• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka karta graficzna
#1
Mam takie pytanie na zapas, bo obecnie z kasą krucho i muszę się póki co przemęczyć. Mam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5, nówka, kupiona tuż po tym jak złożyłam nowy komputer. No i wtedy zaczęły się problemy z kartą, to już druga którą wymieniałam w sklepie z powodu piszczenia, wycia w grach, nawet nie wymagające gry powodują wycie i piski, co mnie drażni i męczy, bo spokojnie pograć nie mogę. Nie w każdej grze tak się dzieje, w niektórych jest dobrze i cicho, a niektóre nieźle wyją. Zostawiłam ją wtedy bo miałam już dość wymian, a i naczytałam się w necie że piszczenie cewek i tym podobne objawy to norma w dzisiejszych czasach i że ciężko trafić na dobrą sztukę. Czytałam nawet o kolesiu, który wymieniał z 15 razy. Z czasem może tą sprzedam i kupię inną, pytanie jaką mi radzicie? Może być tańsza, a nawet musi, bo więcej nie wydam w ciemno, by mi znowu piszczała, a ja nie mam dużych wymagań graficznych, po prostu stawiam bardziej na ciszę. Znacie jakieś karty które są ciche i nie występują takie artefakty?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Patrząc na obecne ceny kart, to chyba niezbyt opłacalna inwestycja :v
Chyba, że nam podasz w co grasz konkretniej, to może lepiej będzie doradzić.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
W tej chwili i tak nie mam zamiaru kupować, brak kasy, a to jednak kosztuje. Orientacyjnie chciałam się dowiedzieć jaki model jest dobry, jaka firma itp. Gram w Paladins, Hearthstone, no i od wczoraj w Guild Wars 2 i w tej ostatniej nieco głośniej chodzi karta.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
(07-25-2017, 11:25 PM)Ewelina napisał(a): Orientacyjnie chciałam się dowiedzieć jaki model jest dobry.

Zakładając, że sytuacja na rynku kart graficznych ulegnie uspokojeniu, sweetspotem układów graficznych będzie GTX1070. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż nie grasz w wymagające gry - w zupełności wystarczy Ci karta, którą obecnie posiadasz.

Piszczenie cewek w pewnym stopniu występuje w przypadku każdej karty graficznej, zwłaszcza przy wysokich wartościach fps (by ograniczyć problem spróbuj grać z włączonym V-Synciem). 
Ciężko mi polecić konkretny model, w generacji Pascal miałem do czynienia wyłącznie z kartami GTX1070 wzwyż i paradoksalnie najmniej piszczał referencyjny Founders Edition. 


Najlepiej wrzuć nagranie przedstawiające problem przy otwartej obudowie - ocenimy skalę zjawiska.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Z tym że karta która jest teraz warta 200 zł, a którą pare lat temu kupiłam za 600 zł, geforce, nie pamiętam teraz symbolu, ale używałam jej do niedawna, to ona cichutka i nic nie piszczy i nie hałasuje, aż żałuję że ją wymieniłam na droższą, a różnicy nie zauważyłam, tylko negatywną, bo w hałasie. Wiem o v-sync, o synchronizacji pionowej, w wielu grach włączenie jej pomagało, ale w tej grze Guild Wars 2 zauważyłam że jak włączę to, to gra gorzej chodzi, z opóźnieniem, kamera wolniej reaguje, jakby z lagiem, co mnie bardziej denerwuje od hałasu karty. Musiałam tak poprzestawiać ustawienia graficzne textur w grze, by zminimalizować hałas jak tylko się da, jest trochę lepiej niż na początku, ale dalej słychać, w starej karcie czegoś takiego nie miałam, była bardzo cicha. Z tym nagraniem kiedyś próbowałam, ale nie wychodziło, bo ponoć ciężko nagrać dźwięk zwykłym mikrofonem, słabo słyszalne będzie, inaczej niż na żywo.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
750ti to przy 1060 ziemniaczek. Naprawdę nie ma sensu porównywać tych dwóch układów - ciężko mi uwierzyć, iż nie zauważyłaś różnicy w wydajności.
Niestety począwszy od generacji Maxwell karty nVidii mają tendencję do piszczących cewek, wypada Ci się z tym pogodzić  (zjawisko absolutnie nie ma wpływu na żywotność karty) lub znaleźć dobry egzemplarz, który piszczy relatywnie słabo (niekoniecznie od Gigabyte'a).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
(07-25-2017, 10:26 PM)Ewelina napisał(a): Mam takie pytanie na zapas, bo obecnie z kasą krucho i muszę się póki co przemęczyć. Mam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5, nówka, kupiona tuż po tym jak złożyłam nowy komputer. No i wtedy zaczęły się problemy z kartą, to już druga którą wymieniałam w sklepie z powodu piszczenia, wycia w grach, nawet nie wymagające gry powodują wycie i piski, co mnie drażni i męczy, bo spokojnie pograć nie mogę. Nie w każdej grze tak się dzieje, w niektórych jest dobrze i cicho, a niektóre nieźle wyją. Zostawiłam ją wtedy bo miałam już dość wymian, a i naczytałam się w necie że piszczenie cewek i tym podobne objawy to norma w dzisiejszych czasach i że ciężko trafić na dobrą sztukę. Czytałam nawet o kolesiu, który wymieniał z 15 razy. Z czasem może tą sprzedam i kupię inną, pytanie jaką mi radzicie? Może być tańsza, a nawet musi, bo więcej nie wydam w ciemno, by mi znowu piszczała, a ja nie mam dużych wymagań graficznych, po prostu stawiam bardziej na ciszę. Znacie jakieś karty które są ciche i nie występują takie artefakty?


Częsty problem od gigabyte, piszczące cewki ;p
spróbuj włączyć synchronizację pionową - problem zazwyczaj występuje przy zbyt wysokiej ilości fps

Dodam tylko, że gigabyte kręci nosem jeśli chodzi o wymianę kart z tego powodu ^^
Odpowiedz
#8
plagocki - serio, nie było widać różnicy w grafice, jedyną różnicą była cisza, błoga cisza :) Widzę że bardziej się orientujesz jaki sprzęt miałam niż ja sama :D Co za czasy, by nie potrafili zrobić porządnej, cichej karty. Tą która oddałam - Radeon, to dużo głośniej piszczała, dlatego wymieniłam na inną i musiałam zdecydować czy dalej próbować i odsyłać po raz kolejny, czy zostawić tą i odpocząć od tego otwierania komputera. Zostawiłam, gdyż nie miałam żadnej pewności że kolejna będzie lepsza, zawsze przecież mogła trafić się gorsza.

Synth - tak wiem o tym i jak zmieniałam ustawienia, to czym mniej fps było, tym ciszej. Z drugiej strony śmieszne jest to, że człowiek wydał kupę kasy na nowy, szybki komputer z nie tak tanią kartą, by w słabych grach dawać grafikę na low, max medium, by móc spokojnie grać.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
hehe, z kolei moja gtx 660 od Gigabyte terkocze ;p da się to jakos naprawic? wygląda jakby lozysko troche za bardzo telepało, ale nie wiem czy da sie dokręcić
Odpowiedz
#10
Mi kiedyś znajomy rozkręcał kartę która była głośna i grzała się, wyczyścił ładnie, nasmarował łożysko i była jak nówka, więc myślę że jest do naprawienia :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.