• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do ok. 120zł - dla osoby leworęcznej
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: logitech m185
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: domyślne (800?)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia/wysoka
  • czułość w Windows: średnia/wysoka
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie akcji, fps, rpg, hack'n'slash (np. diablo, wiedźmin, metro 2033, bioshock, painkiller, mafia).
  • jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): moja myszka ich nie posiada
  • twój budżet: 100-120 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palmgrip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? leworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ok. 19 cm (palce średniej długości)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ok. 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie - ewentualnie na finger/palm grip
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: jest za mała do mojej dłoni, niska jakość wykonania, słabe parametry
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):Myszki używać będę głównie do pracy na komputerze/ przeglądania internetu + sporadycznie grając w gry. Poszukuję myszki o dosyć stonowanym wyglądzie, a z racji mojej leworęczności - wydaje mi się, że odpowiednia będzie jakaś myszka symetryczna.


    PS Co sądzicie o Ozone NEON 3K/ 10M (nie będzie za mała do mojej dłoni?) lub Cougar 230M/250m/400m (ew 450M - o ile by się jakąś promkę ogarnęło, w co wątpię :p)
Odpowiedz
#2
Od siebie polecam gigabyte xm 300 ewentualnie, jak są przeceny, promocje to - razer deathadder 2013 / essential 4g
Odpowiedz
#3
(06-19-2017, 08:36 AM)Synth napisał(a): Od siebie polecam gigabyte xm 300 ewentualnie, jak są przeceny, promocje to - razer deathadder 2013 / essential 4g

Wszystkie podane przez Ciebie modele mają profil dla praworęcznych, a u mnie niestety to odpada (jestem leworęczny) :s
Odpowiedz
#4
Neona 10M sobie odpuść (sensor 3050, nienajlepszy już). Co do Neona 3K... Jako, że jesteś leworęczny to wydaje się dość dobrą opcją. Nie masz w tej kwocie (nie znalazłem) innych myszek, które w miarę nadawałyby się do palma (inne są za krótkie).
Także bierz Neona, nie wygląda źle, no i podziel się wrażeniami jak przyjdzie ;)
Ew. masz jeszcze DM1 Pro, lepszy sensor, przyzwoite wykonanie, ciut ponad cenę, ale bez bocznych przycisków (będą po drugiej stronie). Niemniej jednak sprawdzona konstrukcja (min. spotykana w Steelseries Sensei). Ale raczej brałbym Neona, jeśli potrzebujesz bocznych (w DMie ich nie masz, dwa mogą Ci przeszkadzać te od lewej strony).
Odpowiedz
#5
@Czyszczu

Wielkie dzięki za odpowiedź.

A co sądzisz o tych myszkach od Cougar - 250m lub 400m? Są one o 1cm dłuższe od neona (wg wzoru na test-gear.pl - odległość pomiędzy końcówką palca środkowego, a linią utworzoną przez odgięty kciuk wynosi u mnie ok. 13,5cm - nie wiem czy ten 1cm będzie robić taką różnicę). No i ich wygląd w porównaniu do neona niestety wypada na minus :3

Sensory:
Cougar 400m - ADNS-3090
Cougar 250m - wspomniany już ADNS-3050
Odpowiedz
#6
A3090 równie dobry co PMW3320 (w neonie 3k), jednak 3320 jest nieco nowszy.
250m odpuść, ten sam sensor co w 10M, słaby na dzisiaj.
Musisz zastanowić się między 400m i Neonem. Ja brałbym Neona, chudsza mycha i dla mnie z tego powodu lepsza. Jeśli natomiast lubisz te grubsze (ze względu na palce) to być może Cougar będzie dla Ciebie lepszy. Ciężko powiedzieć, ale Cougar wydaje się solidniejszy, ale o ile w Neonie nie jest to plastik to powierzchnia wydaje się lepsza w Neonie.
400M to taka lekka cegłówka, 3K to bardziej smukła, imo lepsza do manewrowania.
Odpowiedz
#7
A jak z tą długością - rzeczywiście ten +/- 1 cm robi jakąś różnicę? W poradnikach o doborze rozmiaru myszki właściwie taka różnica była wskazywana jako mająca znaczenie (jeżeli chodzi o typy chwytów).

Ogółem bardziej jestem za neonem (sensor, wygląd, cena), ale właśnie zastanawiam się nad tym rozmiarem.
Odpowiedz
#8
ma znaczenie oczywiście, ale dobra myszka powinna mieć ok 60% długości dłoni. Wydaje mi się, że Neon bedzie git ;)
Odpowiedz
#9
a może Dm1 pro o ile nie używasz bocznych, bo byś miał jej od dupy strony tylko i raczej i tak nie dasz rady ich klikać :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.