• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podpórka pod nadgarstek
#1
Szukam podpórki pod nadgarstek, zasadniczo do myszki, ale w zasadzie to do klawiatury też by się przydało coś bardziej miękkiego. Możecie coś polecić? Nie wiem czy coś tutaj mam jeszcze dodawać, bo chyba nie ma znaczenia jakiej myszki używam, jakby co pytajcie.
Odpowiedz
#2
Może coś takiego? http://allegro.pl/podporka-pod-nadgarstk...92188.html
Do myszki to są specjalne podkładki z podpórką, ale nie wyglądają one za dobrze jakościowo, są zazwyczaj małych rozmiarów i zdecydowanie polecam zwyczajną podkładkę + dobrą, wygodną myszkę, wtedy podpórka nie potrzebna.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Podpórek pod dłoń przy korzystaniu z myszki nie polecam.
Wbrew pozorom, jeszcze się urazów można nabawić.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
zgadzam sie, do klawiatury tez nie polecam
lepiej podłożyć jakąś tanią podkładkę, np A4tech X7 500. Dla mnie przynajmiej pisało się nieprzyjemnie wbrew pozorom gdy coś miękkiego miałem pod dłońmi, tak nienaturalnie
Odpowiedz
#5
(08-23-2017, 12:16 PM)XeXu napisał(a): Podpórek pod dłoń przy korzystaniu z myszki nie polecam.
Wbrew pozorom, jeszcze się urazów można nabawić.

Skąd takie informacje? Z tego co wiem, jest dokładnie odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc naturalna pozycja dłoni jest taka, że nadgarstek jest wyżej niż palce, inna pozycja może po dłuższym czasie skutkować zespołem cieśni nadgarstka. No ale jeśli nikt tutaj nie ma doświadczeń z tego rodzaju podpórkami, to szkoda. W sumie jest to zrozumiałe, bo takie podpórki pewnie nie są zbyt wygodne przy graniu i trzeba się do nich przyzwyczaić.

No nic, chyba po prostu spróbuję kupić coś w rodzaju tego cuda:

https://www.fellowes.pl/produkty/opis,32...ystal.html

Jeśli tak, to postaram się potem opisać tutaj wrażenia, może się przyda komuś w przyszłości.
Odpowiedz
#6
Kupiłem, poużywałem, zgodnie z obietnicą napiszę parę słów. Krótko mówiąc - podpórka jest zdecydowanie za wysoka. Ma około 3 cm wysokości. Składa się z jakby dwóch części, spód o grubości około centymetra jest twardy, a na nim leży żel. Jak dla mnie żel mógłby być bardziej miękki, ale może to odczucie wynika ze zbyt dużej wysokości. Na oko wydaje się, że taka podpórka powinna mieć max właśnie centymetr, może półtora. Drugi problem jest taki, że jest dosyć wąska, a do tego jest wyprofilowana, a materiał jest na tyle nieśliski, że utrzymuje dłoń dokładnie w tej samej pozycji, nie można przesuwać nadgarstka na boki, co mocno ogranicza ruchy myszką. Trzecia sprawa jest taka, że punkt, na którym wspiera się dolna część dłoni, nie jest na samym końcu podpórki, tylko nieco bliżej miejsca, co zmniejsza ilość miejsca na ruchy myszką "w pionie".

Wszystko to razem powoduje, że używać się tego niestety za bardzo nie da :/.
Odpowiedz
#7
no widzisz
lepiej kup jakąś tanią podkładkę typu A4tech X7 i podloz pod dłoń
Odpowiedz
#8
tyle razy pisalismy zeby uzywac kilku podkladek od myszki zamiast tych wszystkich badziewnych podkładek, w saturnie kupisz po 5 zl za sztuke. Inna opcja kup sobie podkładkę metrową i podłóż pod klawę i pod myszkę będzie.
Odpowiedz
#9
Też miałem problem po "przesiadce" z trzymania klawiatury na tzn półce od klawiatury od 2005 roku tak grałem, teraz kupiłem sobie krzesło "gamingowe"
i musiałem położyć klawkę na biurku przez co na początku miałem problem ze zbyt długą klawiaturą, ajazz rozwiązał sprawę :P i teraz podkładka zdała egzamin,
podsumowując. Kup sobie dużą podkładkę, żeby była razem z klawiaturą ala xxl od roccata
mniej więcej taki efekt
https://www.olx.pl/oferta/roccat-taito-2...oddMQ.html

dla mnie same plusy, nigdy już nie kupię podkładki na samą myszkę. Pozdro
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.