• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 300 zł. Potrzebuję profesjonalnej porady.
#1
Hej,
Czas na wymianę obecnej myszki. Padł przycisk na rolce, scroll wariuje przy przewijaniu, co kilka miesięcy pojawia się dwuklik na bocznym przycisku. W ogóle chciałbym spróbować innego kształtu. Jest tu wiele osób znających się na rzeczy, więc chętnie zasięgnę waszej opinii.


Ankieta:
-obecna mysz: CM Xornet II
-ustawione 2000 DPI
-czułość w FPS-ach to 4%. W innych gatunkach różnie i na wyczucie (ale zazwyczaj więcej)
-czułość w Windows 10 bez zmian
-pełny obrót 360° to ok. 24,5cm.
-obecnie gram głównie w FPS-y, ale generalnie to we wszystko
-podkładka: A4Tech X7 Gaming
-używam wszystkich przycisków jakie są dostępne (dodatkowym przypisuję różne funkcje/skróty)
-budżet: 300 zł
-chwyt na obecnym Xornecie to chyba fingero-palm (fingertip v2 z waszego poradnika)
Palce albo leżą prawie całkowicie na głównych przyciskach, albo są lekko ugięte; kciuk przylega do boku myszy i leży na podkładce; oprócz palców na myszy opiera się górna część śródręcza (reszta nie ma kontaktu); tył dłoni na podkładce.
-ustawienie palców standardowe (1+2+2)
-jestem praworęczny, dłoń do zgięcia to ok. 19 cm, palec wskazujący ok. 2 cm
-mogę spróbować nieco zmienić chwyt, ale raczej nie na clawa
-inny zakres dpi w nowej myszce jest dla mnie akceptowalny
-zakupy najchętniej zrobiłbym na Amazon.de (mam kupony zniżkowe), ale może być też sklep w PL


Uwagi:
  • Lewy przycisk myszy nie może się ciężko wciskać: na co dzień dość dużo klikam i piszę, i nie chcę przeciążać palca wskazującego (kiedyś już lekko bolał). Obecny Xornet II bardzo mi pod tym względem pasuje, bo siła nacisku nie jest duża. Rozważę nieco sztywniejsze przyciski, ale nie o wiele.
  • Najlepiej, żeby nowa myszka nie była cięższa niż obecna (ok. 88g).
  • Musi posiadać przynajmniej jeden przycisk na górze (ten od "dpi"). Idealne byłyby dwa, ale z polecanych modeli chyba tylko Kone Pure Ultra je ma.
  • Mysz musi mieć sterowniki w których będę mógł: przypisać przyciskom różne klawisze/funkcje/skróty, zapisać chociaż kilka profili, wyłączyć/zmienić podświetlenie
  • Chciałbym w miarę komfortowo korzystać z obu bocznych przycisków. W Xornecie (przy moim chwycie) drugi jest za daleko wysunięty w przód i muszę do niego sięgać, co nie jest przyjemne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Myszka do 300 zł. Potrzebuję profesjonalnej porady. - Kartofl - 01-27-2021, 02:17 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.