• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 250zł
#1
Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym gryzoniem. Stara mysz przestała już wystarczać,  a po za tym ma juz swoje lata. Na myszkę chce przeznaczyć m maks 250zł. Póki co myślałem nad Zowie EC2-A lub Roccat Kone Pure Militarny (po głowie chodził jeszcze DA Chroma, ale sterowniki mnie przerazaiły)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Laser7
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: CHYBA 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: domyślna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):nie ma 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):20-30cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):CS GO, WoT, War Thunder, BFy, Cody
  • jaką masz obecnie podkładkę:tani Logilink, do myszki domówię dobrą podkładkę
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): maks 4, bez bocznych. Chociaż może jak sie pojawią to będę używał
  • twój budżet:250zł
  • jaki chwyt stosujesz:fingetip ver. 1
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 14
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?1,7mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie ew. na palma
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:  tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Akceleracja, przy szybkich ruchach dzieją się dziwne rzeczy.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Koniecznie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):brak



Odpowiedz
#2
Sam dobre propozycje sugerujesz. Możesz jeszcze rozważyć ASUS Strix Claw, która jest trochę cięższa od tych podanych, ale imo wygodniejsza pod fingera. Tylko kciuka trzeba trzymać nisko podkładki. W sumia każda ma jakieś wady. Kone ma krawędzie przycisku w miejscu styku z palcem serdecznym, moze to drażnić. Zowie ma cieki scroll. Teraz jeszcze wychodzi ASUS Sica pod koniec maja - 3 przyciskowa, typowo pod claw/fingera. Dziś przyjdzie na testy to może później coś więcej powiem o niej :P
Odpowiedz
#3
Dzięki za szczegółową odpowiedz. Dziś idę do sklepu przymierzyć się do Roccata. Niestety nie mam gdzie sto prawdzić Zowie. Obadam tez tego Strix Clawa. Co do tego nowego Asusa to chętnie ją zobaczę na żywo, a jakbyś jeszcze napisał  o niej trochę to byłoby super.

EDIT: Ten nowy Asus jest bardzo ładny wizualnie. Jaki to ma sensor bo na stronie Asusa info brak, albo ja jestem ślepy. 
Odpowiedz
#4
http://www.test-gear.pl/sensor/ pwm 3310
Przy twoim rozmiarze dłoni obawiałbym się, że wszystko poza roccatem i sica może być za duże a jeśli już to tylko pod palma.
Odpowiedz
#5
Rzeczywiście masz rację. Przymierzałem SS Rival i nawet pod palma była za wielka. W rękach miałem też Kona i żadne przyciski mi nie przeszkadzały. Sama myszka jest naprawdę super. W sklepie mogłem sobie pyknąć na niej w BFa Hardline i grało się miodnie. 

Co do tego Asusa to czekam na recenzję i prawdopodobnie wtedy zdecyduje. 

Jeżeli możesz Hay napisz czy warto się tym Asusem interesować. 
Odpowiedz
#6
Przy roccacie nie pomyl z inną wersją tej myszy bo jest kilka i wszytkie maja identyczny kształt oraz układ przycisków. Aktualnie są: roccat kone pure (różne kolory), roccat kone pure optical i roccat kone pure military (w 3 wersjach kolorystycznych), tylko ta ostatnia jest na sensorze pixart pwm 3310 i to ją właśnie warto brać.
Odpowiedz
#7
Rzeczywiście, dzięki za informację. Cały czas myślę czy nie lepiej wziąć Zowie, ale Roccat coraz bardziej mnie przekonuje. Czekam jeszcze na recenzję tego Asusa.
Odpowiedz
#8
W zasadzie jedyną znaczącą wadą roccata kone pure military jest jej rozmiar, który jest za mały dla większości graczy, więc jeżeli dobrze ci leży (przy twoim rozmiarze dłoni zowie ec2-a będzie prawie na pewno za duża) to będzie to lepszy wybór niż zowie ec2-a.
Odpowiedz
#9
Tak pierwsze wrażenia z sicy są bardzo pozytywne. Jak ktoś lubi małe myszki (coś ale ninox aurora, logitech g100s, abyssus) powinien być zadowolony, bo dobrze leży w dłoni. Ja tam akurat z palma korzystam normalnie, to sice claw gripem samo mi się chwyta ;) Nie jestem przyzwyczajony do tak wąskich myszek wiec mam tendencje, że mi się na boki przechyla :P Kabel jest strasznie ciężki, bez mouse bungee to przeszkadza. ślizgacze ma takie kwadratowe, na plastikowej podkładce niemiłosiernie szurają :P więc tylko pod materiałowe. Jutro ją dam ją koledze, co trzyma claw gripem to trochę on potestuje. Waży 85g więc jak na małą myszkę jest lux. Na szybko sprawdziłem sensor, to wydaje się idealny. Przyciski trochę twarde, ale można sobie je wymienić bez odrywania ślizgów co jest mega plusem, tym później będziemy się bawić :P. Mają jednak minus (być może to wina tego mechanizmu do wymiany przycisków) bo gdzieś o 20ms są wolniejsze , porównując je jak tutaj http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...ar.pl_.jpg Niemniej, chwilkę pograłem ale tego nie czuć, w sumie jak w FK1. Scroll bardzo fajnie działa, jedynie przycisk pod jest twardy bardzo.

Póki co zapowiada się wyśmienicie ^^

Jak na mój gust kone military wydawał mi się stabilniejszy, być może dlatego, że jest profilowany i ma szerszy spód :P .... jednak ta wymiana microswitchy w sica mmmm :D To jeszcze będziemy sprawdzać, ale wydaje mi się, że w Sica sensor ma ciut lepszy feeling, w konie jest taki zmiękczony bardziej, tu jest wyraźniejszy.

ps. Jak bardzo Ci się spieszy z kupnem i Kone dobrze Ci leży to spokojnie możesz go brać ;)
Odpowiedz
#10
Dzięki za obszerną odpowiedź i taka mini recenzje. 

Z zakupem gryzonia za bardzo mi się nie spieszy. Na spokojnie poczekam na recenzję. Przejdę się do sklepu przymierzyć się do kształtu i wtedy wybiorę którąś z tych 2 myszek. 

Możesz powiedzieć kiedy będzie recenzja? 
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.