach, misiącu wygląda jak psu z gardła :)
siberie opierdol gimbie i będziesz miał na dobry obiad :D
Odpowiedz
#20
jakoś się złożyło, ze na nich gram ;p
Co do monitorka to pierwsze wrażenia bardzo dobre, fajnie się gra. Jednak jasność (400 jednostek) to troche sporo ;p Na 40% przy oświetleniu palą oczy hehe
Jakieś dobre strony/programy do testowania monitora?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.