• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki nauszne + karta dźwiękowa do 400 zł.
#1
Witam serdecznie, poszukuję słuchawek nausznych oraz karty dźwiękowej, która w pełni wykorzysta ich możliwości do ok. 400 zł. Obecnie korzystam z Phillips SHP1900, mimo, że nigdy nie miałem żadnego porównania z audiofilskim sprzętem uważam, że grają naprawdę średnio, tak bardzo plastikowo. Ich wykonanie również pozostawia wiele do życzenia, oczekuję czegoś o kilka klas wyżej. Co do karty dźwiękowej - żadnej nie posiadam, korzystam z wbudowanego układu audio na płycie głównej MSI H61M-P20 (G3). Słuchawki będą mi głównie służyć do muzyki (o brzmieniu poniżej), granie (co wiąże się też z pozycjonowaniem jak mniemam) to sprawa podrzędna (nic wymagającego, czasem jakiś Assassin's Creed, Far Cry, Alien, kilka strzelanek etc.). Przed komputerem spędzam masę czasu, fajnie byłoby mieć w związku z tym coś wygodnego, ale nie naciskam na to. Słuchawki mają przede wszystkim fenomenalnie grać, nie dobrze siedzieć, w nawiązaniu do internetowego motta „nie miętki - twardy bądź” wytrzymam nawet największe imadełka, kosztem bardzo zadowalającej jakości dźwięku. Typ jest mi zupełnie obojętny, gdyż mieszkam sam - pokój ma wymiary 4x5 metrów kwadratowych. Wolę scenę większą, gdy wszystko słychać bliżej. Wygląd nie ma dla mnie zupełnie żadnego znaczenia, gdyż cały sprzęt będzie wykorzystywany w zaciszu domowym. W razie, gdyby pady w słuchawkach nie byłyby zbyt dobre, poproszę o jakieś welurowe, czy inne zamienne (poza budżetem). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Co do brzmienia i mojego gustu muzycznego:
głównie muzyka epicka, z dużym wyeksponowaniem wokali żeńskich. Raczej jasna charakterystyka, ale fajnie byłoby, gdyby bas też pierdyknął należycie kiedy trzeba (nawet na SHP1900 czasami mnie ciary przejdą na pewnych utworach). Kilka przykładowych utworów, openingów etc. (poglądowe, ogólnie te brzmienia):
- KLIK i KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
Oczywiście nie słucham muzyki na serwisach pokroju YouTube, ponieważ oferują słabą jakość dźwięku, głównie przez odgórną kompresję. Tylko oficjalne OST'y, z jakością 320kbps wzwyż.


Wiadomości w tym wątku
Słuchawki nauszne + karta dźwiękowa do 400 zł. - ThiefTM - 01-28-2015, 08:29 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.