• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działają skróty FN + F w DreamKey Dream Machines
#4
(02-28-2023, 08:29 PM)Hya napisał(a): Jest mozliwe, że miałeś ustawione w sofcie jakieś inne akcje pod np. f1-f4? Może jak ładowało Ci softa to zmieniało klawisze.

Nic o czym bym wiedział. W między czasie do komputera podłączałem Logitech Wireless Touch K400 Plus i tam w czasie gdy z DM były problemy - multimedia normalnie działały. 

Aj... Wybacz ale postękam trochę na tą klawiaturę. To nie jest normalne że w instrukcji wykazane są jedne funkcje (np. sterowanie podświetleniem za pomocą skrótów FN - INS/DEL) podczas gdy okazuje się że takie skróty z poziomu klawiatury wcale nie działają. Tak samo - pytam support dm czy będzie można sterować mediami i głośnością z poziomu klawiatury - to mi odpisują że nie, ale to się da ustawić w appce skrótami... Okazało się jednak że normalnie można mediami sterować (poza ekscesem będącym przyczyną tego wpisu). No i całe szczęście że tak się okazało, bo skróty z poziomu appki nie mogą zawierać klawisza FN. Naprawdę... Mają jedną jedyną w tym DM klawiaturę to powinni chociaż ją poprawnie ogarniać. Też trochę boli że przewód USB nie ma szczelin stabilizujących połączenie w gnieździe oraz że pomimo zaplanowania korytek prowadzących na kabel, to ten na wtyczce zaczyna się tak daleko od gniazda, że praktycznie trzeba by go było porządnie zgiąć żeby z tych korytek w ogóle kożystać. Diody klawiszy specjalnych z kąta pod jakim patrzę na klawiaturę są dla mnie po prostu niewidoczne. Można je było spokojnie zmieścić nad strzałkami.

Na plus na pewno kontrola jakości (co nie jest dziś takie oczywiste). Mocny plastik obudowy (choć szkoda że nie czarny tylko grafitowy). Ogólny feeling legendarnych już BOXów. Faktycznie są wyjątkowo gładkie, równe i przyjemne. Keycapsy też dają niespotykane wrażenia wizualne. Naruki na nich powinny jednak być bardziej kontrastowe - śnieżnobiałe.

Trochę się zaskoczyłem że klawiatura nad którą jakkolwiek patronat objął test-gear.pl ma tyle niedociągnięć. Przecież ten produkt powinien być jeszcze z rok szlifowany a wówczas zapewne byłby idealny...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie działają skróty FN + F w DreamKey Dream Machines - Nova - 02-28-2023, 10:52 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.